Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ - Ajax in achtste finales KNVB-beker

AZ - Ajax in achtste finales KNVB-beker

AMSTERDAM (ANP) - De loting voor de achtste finales in de KNVB-beker heeft met AZ - Ajax een topper opgeleverd. PSV speelt in januari uit tegen FC Volendam en Feyenoord ontvangt Heracles Almelo.

Ajax, FC Emmen, Excelsior, Go Ahead Eagles, PSV, Vitesse en VVV-Venlo plaatsten zich afgelopen week voor de laatste zestien. ADO Den Haag, AZ, Feyenoord, Fortuna Sittard, sc Heerenveen, Heracles Almelo, MVV, NEC en FC Volendam werden vrijgeloot voor de tweede ronde en kwalificeerden zich zodoende automatisch voor de achtste finales.

De achtste finales (19, 20 en 21 januari): FC Volendam - PSV, Vitesse - ADO Den Haag, AZ - Ajax, NEC - Fortuna Sittard, VVV-Venlo - Go Ahead Eagles, Feyenoord - Heracles Almelo, MVV Maastricht - Excelsior, FC Emmen - sc Heerenveen.

Bij de vrouwen werden de acht clubs uit de Eredivisie als volgt aan elkaar gekoppeld voor de kwartfinales: sc Heerenveen - Ajax, FC Twente - vv Alkmaar, PSV - PEC Zwolle, Excelsior - ADO Den Haag. Deze wedstrijden worden begin februari gespeeld.

Aan het toernooi om de KNVB-beker kunnen dit seizoen zowel bij de mannen als bij de vrouwen vanwege de coronacrisis geen amateurploegen meer deelnemen. De 26 amateurclubs die bij de mannen bij de eerste ronde nog in het bekertoernooi zaten, ontvangen een financiƫle vergoeding en worden komend seizoen weer toegelaten tot het toernooi om de KNVB-beker.

Meer uit Voetbal

Voetballers Iran keren een illusie armer terug naar geboorteland

TIJUANA (ANP) - De voetballers van Iran keren maandag terug naar hun geboorteland na de uitschakeling op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Ze stappen aan het einde van de middag (plaatselijke tijd) volgens de Iraanse voetbalbond op het vliegtuig in het Mexicaanse Tijuana.

21 minuten geleden
Marokkaanse bondscoach: ons plan niet alleen op Brobbey gericht

GUADALUPE (ANP) - Het Marokkaanse voetbalelftal is in de zestiende finales van het wereldkampioenschap tegen Nederland beducht voor Brian Brobbey, die tot dusverre drie keer scoorde. "Ik ken hem nog van de Future Cup. Hij was toen ook al goed, had een groot lichaam en was sterk. We hebben een plan, maar dat is niet alleen op hem gericht", zei bondscoach Mohamed Ouahbi op een persconferentie in het Monterrey Stadium in Guadalupe.

1 uur geleden
Canada op WK tegen Oranje of Marokko na zege op Zuid-Afrika

INGLEWOOD (ANP) - Canada heeft zich als eerste land geplaatst voor de achtste finales van het WK voetbal. Het medegastland won met 1-0 van Zuid-Afrika. Canada treft in de volgende ronde de winnaar van het duel tussen Nederland en Marokko.

2 uur geleden
Canada op WK tegen Oranje of Marokko na zege op Zuid-Afrika

INGLEWOOD (ANP) - Canada heeft zich als eerste land geplaatst voor de achtste finales van het WK voetbal. Het medegastland won in een teleurstellend duel in het Los Angeles Stadium met 1-0 van Zuid-Afrika. Canada treft in de volgende ronde de winnaar van het duel tussen Nederland en Marokko, die in de Nederlandse nacht van maandag op dinsdag tegen elkaar spelen.

3 uur geleden
Statistiekbureau: Oranje zesde op lijst kanshebbers wereldtitel

KANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal staat op de zesde plaats van een lijst voor kanshebbers voor de wereldtitel. Dat meldt statistiekbureau Opta op basis van een computer die de knock-outfase van het toernooi 25.000 keer heeft gesimuleerd.

4 uur geleden
Manchester United mogelijk lang zonder Uruguayaan Ugarte

MANCHESTER (ANP) - Manchester United lijkt het langere tijd te moeten stellen zonder middenvelder Manuel Ugarte. De 25-jarige Uruguayaan liep een knieblessure op tijdens de verloren derde WK-groepswedstrijd tegen Spanje (0-1).

6 uur geleden
Bondscoach Zuid-Korea neemt ontslag na uitschakeling op WK

SEOUL (ANP/DPA) - Bondscoach Hong Myung-bo van Zuid-Korea is opgestapt na de uitschakeling van het land in de groepsfase op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Zuid-Korea eindigde als derde in groep A, maar zat niet bij de beste acht nummers 3 die doorgaan op het WK.

6 uur geleden