Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ behaalt eerste zege onder leiding van trainer Jansen

AZ behaalt eerste zege onder leiding van trainer Jansen

ENSCHEDE (ANP) - AZ heeft voor het eerst een wedstrijd gewonnen onder leiding van trainer Pascal Jansen. De Alkmaarders waren in Enschede te sterk voor FC Twente: 1-3. AZ steeg door de zege naar de zevende plaats met 20 punten uit elf duels. FC Twente is zesde met 21 punten uit twaalf wedstrijden.

AZ leidde bij rust met twee doelpunten verschil. Aanvoerder Teun Koopmeiners benutte in de 34e minuut een strafschop na een overtreding van doelman Joël Drommel op Myron Boadu. Rechtsback Yukinari Sugawara zorgde in de 43e minuut voor de tweede treffer.

Danilo bracht de spanning met een benutte strafschop in de 73e minuut terug. Koopmeiners schoot in de laatste minuut een vrije trap binnen (1-3), terwijl Jayden Oosterwolde van Twente kort daarvoor rood had gekregen.

Jansen volgde vorige week zaterdag de ontslagen Arne Slot op. De coach debuteerde met een nederlaag tegen FC Groningen in de Eredivisie (1-2). Donderdag volgde uitschakeling in de Europa League. AZ verloor de laatste groepswedstrijd van HNK Rijeka met 2-1.

Meer uit Voetbal

Bayern München verslaat Real Madrid in stadion Bernabéu

MADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.

54 minuten geleden
Voormalig bondscoach Lucescu (80) van Roemenië overleden

BOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

3 uur geleden
Trainer Slot hoopt dat Liverpool hele duel goed speelt in Parijs

PARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.

3 uur geleden
FIFA start tuchtprocedure tegen Spanje om racistische liederen

ZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".

4 uur geleden
Philips Stadion juicht voor PSV-selectie

EINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.

8 uur geleden
Conte keert graag terug als bondscoach van Italië

NAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.

10 uur geleden
Verdediger Maguire (33) verlengt contract bij Manchester United

MANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.

12 uur geleden