AZ - Ajax in achtste finales KNVB-beker
AMSTERDAM (ANP) - De loting voor de achtste finales in de KNVB-beker heeft met AZ - Ajax een topper opgeleverd. PSV speelt in januari uit tegen FC Volendam en Feyenoord ontvangt Heracles Almelo.
Ajax, FC Emmen, Excelsior, Go Ahead Eagles, PSV, Vitesse en VVV-Venlo plaatsten zich afgelopen week voor de laatste zestien. ADO Den Haag, AZ, Feyenoord, Fortuna Sittard, sc Heerenveen, Heracles Almelo, MVV, NEC en FC Volendam werden vrijgeloot voor de tweede ronde en kwalificeerden zich zodoende automatisch voor de achtste finales.
De achtste finales (19, 20 en 21 januari): FC Volendam - PSV, Vitesse - ADO Den Haag, AZ - Ajax, NEC - Fortuna Sittard, VVV-Venlo - Go Ahead Eagles, Feyenoord - Heracles Almelo, MVV Maastricht - Excelsior, FC Emmen - sc Heerenveen.
Bij de vrouwen werden de acht clubs uit de Eredivisie als volgt aan elkaar gekoppeld voor de kwartfinales: sc Heerenveen - Ajax, FC Twente - vv Alkmaar, PSV - PEC Zwolle, Excelsior - ADO Den Haag. Deze wedstrijden worden begin februari gespeeld.
Aan het toernooi om de KNVB-beker kunnen dit seizoen zowel bij de mannen als bij de vrouwen vanwege de coronacrisis geen amateurploegen meer deelnemen. De 26 amateurclubs die bij de mannen bij de eerste ronde nog in het bekertoernooi zaten, ontvangen een financiële vergoeding en worden komend seizoen weer toegelaten tot het toernooi om de KNVB-beker.
Meer uit Voetbal
HOUSTON (ANP) - Bondscoach Graham Potter zocht niet naar excuses na de nederlaag van Zweden tegen het Nederlands elftal (5-1). "We hebben verdiend verloren", zei de opvolger van de vorig jaar oktober ontslagen Jon Dahl Tomasson.
1 uur geledenHOUSTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman was na het gewonnen WK-duel met Zweden (5-1) lovend over de openingstreffer van Brian Brobbey. "In de eerste goal zat alles wat je wil", aldus Koeman.
2 uur geledenHOUSTON (ANP) - Het Nederlands elftal heeft dankzij de zege van 5-1 tegen Zweden het record van de Braziliaanse voetballers uit de jaren 50 en 60 verbroken. Oranje is nu veertien WK-duels op rij ongeslagen. Tot zondag, toen het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-2 gelijkspeelde tegen Japan, moest Nederland het record nog delen met sterspeler Pelé en de andere Braziliaanse internationals van die tijd.
2 uur geledenHOUSTON (ANP) - Het Nederlands elftal is nagenoeg zeker van een plaats in de volgende ronde van het wereldkampioenschap. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in Houston met 5-1 winnen van Zweden. Oranje was het toernooi begonnen met een gelijkspel (2-2) tegen Japan.
3 uur geledenHOUSTON (ANP) - Het Nederlands elftal heeft nu in totaal honderd keer gescoord in de geschiedenis van het wereldkampioenschap voetbal. Brian Brobbey zorgde zaterdag voor die mijlpaal, door in de groepswedstrijd tegen Zweden in Houston twee doelpunten te maken.
4 uur geledenHOUSTON (ANP) - Brian Brobbey heeft in zijn veertiende interland voor het Nederlands elftal zijn tweede en derde doelpunt als international gemaakt. De spits van Sunderland opende in de groepswedstrijd tegen Zweden op het wereldkampioenschap in de vijfde minuut de score op aangeven van Cody Gakpo. In de zeventiende minuut verdubbelde hij de voorsprong. Dit keer gaf Denzel Dumfries de assist.
4 uur geledenHOUSTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman geeft Brian Brobbey in de groepswedstrijd tegen Zweden een basisplaats, omdat hij verwacht dat de ruimtes net als zondag tegen Japan klein zullen zijn. "We moeten aanvallend meer brengen en de ruimtes zullen weer klein zijn. Aan hem heb je dan meer als aanspeelpunt dan Donyell Malen. Donyell zal nu vanaf de rechterflank naar binnen komen, waardoor Denzel Dumfries ook weer hogerop kan spelen", legde Koeman uit aan de NOS.
4 uur geleden