AZ behaalt eerste zege onder leiding van trainer Jansen
ENSCHEDE (ANP) - AZ heeft voor het eerst een wedstrijd gewonnen onder leiding van trainer Pascal Jansen. De Alkmaarders waren in Enschede te sterk voor FC Twente: 1-3. AZ steeg door de zege naar de zevende plaats met 20 punten uit elf duels. FC Twente is zesde met 21 punten uit twaalf wedstrijden.
AZ leidde bij rust met twee doelpunten verschil. Aanvoerder Teun Koopmeiners benutte in de 34e minuut een strafschop na een overtreding van doelman Joël Drommel op Myron Boadu. Rechtsback Yukinari Sugawara zorgde in de 43e minuut voor de tweede treffer.
Danilo bracht de spanning met een benutte strafschop in de 73e minuut terug. Koopmeiners schoot in de laatste minuut een vrije trap binnen (1-3), terwijl Jayden Oosterwolde van Twente kort daarvoor rood had gekregen.
Jansen volgde vorige week zaterdag de ontslagen Arne Slot op. De coach debuteerde met een nederlaag tegen FC Groningen in de Eredivisie (1-2). Donderdag volgde uitschakeling in de Europa League. AZ verloor de laatste groepswedstrijd van HNK Rijeka met 2-1.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
4 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger John Stones (31) vertrekt na dit seizoen na tien jaar bij Manchester City. Dat maakt de club dinsdag op de eigen website bekend. Stones speelde in tien seizoenen 293 keer voor de club uit Manchester en won er zes keer de Engelse landstitel, een keer de Champions League en zeven titels in de twee Engelse bekertoernooien.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Marianne van Leeuwen vindt het "onwijs vervelend" dat de KNVB tegenover NAC in de rechtszaal staat. Dat zei de directeur betaald voetbal na het kort geding voor de rechtbank in Utrecht. Daarin eist NAC Breda dat een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles wordt overgespeeld omdat er een speler op het veld stond die niet speelgerechtigd was.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - NAC Breda houdt vast aan de eis om het competitieduel met Go Ahead Eagles over te spelen. Dat heeft de advocaat van de Bredase club voor de rechtbank in Utrecht gezegd in een zaak tegen de KNVB. Volgens NAC gaat het om "het consequent toepassen van de regels" omdat bij de Eagles een speler meedeed die niet speelgerechtigd was. "Bij afwijking ontstaat willekeur", aldus de advocaat. De rechter doet maandag om 12.00 uur uitspraak in het kort geding.
15 uur geleden