
AZ behaalt eerste zege onder leiding van trainer Jansen
ENSCHEDE (ANP) - AZ heeft voor het eerst een wedstrijd gewonnen onder leiding van trainer Pascal Jansen. De Alkmaarders waren in Enschede te sterk voor FC Twente: 1-3. AZ steeg door de zege naar de zevende plaats met 20 punten uit elf duels. FC Twente is zesde met 21 punten uit twaalf wedstrijden.
AZ leidde bij rust met twee doelpunten verschil. Aanvoerder Teun Koopmeiners benutte in de 34e minuut een strafschop na een overtreding van doelman Joël Drommel op Myron Boadu. Rechtsback Yukinari Sugawara zorgde in de 43e minuut voor de tweede treffer.
Danilo bracht de spanning met een benutte strafschop in de 73e minuut terug. Koopmeiners schoot in de laatste minuut een vrije trap binnen (1-3), terwijl Jayden Oosterwolde van Twente kort daarvoor rood had gekregen.
Jansen volgde vorige week zaterdag de ontslagen Arne Slot op. De coach debuteerde met een nederlaag tegen FC Groningen in de Eredivisie (1-2). Donderdag volgde uitschakeling in de Europa League. AZ verloor de laatste groepswedstrijd van HNK Rijeka met 2-1.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA gaat clubs die internationals leveren aan deelnemende landen van het WK voetbal van 2026 financieel vergoeden. Daarvoor heeft de FIFA een bedrag van ongeveer 300 miljoen euro gereserveerd. Voor het eerst gaat er ook een vergoeding naar clubs waarvan spelers in het kwalificatietoernooi zijn uitgekomen. Mede daardoor ligt het totale bedrag aanzienlijk hoger dan bij de vorige wereldtitelstrijd, in 2022 in Qatar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis zit niet in de wedstrijdselectie van Ajax voor de thuiswedstrijd tegen Internazionale van woensdag in de Champions League. "Hij gaat het niet redden, Steven heeft wat spierklachten en is niet fit genoeg om te kunnen spelen", zei trainer John Heitinga op een persconferentie in de Johan Cruijff ArenA.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Arjan Veurink (38) gaat bouwen aan een Nederlands elftal "dat moeilijker te verslaan moet zijn". "Vooral in verdedigend opzicht is winst te behalen", zei de nieuwe bondscoach van de vrouwen bij zijn presentatie drie weken na zijn aanstelling aan de media in Zeist. Veurink is de opvolger van Andries Jonker wiens contract na het EK niet werd verlengd.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis moet de thuiswedstrijd van Ajax tegen Internazionale in de Champions League vermoedelijk aan zich voorbij laten gaan. De 33-jarige aanvaller ontbrak dinsdag op de laatste training voor het duel met de Italianen wegens fysieke klachten.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Atlético Madrid mist woensdag in de uitwedstrijd tegen Liverpool in de Champions League Julián Álvarez. De Spaanse club meldt dat de Argentijnse aanvaller niet fit is nadat hij zaterdag in het competitieduel met Villarreal (2-0) halverwege was uitgevallen.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Feyenoord hoeft aanvaller Anis Hadj Moussa maar één duel te missen naar aanleiding van zijn rode kaart van zaterdag in de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen (1-0). Feyenoord en Hadj Moussa gingen niet akkoord met een schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal, die pleitte voor een schorsing van drie duels waarvan één voorwaardelijk.
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - John van den Brom is de nieuwe trainer van FC Twente. De 58-jarige Amersfoorter ondertekent bij de Enschedeërs een contract tot het einde van dit seizoen. Van den Brom is de opvolger van Joseph Oosting, die anderhalve week geleden wegens teleurstellende resultaten werd ontslagen.
20 uur geleden