AZ-aanvoerder Koopmeiners staat achter ontslag Slot
ALKMAAR (ANP) - Aanvoerder Teun Koopmeiners van AZ staat achter de beslissing van de clubleiding om hoofdtrainer Arne Slot te ontslaan. Slot kreeg zaterdag te horen dat hij weg moet, omdat hij buiten medeweten van de clubleiding om al onderhandeld zou hebben met Feyenoord. "Het was heel chaotisch, heel hectisch, apart", zei Koopmeiners na de verloren thuiswedstrijd tegen FC Groningen (1-2) bij FOX Sports. "Uiteindelijk staan we achter het besluit en we zijn blij met degene die naar voren is geschoven, daar hebben we het volste vertrouwen in. Maar dat neemt niet weg dat het wel uitermate ongelukkig is hoe dit tot z'n einde is gekomen."
Een dag na het turbulente ontslag van Slot incasseerde AZ met Pascal Jansen als nieuwe hoofdtrainer de eerste nederlaag van het seizoen. De frustraties liepen hoog op bij AZ, dat de wedstrijd met negen man beëindigde. "Het waren een paar chaotische dagen. We wilden dat aan de kant zetten en de week toch nog goed afsluiten, maar dat hebben we niet gedaan", aldus Koopmeiners.
"Het was een bijzondere dag, een dag die je niet vaak meemaakt. We waren in die zin ook wel aangeslagen. Arne is een fantastische trainer voor ons geweest, we hebben veel van hem geleerd", zei Koopmeiners. "Daar willen we hem voor bedanken. Misschien dat dit einde niet altijd even netjes is gelopen, van welke kant dan ook. Dat is voor ons als team niet relevant. Het is zonde dat het zo is geëindigd."
De aanvoerder van AZ had Slot zaterdagavond aan de telefoon. "Hij heeft mij en het team bedankt voor de inzet. Hij vond de samenwerking ontzettend prettig. Voor mij is het verder niet relevant om te weten hoe die gesprekken zijn gegaan. Wij moeten door."
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft op eigen veld punten laten liggen tegen West Ham. De ploeg van coach Rúben Amorim bleef tegen de nummer 18 van de Premier League steken op 1-1. Bij winst was zijn ploeg opgeklommen naar de vijfde plaats in de Premier League.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - De Graafschap is dankzij een zege (1-2) bij Vitesse in Arnhem opgeklommen naar de derde plaats in de eerste divisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen dankte de winst aan een doelpunt van aanvoerder Reuven Niemeijer kort voor tijd.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Pascal Bosschaart is toegelaten tot de cursus Voetbalcoach 5 voor het seizoen 2026-2027. Het is de hoogste trainerscursus van de voetbalbond KNVB. De oud-voetballer van onder meer FC Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag, werd eerder gepasseerd voor de opleiding die, mits afgerond, de UEFA-PRO-licentie oplevert. Daarmee kan een coach als hoofdtrainer bij een club uit het betaalde voetbal aan de slag.
8 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertien voetbalclubs uit de Bundesliga voor vrouwen gaan hun eigen competitie organiseren zonder betrokkenheid van de Duitse voetbalbond DFB. De Frauen Bundesliga FBL e.V. wordt op 10 december officieel opgericht in het stadion van Eintracht Frankfurt.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en de Johan Cruijff ArenA werken momenteel aan een plan van aanpak, waarbij wordt gekeken naar extra maatregelen tijdens voetbalwedstrijden. Dit gebeurt naar aanleiding van het vuurwerkincident afgelopen zondag. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een vergadering met de gemeenteraad over de gestaakte voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. "En we wachten ook nog op eventuele aanvullende maatregelen van de KNVB."
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is bij Manchester United verkozen tot beste speler van de maand november. Dat meldt de Engelse voetbalclub op X.
11 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-verdediger Trent Alexander-Arnold heeft opnieuw een blessure opgelopen. De 27-jarige rechtsback heeft aan het uitduel met Athletic Bilbao (0-3) van woensdagavond een kwetsuur aan zijn linkerdijbeen overgehouden, meldt de 'Koninklijke'. Volgens Spaanse media moet de Engelsman zeker twee maanden toekijken.
12 uur geleden