
AZ-aanvoerder Koopmeiners: het was tijd deze reeks te kappen
ALKMAAR (ANP) - AZ-aanvoerder Teun Koopmeiners kon zondag eindelijk eens lachend voor de televisiecamera's verschijnen. Na vijf achtereenvolgende gelijke spelen, wonnen de Alkmaarders tegen RKC Waalwijk voor het eerst dit seizoen: 3-0.
"Eindelijk, heerlijk. Het was tijd om die reeks te kappen", aldus Koopmeiners tegen FOX Sports. "Het was een soort tik op tik. De start die je niet wil. Er moet een keer een moment komen dat je de reeks doorbreekt. Het liefst met een goede overwinning. Dat was vandaag zo, want we houden ook de nul, voor het eerst."
Halverwege leidde AZ met 1-0. Koopmeiners en zijn ploeggenoten waren toen nog niet gerust op een goede afloop. "In de rust zeiden we: het is hetzelfde liedje. We creƫerden kans op kans op kans."
De onzekerheid nam nog wat grotere vormen aan toen Koopmeiners halverwege de tweede helft een strafschop miste. AZ was zoveel beter dat het niet meer spannend werd. Albert Gudmundsson scoorde twee keer. "Die strafschop was niet goed, die moet erin. Gelukkig was het niet van invloed op de uitslag. Ze zitten er altijd tussen. Volgende keer moet ik gewoon weer de bal pakken en 'm erin schieten."
Meer uit Voetbal
BOURNEMOUTH (ANP) - Justin Kluivert is er met Bournemouth niet in geslaagd de derde ronde van de League Cup te bereiken. De aanvallende middenvelder, hersteld van een kuitblessure, verloor het thuisduel met Brentford (0-2).
7 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund heeft het contract met trainer Niko Kovac verlengd tot halverwege 2027. De club is overtuigd van de Kroaat na het sterke slot van vorig seizoen.
18 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Liverpool is er met veel moeite in geslaagd zich naast Arsenal en Tottenham Hotspur aan de kop van de Premier League te voegen. De regerend kampioen won diep in blessuretijd bij Newcastle United: 2-3. De 16-jarige invaller Rio Ngumoha maakte na een goed overstapje van Dominik Szoboszlai in de 100e minuut het winnende doelpunt: 2-3.
1 dag geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is overtuigend begonnen aan de competitie in Italiƫ. De nummer 2 van vorig seizoen liet Torino met 5-0 kansloos en gaat op basis van het beste doelsaldo na de eerste speelronde aan kop in de Serie A.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - GelreDome-eigenaar Michael van de Kuit verwacht dat Vitesse de huur ook nog betaalt nu het eerste elftal dit seizoen definitief geen competitievoetbal speelt. "Net als alle andere partijen waar Vitesse contractuele verplichtingen mee is aangegaan, verwachten wij de betaling", laat Van de Kuit desgevraagd weten.
1 dag geledenBOLOGNA (ANP/AFP) - Ciro Immobile heeft weinig plezier beleefd aan zijn debuut bij Bologna. De 35-jarige topscorer aller tijden van Lazio liep zaterdag in de uitwedstrijd tegen AS Roma (1-0 verlies) een dijbeenblessure op. Bologna meldt maandag dat Immobile twee maanden niet kan voetballen.
1 dag geledenLONDEN (ANP/BELGA) - Arsenal moet het opnieuw enige tijd stellen zonder Bukayo Saka. De buitenspeler heeft aan de met 5-0 gewonnen thuiswedstrijd van zaterdag tegen Leeds United een hamstringblessure overgehouden.
1 dag geleden