AZ begint tegen Fenerbahçe met middenvelder Kwakman
ALKMAAR (ANP) - AZ begint de thuiswedstrijd tegen Fenerbahçe in de Europa League met Dave Kwakman op het middenveld naast Peer Koopmeiners en Sven Mijnans. AZ-coach Maarten Martens mist aanvoerder Jordy Clasie die in de wedstrijd tegen Feyenoord van afgelopen zaterdag uitviel met een rugblessure.
De coach heeft ook nog niet de beschikking over de geblesseerde spelers Bruno Martins Indi, Kristijan Belic, Ruben van Bommel, Zico Buurmeester, Ibrahim Sadiq en Lequincio Zeefuik. Daarnaast is David Møller Wolfe geschorst.
Achterin start AZ met Seiya Maikuma, Alexandre Penetra, Maxim Dekker en Mees de Wit. Voorin hebben Jayden Addai, Troy Parrott en Mayckel Lahdo de voorkeur gekregen. Kwakman en Addai maken hun debuut in de basis in een Europese wedstrijd.
Basiself AZ
AZ won de eerste wedstrijd in de Europa League van Elfsborg, maar verloor daarna van Ahtletic Club en Tottenham Hotspur.
Opstelling AZ: Owusu-Oduro; Maikuma, Penetra, Dekker, De Wit; Kwakman, Mijnans, Koopmeiners; Addai, Parrott en Lahdo.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
9 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
11 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
17 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
17 uur geleden