Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ-aanvoerder Koopmeiners: rode kaart voor Stengs doodzonde

AZ-aanvoerder Koopmeiners: rode kaart voor Stengs doodzonde

ALKMAAR (ANP) - Het zwaar bevochten puntje in de bij vlagen emotionele en grimmige thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (1-1) voelde voor AZ-aanvoerder Teun Koopmeiners aan als een nederlaag. "De teleurstelling overheerst, zo simpel is het. Als we de lijn van het vorige seizoen willen doortrekken, dan moet je deze wedstrijd winnen", liet de middenvelder bij FOX Sports weten.

"Het is doodzonde dat we meteen zo'n rode kaart krijgen", doelde hij op de uitsluiting van Calvin Stengs na ruim een kwartier wegens een sliding met gestrekt been op Kenneth Paal. "Daardoor hadden we het in de eerste helft heel lastig. Je verwacht het niet bij Calvin. Ik denk dat het heel ongelukkig voor hem uitpakte. Hij deed er alles aan om die bal te verdedigen. Hij is strontziek dat hij daar een rode kaart voor kreeg. Het was een mooi voorbeeld van de manier waarop onze aanvallers keihard mee terugverdedigen. Dat karakteriseert ons als team."

Koopmeiners hield aan het gedreven spel van AZ na de rust nog wel een redelijk goed gevoel over. "Als aanvoerder kan ik zeker trots zijn op de manier waarop we de tweede helft hebben gespeeld. We stopten er veel arbeid en energie in. We konden het PEC ook met tien man heel moeilijk maken. Het blijft niettemin doodzonde dat de wedstrijd zo gelopen is."

Meer uit Voetbal

Kaapverdië wint laatste test in aanloop naar WK voetbal

EAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.

1 uur geleden
Duitsland wint laatste WK-oefenduel van Verenigde Staten

CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.

3 uur geleden
Portugal wint oefenduel in aanloop naar WK van Chili

OEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.

3 uur geleden
Iraans elftal moet VS op speeldagen nog op dezelfde dag verlaten

MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.

4 uur geleden
Oranje-opponent Tunesië met tien man hard onderuit tegen België

BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.

9 uur geleden
FIFA staat wegwerpwaterfles wel toe in WK-stadions

ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.

15 uur geleden
Locadia kan na rode kaart op WK met Curaçao tegen Duitsers spelen

WILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.

16 uur geleden