AZ - Ajax en Feyenoord - PSV in eredivisie
EREDIVISIEALKMAAR (ANP) - In de eredivisie is het 'Super Sunday'. Ajax verdedigt vanaf 16.45 uur in de uitwedstrijd tegen naaste belager AZ de koppositie. Feyenoord en PSV treffen elkaar vanaf 14.30 uur in De Kuip.
Ajax verdedigt een voorsprong van drie punten op AZ, dat voor het eerst sinds 4 augustus weer in het eigen stadion kan spelen. Het elftal van trainer Erik ten Hag wil graag voorkomen dat het voor het eerst in twintig jaar drie duels op rij verliest.
Ajax ging vorige week onderuit tegen Willem II (0-2) en werd dinsdag door Valencia (0-1) uitgeschakeld in de Champions League. Quincy Promes miste beide duels wegens een kuitblessure. Trainer Ten Hag verwachtte vrijdag dat zijn clubtopscorer ook in Alkmaar ontbreekt.
PSV staat voor een traditioneel zware uitwedstrijd tegen Feyenoord. Trainer Mark van Bommel zag zijn ploeg uit Eindhoven in de laatste elf duels slechts tweemaal winnen. Trainer Dick Advocaat is in de eredivisie nog ongeslagen met Feyenoord, na drie overwinningen en twee gelijke spelen. De thuisclub uit Rotterdam heeft een achterstand van zes punten op PSV.
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.
54 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
5 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.
6 uur geledenROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
6 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
7 uur geleden