AZ - Ajax in achtste finales KNVB-beker
AMSTERDAM (ANP) - De loting voor de achtste finales in de KNVB-beker heeft met AZ - Ajax een topper opgeleverd. PSV speelt in januari uit tegen FC Volendam en Feyenoord ontvangt Heracles Almelo.
Ajax, FC Emmen, Excelsior, Go Ahead Eagles, PSV, Vitesse en VVV-Venlo plaatsten zich afgelopen week voor de laatste zestien. ADO Den Haag, AZ, Feyenoord, Fortuna Sittard, sc Heerenveen, Heracles Almelo, MVV, NEC en FC Volendam werden vrijgeloot voor de tweede ronde en kwalificeerden zich zodoende automatisch voor de achtste finales.
De achtste finales (19, 20 en 21 januari): FC Volendam - PSV, Vitesse - ADO Den Haag, AZ - Ajax, NEC - Fortuna Sittard, VVV-Venlo - Go Ahead Eagles, Feyenoord - Heracles Almelo, MVV Maastricht - Excelsior, FC Emmen - sc Heerenveen.
Bij de vrouwen werden de acht clubs uit de Eredivisie als volgt aan elkaar gekoppeld voor de kwartfinales: sc Heerenveen - Ajax, FC Twente - vv Alkmaar, PSV - PEC Zwolle, Excelsior - ADO Den Haag. Deze wedstrijden worden begin februari gespeeld.
Aan het toernooi om de KNVB-beker kunnen dit seizoen zowel bij de mannen als bij de vrouwen vanwege de coronacrisis geen amateurploegen meer deelnemen. De 26 amateurclubs die bij de mannen bij de eerste ronde nog in het bekertoernooi zaten, ontvangen een financiële vergoeding en worden komend seizoen weer toegelaten tot het toernooi om de KNVB-beker.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - Miroslav Koubek is opgestapt als bondscoach van Tsjechië. Hij verklaarde op de website van de bond dat hij de verantwoordelijkheid neemt voor "de mislukking op het WK".
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft in de Italiaan Enzo Maresca een opvolger gevonden voor succescoach Pep Guardiola. De club uit de Engelse Premier League maakte de aanstelling van Maresca officieel bekend via zijn website. Hij heeft een contract getekend voor drie jaar, tot de zomer van 2029.
4 uur geledenMONZA (ANP) - De naar de Serie A gepromoveerde club Monza heeft de Kroaat Ivan Jurić aangesteld als trainer. Hij is de opvolger van de Italiaan Paolo Bianco, die ondanks de promotie naar de hoogste voetbaldivisie in Italië geen contractverlenging kreeg. Jurić heeft getekend tot 2028, meldt de club.
5 uur geledenSEOUL (ANP/DPA) - De politie heeft verscherpte veiligheidsmaatregelen aangekondigd bij de terugkeer van het nationale voetbalelftal van Zuid-Korea, dat op het WK in de groepsfase is uitgeschakeld. Er zijn volgens persbureau Yonhap 160 politiemensen en 25 beveiligers aanwezig op luchthaven Incheon, nabij hoofdstad Seoul. Aanleiding is een doodsbedreiging aan het adres van bondscoach Hong Myung-bo. Een anonieme persoon kondigde op een onlineforum aan de trainer bij aankomst in Zuid-Korea te zullen vermoorden.
6 uur geledenMONTERREY (ANP) - Vertegenwoordigers van de KNVB en de Marokkaanse voetbalbond (FRMF) hebben elkaar in aanloop naar de wedstrijd in de zestiende finales op het wereldkampioenschap ontmoet in Monterrey in Mexico. "De bestuurlijke ontmoeting stond in het teken van de jarenlange samenwerking, wederzijds respect en de bijzondere band tussen beide landen", aldus de KNVB.
12 uur geledenGUADALUPE (ANP) - Ronald Koeman heeft er alle vertrouwen in dat het Nederlands elftal tegen Marokko minder kansen weggeeft dan in de groepsfase. "We hebben in onze eerste drie duels veel dingen goed gedaan", zei hij op zijn laatste persconferentie voor de zestiende finales in het Monterrey Stadium. "Maar we moeten soms sneller teruglopen en na balverlies compacter staan. We hebben daar weer uitgebreid op getraind. Ik verwacht dat we dat beter doen."
15 uur geledenGUADALUPE (ANP) - Virgil van Dijk gaat ervan uit dat ook in Mexico het stadion donderdag grotendeels is gevuld met supporters van het Nederlands elftal, aangevuld met lokale bevolking die het elftal van bondscoach Ronald Koeman steunt en oranje kleding aandoet. De aanvoerder zei op een persconferentie in het Monterrey Stadium in Guadalupe, waar Marokko in de nacht van maandag op dinsdag de tegenstander is in de zestiende finales van het WK, ervan uit te gaan dat de strafschop die Oranje op het WK van 2014 tegen Mexico kreeg geen rol meer speelt.
16 uur geleden