AZ-aanvoerder Koopmeiners staat achter ontslag Slot
ALKMAAR (ANP) - Aanvoerder Teun Koopmeiners van AZ staat achter de beslissing van de clubleiding om hoofdtrainer Arne Slot te ontslaan. Slot kreeg zaterdag te horen dat hij weg moet, omdat hij buiten medeweten van de clubleiding om al onderhandeld zou hebben met Feyenoord. "Het was heel chaotisch, heel hectisch, apart", zei Koopmeiners na de verloren thuiswedstrijd tegen FC Groningen (1-2) bij FOX Sports. "Uiteindelijk staan we achter het besluit en we zijn blij met degene die naar voren is geschoven, daar hebben we het volste vertrouwen in. Maar dat neemt niet weg dat het wel uitermate ongelukkig is hoe dit tot z'n einde is gekomen."
Een dag na het turbulente ontslag van Slot incasseerde AZ met Pascal Jansen als nieuwe hoofdtrainer de eerste nederlaag van het seizoen. De frustraties liepen hoog op bij AZ, dat de wedstrijd met negen man beëindigde. "Het waren een paar chaotische dagen. We wilden dat aan de kant zetten en de week toch nog goed afsluiten, maar dat hebben we niet gedaan", aldus Koopmeiners.
"Het was een bijzondere dag, een dag die je niet vaak meemaakt. We waren in die zin ook wel aangeslagen. Arne is een fantastische trainer voor ons geweest, we hebben veel van hem geleerd", zei Koopmeiners. "Daar willen we hem voor bedanken. Misschien dat dit einde niet altijd even netjes is gelopen, van welke kant dan ook. Dat is voor ons als team niet relevant. Het is zonde dat het zo is geëindigd."
De aanvoerder van AZ had Slot zaterdagavond aan de telefoon. "Hij heeft mij en het team bedankt voor de inzet. Hij vond de samenwerking ontzettend prettig. Voor mij is het verder niet relevant om te weten hoe die gesprekken zijn gegaan. Wij moeten door."
Meer uit Voetbal
PALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
2 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
4 uur geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
4 uur geledenGDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.
7 uur geledenORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.
7 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.
8 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.
9 uur geleden