
AZ-aanvaller Stengs moet even geduld hebben
ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Arne Slot kon zaterdag in de verloren oefenwedstrijd in Alkmaar tegen Racing Genk (0-1) niet beschikken over Ron Vlaar, Myron Boadu en Calvin Stengs. Het drietal had de eerste trainingsweek niet helemaal goed doorstaan in fysiek opzicht. Met name smaakmaker Stengs zal daardoor in de beginfase van de voorbereiding op het nieuwe seizoen nog wel wat geduld moeten hebben.
"Na een week trainen hebben ze in verschillende mate wat pijntjes", liet Slot weten. "Dat is wel de grootste teleurstelling van de eerste week. Ron is na de eerste trainingsdag wat geblesseerd geraakt, dus hij is er even uit. Myron en Calvin hadden ook even een 'momentje' op de training en dan wil je gewoon heel voorzichtig zijn. Ik verwacht dat Myron er heel snel weer bij zal zijn, maar bij Calvin zal het wel ietsje langer gaan duren. Hij zal komende week nog niet op het trainingsveld staan."
Slot was naar eigen zeggen over veel dingen tevreden in het eerste oefenduel. "Maar niet over het allerbelangrijkste en dat is het resultaat natuurlijk. We waren heel dominant en kregen veel kansen, maar verloren door één moment van onachtzaamheid. Dan probeer je gelijk een link te leggen met de komende kwalificatie voor de Champions League die ook over één wedstrijd gaat. Winst en verlies liggen dan heel dicht bij elkaar. In voetbal wint niet altijd de beste ploeg, zeker niet als je maar één wedstrijd speelt, en dat is een belangrijke les van dit duel."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in de Franse voetbalcompetitie in eigen stadion niet kunnen winnen van Strasbourg. Het doelpuntrijke duel tussen de koploper en de nummer 3 eindigde in 3-3.
5 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse spelersvakbond AFE heeft besloten tot een symbolisch protest bij alle competitiewedstrijden van dit weekend in de hoogste voetbaldivisie (La Liga). De spelers zullen de eerste vijftien seconden van de wedstrijd geen bal aanraken.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - Verdediger Danilo Doekhi heeft vrijdag een belangrijke rol gespeeld voor Union Berlin. De 27-jarige geboren Rotterdammer scoorde in de met 3-1 gewonnen thuiswedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach twee keer.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft de koppositie in de eerste divisie overgenomen van SC Cambuur. Het elftal van trainer Robin Peter versloeg voor eigen publiek FC Dordrecht met 3-0. SC Cambuur speelde met 1-1 gelijk bij Almere City FC.
5 uur geledenLYON (ANP) - Voetballer Hans Hateboer verwisselt in de Franse competitie van club. Olympique Lyon neemt de 31-jarige Nederlander op huurbasis over van Stade Rennes. Dat meldt Olympique Lyon op de clubwebsite.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De aanvallers Ricardo Pepi en Myron Boadu keren terug in de selectie van PSV. Dat heeft PSV-coach Peter Bosz bij de persconferentie in aanloop naar het competitieduel tussen PSV en Go Ahead Eagles op zaterdagavond bevestigd.
10 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick van FC Barcelona vindt het maar niets dat de competitiewedstrijd tegen Villarreal op 20 december in Miami in de Verenigde Staten wordt gespeeld. "Ik begrijp waarom de spelers niet blij zijn. Ik ben ook niet blij", zei de Duitse coach vrijdag op een persconferentie, voorafgaand aan het thuisduel met Girona van zaterdag.
10 uur geleden