AZ behaalt eerste zege onder leiding van trainer Jansen
ENSCHEDE (ANP) - AZ heeft voor het eerst een wedstrijd gewonnen onder leiding van trainer Pascal Jansen. De Alkmaarders waren in Enschede te sterk voor FC Twente: 1-3. AZ steeg door de zege naar de zevende plaats met 20 punten uit elf duels. FC Twente is zesde met 21 punten uit twaalf wedstrijden.
AZ leidde bij rust met twee doelpunten verschil. Aanvoerder Teun Koopmeiners benutte in de 34e minuut een strafschop na een overtreding van doelman Joël Drommel op Myron Boadu. Rechtsback Yukinari Sugawara zorgde in de 43e minuut voor de tweede treffer.
Danilo bracht de spanning met een benutte strafschop in de 73e minuut terug. Koopmeiners schoot in de laatste minuut een vrije trap binnen (1-3), terwijl Jayden Oosterwolde van Twente kort daarvoor rood had gekregen.
Jansen volgde vorige week zaterdag de ontslagen Arne Slot op. De coach debuteerde met een nederlaag tegen FC Groningen in de Eredivisie (1-2). Donderdag volgde uitschakeling in de Europa League. AZ verloor de laatste groepswedstrijd van HNK Rijeka met 2-1.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP/RTR) - Ryan Gravenberch ontbreekt woensdag in de selectie van Liverpool, dat het in de Champions League opneemt tegen Fenerbahçe. De Nederlandse middenvelder heeft een lichte hielblessure, zei zijn trainer Andoni Iraola dinsdag op een persconferentie.
7 minuten geledenMADRID (ANP) - De Spaanse voetbalbond RFEF heeft alle bekerduels van de komende drie dagen opgeschort. Aanleiding is de dood van aanvaller Jesús de Miguel van CD Tenerife. Het betreft de bekerwedstrijden in de Copa del Rey (mannen) en Copa de la Reina (vrouwen) op dinsdag, woensdag en donderdag.
38 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verschillende personen geïdentificeerd die zaterdag in Leeuwarden betrokken waren bij het afsteken van vuurwerk tegen Cambuur en de ongeregeldheden na afloop van die wedstrijd in de Eredivisie. Dat meldt de club uit Deventer.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino is "zeer bedroefd" door het overlijden van de Spaanse voetballer Jesús de Miguel van CD Tenerife. De aanvaller kwam maandag hard in botsing met doelman Jesús Owono van FC Andorra en overleed dinsdag in het ziekenhuis.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse nationale politie is een onderzoek begonnen tegen doelman Jesús Owono naar aanleiding van de dood van voetballer Jesús de Miguel. Dat melden Spaanse media. De aanvaller van CD Tenerife overleed dinsdag in het ziekenhuis nadat hij maandag in de slotfase van een duel met FC Andorra hard in botsing was gekomen met doelman Owono.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is "geschokt" door het overlijden van de Spaanse voetballer Jesús de Miguel. De aanvaller van CD Tenerife overleed dinsdag in het ziekenhuis nadat hij op maandag in botsing was gekomen met de doelman van FC Andorra.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz houdt naar buiten toe open of Ricardo Pepi woensdagavond bij PSV in de basis staat tegen Club Brugge. "Pepi is verder dan drie dagen geleden. Hij heeft wedstrijdminuten gemaakt. Hij zou kunnen spelen", zei Bosz dinsdag in Eindhoven over de spits die afgelopen zaterdag tegen Willem II als invaller in het veld kwam.
5 uur geleden