Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ-aanvaller Karlsson ontbreekt in Zweedse EK-selectie

AZ-aanvaller Karlsson ontbreekt in Zweedse EK-selectie

STOCKHOLM (ANP) - AZ-aanvaller Jesper Karlsson is niet opgenomen in de selectie van Zweden voor het komende Europees kampioenschap voetbal. De naam van de linksbuiten van de Alkmaarders ontbreekt in de groep van 26 man die dinsdag is vrijgegeven door bondscoach Janne Andersson.

Karlsson debuteerde in januari vorig jaar in de Zweedse ploeg en twee maanden geleden maakte hij ook deel uit van de groep die WK-kwalificatiewedstrijden tegen Georgië en Kosovo speelde. Bij AZ maakte hij dit seizoen indruk. In 32 competitiewedstrijden scoorde hij elf keer.

Oud-Eredivisiespelers Andreas Granqvist, Marcus Berg en Alexander Isak zitten wel in de EK-selectie. Eerder was al duidelijk dat spits Zlatan Ibrahimovic, die onlangs zijn rentree maakte als international, vanwege een blessure niet op tijd fit is voor het EK. Jordan Larsson, de zoon van oud-Feyenoorder Henrik Larsson, vervangt hem. Larsson was in maart bij de WK-kwalificatieduels nog gepasseerd.

Selectie

"Hij was er in maart niet bij omdat ik dacht dat hij toen niet goed genoeg was", aldus Andersson. "Ik had vier aanvallers en nu is er eentje weg in de persoon van Zlatan, dus ik heb ervoor gekozen om deze keer Jordan erbij te halen." Middenvelder Sebastian Larsson zei over de EK-selectie: "Ik denk dat we een sterke ploeg hebben. Een ploeg die beseft wat het moet doen om succesvol te zijn, maar ook een ploeg met jonge, beloftevolle spelers."

Zweden treft in de groepsfase Spanje, Slowakije en Polen.

Meer uit Voetbal

Gorré stopt als technisch directeur voetbalbond Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Dean Gorré stopt als technisch directeur van de voetbalbond van Curaçao. De 55-jarige oud-speler van onder meer Feyenoord en Ajax richt zich vanaf nu alleen op zijn baan als assistent-bondscoach van Fred Rutten.

2 minuten geleden
Trainer Correia kan overstap naar FC Utrecht nog niet bevestigen

UTRECHT (ANP) - Trainer Anthony Correia van Telstar heeft nog geen akkoord bereikt met FC Utrecht om daar komend seizoen als opvolger van Ron Jans aan de slag te gaan. Dat zei hij zaterdagmiddag tegen ESPN, voorafgaand aan het competitieduel tussen beide clubs.

3 minuten geleden
Koploper Arsenal lijdt pijnlijke nederlaag tegen Bournemouth

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de late overwinning (0-1) bij Sporting Portugal in de kwartfinale van de Champions League geen goed vervolg kunnen geven. In de Premier League ging de koploper in eigen huis met 2-1 onderuit tegen Bournemouth.

1 uur geleden
Neymar moet komende maanden laten zien dat hij klaar is voor WK

PARIJS (ANP/RTR) - De Braziliaanse bondscoach Carlo Ancelotti houdt de mogelijkheid open voor Neymar om een plaats in de selectie voor het WK voetbal te veroveren. De Braziliaanse topscorer heeft twee maanden om te laten zien dat hij de benodigde kwaliteiten heeft, aldus de coach in een interview met de Franse krant L'Équipe.

2 uur geleden
De Jong fit genoeg voor rentree in wedstrijdselectie Barcelona

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong maakt mogelijk zaterdagavond zijn rentree bij FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft de Oranje-international opgenomen in de wedstrijdselectie voor het thuisduel met stadgenoot Espanyol.

3 uur geleden
Indonesische bond wist dat voetballers Nederlanderschap verloren

JAKARTA (ANP) - De Indonesische voetbalbond is er steeds van op de hoogte geweest dat genaturaliseerde voetbalinternationals hun Nederlandse nationaliteit zouden verliezen. Dat blijkt uit een verklaring van teammanager Sumardji, die op de officiële website van de Indonesische voetbalbond PSSI staat. Verschillende spelers van het Indonesische elftal stonden de voorbije weken in Nederland bij hun clubs aan de kant omdat hun werkvergunning niet in orde was. Voor een groot deel is er inmiddels een tijdelijke oplossing gevonden.

3 uur geleden
Real Madrid blijft thuis steken op gelijkspel tegen Girona

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.

18 uur geleden