Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ-aanvaller Idrissi is 'hongerig' maar heeft nog wel even nodig

AZ-aanvaller Idrissi is 'hongerig' maar heeft nog wel even nodig

UTRECHT (ANP) - Oussama Idrissi is erop gebrand om komend seizoen zijn goede spel bij AZ te belonen met iets tastbaars. Al over 3,5 week gaat het er echt om in de voorronden van de Champions League en de aanvaller kan die tijd naar eigen zeggen goed gebruiken.

Voor de tweede week op rij verloor AZ een oefenduel met 1-0; vorige week van Genk, nu van FC Utrecht. Niemand maalde erom. Eind augustus moet AZ er staan, als plaatsing voor de Champions League op het spel staat. De voorbereiding op die kwalificatiereeks verloopt echter anders dan gebruikelijk.

"Normaal is het seizoen klaar en krijg je pak hem beet twee weken rust, waarna je voor jezelf weer een beetje opstart. Maar ons lichaam heeft iets te lang rust gehad. We hebben nu zes weken om ons lichaam sterker te maken", aldus de 24-jarige Idrissi, die nog niet helemaal tevreden is over zijn progressie in de voorbereiding. "Het zit hem niet zozeer in mijn fysiek, maar voornamelijk in de kwaliteit. Ik ben net wat minder explosief en als ik een actie maak, dan kom ik net wat puf tekort. Ik mis nog net die 5 procent."

Normaal gesproken starten de clubs uit het betaalde voetbal op tegen amateurclubs, in duels waarin er vaak op los wordt gescoord. Idrissi is blij dat AZ nu alleen tegenstanders van formaat treft. "Ik weet überhaupt niet waarom die wedstrijden in het leven zijn geroepen. Volgens mij is dat meer voor de regio en de marketing. Maar aan duels tegen goede clubs hebben we veel meer", aldus Idrissi, die tegen FC Utrecht 45 minuten speelde.

Beleid

"We hebben maandenlang stilgestaan en in de competities die wel uitgespeeld werden, zag je dat de ene na de andere speler er geblesseerd uit ging. Blijkbaar kan het menselijk lichaam dat niet aan na enkele maanden te hebben stilgezeten. Wij voeren het daarom met beleid op."

Het is bij AZ vooralsnog stil op transfergebied. Geen van de smaakmakers van vorig seizoen, waaronder ook Idrissi gerekend mag worden, is nog vertrokken. "Hoe het is met interesse van andere clubs? Het is rustig en ik focus me op dit moment op AZ. We hebben veel wedstrijden voor de boeg en verder kan ik er niet echt antwoord op geven."

Idrissi, begin 2018 overgenomen van FC Groningen, kwam afgelopen seizoen in 25 duels tot 13 doelpunten en beleefde het beste seizoen uit zijn loopbaan. Het seizoen eindigde echter in mineur. "Als voetballer weet je dat je altijd weer een nieuw seizoen voor de boeg hebt. Ik wil nu een sterke basis neerleggen en ben hongerig om prijzen te pakken en me te manifesteren. Het vorige seizoen ligt achter ons, dat is inmiddels alweer maanden geleden."

Meer uit Voetbal

Aanvaller Linssen verlengt aflopend contract bij NEC tot 2028

NIJMEGEN (ANP) - Bryan Linssen (35) heeft zijn aflopende contract bij NEC met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Linssen kwam in januari 2025 over naar Nijmegen vanuit Japan. In ruim een jaar tijd speelde hij 45 wedstrijden en maakte hij veertien doelpunten. Hij is inmiddels uitgegroeid tot de vaste spits van NEC, dat met de derde plaats in de Eredivisie en het behalen van de bekerfinale een zeer succesvol seizoen beleeft.

5 uur geleden
Bondscoach Lucescu weg bij Roemenië na mislopen WK voetbal

BOEKAREST (ANP/AFP) - Mircea Lucescu is niet langer bondscoach van het Roemeense voetbalelftal. De 80-jarige coach heeft zijn functie neergelegd nadat hij er met zijn ploeg niet in was geslaagd om kwalificatie voor het WK voetbal van komende zomer af te dwingen, meldt de Roemeense voetbalbond.

5 uur geleden
Italiaanse bondsvoorzitter treedt alsnog af na WK-debacle Italië

ROME (ANP/RTR) - Voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse voetbalbond heeft alsnog zijn functie neergelegd. Zijn positie stond onder grote druk nadat Italië dinsdagavond in de play-offs voor het WK voetbal werd uitgeschakeld door Bosnië en Herzegovina. Italië mist zo zijn derde mondiale eindronde op rij.

7 uur geleden
KNVB en grote steden werken aan meer ruimte voor amateurvoetbal

ZEIST (ANP) - De KNVB wil samen met de zes grootste Nederlandse gemeenten zorgen dat velden voor amateurvoetbal beter worden benut. Door de groei van steden is de beschikbare ruimte beperkt en staat deze onder druk, ziet de voetbalbond. Met 'Elk veld telt - Samen voor voetbal' wil de bond samen met Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Eindhoven en Groningen onder meer de capaciteit vergroten.

7 uur geleden
Voetballer Chery per direct weer speelgerechtigd voor NEC

NIJMEGEN (ANP) - NEC meldt dat aanvoerder Tjaronn Chery per direct weer inzetbaar is voor de club. De aanvaller van de Nijmeegse club heeft toestemming gekregen nadat er een oplossing is gevonden in de zogenoemde paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. Het gaat hierbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die een partner of kinderen met een Nederlandse nationaliteit hebben.

8 uur geleden
Internationals met Nederlandse kinderen snel weer in actie

DEN HAAG (ANP) - Voor een aantal Surinaamse of Indonesische internationals is er zo'n snelle oplossing in de zogenoemde paspoortkwestie mogelijk dat ze dit weekend gewoon in actie kunnen komen. Dat heeft een woordvoerder van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) aan het ANP laten weten. Het gaat daarbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die kinderen met Nederlandse nationaliteit hebben.

8 uur geleden
Coach Slegers met Arsenal naar halve finales Champions League

LONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.

1 dag geleden