AZ - Ajax en Feyenoord - PSV in eredivisie
EREDIVISIEALKMAAR (ANP) - In de eredivisie is het 'Super Sunday'. Ajax verdedigt vanaf 16.45 uur in de uitwedstrijd tegen naaste belager AZ de koppositie. Feyenoord en PSV treffen elkaar vanaf 14.30 uur in De Kuip.
Ajax verdedigt een voorsprong van drie punten op AZ, dat voor het eerst sinds 4 augustus weer in het eigen stadion kan spelen. Het elftal van trainer Erik ten Hag wil graag voorkomen dat het voor het eerst in twintig jaar drie duels op rij verliest.
Ajax ging vorige week onderuit tegen Willem II (0-2) en werd dinsdag door Valencia (0-1) uitgeschakeld in de Champions League. Quincy Promes miste beide duels wegens een kuitblessure. Trainer Ten Hag verwachtte vrijdag dat zijn clubtopscorer ook in Alkmaar ontbreekt.
PSV staat voor een traditioneel zware uitwedstrijd tegen Feyenoord. Trainer Mark van Bommel zag zijn ploeg uit Eindhoven in de laatste elf duels slechts tweemaal winnen. Trainer Dick Advocaat is in de eredivisie nog ongeslagen met Feyenoord, na drie overwinningen en twee gelijke spelen. De thuisclub uit Rotterdam heeft een achterstand van zes punten op PSV.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.
19 minuten geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
1 uur geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
2 uur geledenDUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.
9 uur geledenBERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
20 uur geledenRABAT (ANP) - Algerije heeft zich met een 1-0-overwinning op Burkina Faso geplaatst voor de achtste finales van de Afrika Cup. Feyenoorder Anis Hadj Moussa maakt deel uit van de selectie van het Noord-Afrikaanse land, maar bleef zondagavond net als Ramiz Zerrouki van FC Twente op de bank.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en Jordi Cruijff hebben mondeling overeenstemming bereikt over de functie van technisch directeur. Dat meldt Ajax in een persbericht. Er moeten volgens de Amsterdamse club nog een aantal stappen worden genomen om tot een definitieve aanstelling te komen. Het doel van de huidige nummer 3 van de Eredivisie is dat Cruijff begin februari kan beginnen.
23 uur geleden