Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ-aanvaller Idrissi is 'hongerig' maar heeft nog wel even nodig

AZ-aanvaller Idrissi is 'hongerig' maar heeft nog wel even nodig

UTRECHT (ANP) - Oussama Idrissi is erop gebrand om komend seizoen zijn goede spel bij AZ te belonen met iets tastbaars. Al over 3,5 week gaat het er echt om in de voorronden van de Champions League en de aanvaller kan die tijd naar eigen zeggen goed gebruiken.

Voor de tweede week op rij verloor AZ een oefenduel met 1-0; vorige week van Genk, nu van FC Utrecht. Niemand maalde erom. Eind augustus moet AZ er staan, als plaatsing voor de Champions League op het spel staat. De voorbereiding op die kwalificatiereeks verloopt echter anders dan gebruikelijk.

"Normaal is het seizoen klaar en krijg je pak hem beet twee weken rust, waarna je voor jezelf weer een beetje opstart. Maar ons lichaam heeft iets te lang rust gehad. We hebben nu zes weken om ons lichaam sterker te maken", aldus de 24-jarige Idrissi, die nog niet helemaal tevreden is over zijn progressie in de voorbereiding. "Het zit hem niet zozeer in mijn fysiek, maar voornamelijk in de kwaliteit. Ik ben net wat minder explosief en als ik een actie maak, dan kom ik net wat puf tekort. Ik mis nog net die 5 procent."

Normaal gesproken starten de clubs uit het betaalde voetbal op tegen amateurclubs, in duels waarin er vaak op los wordt gescoord. Idrissi is blij dat AZ nu alleen tegenstanders van formaat treft. "Ik weet überhaupt niet waarom die wedstrijden in het leven zijn geroepen. Volgens mij is dat meer voor de regio en de marketing. Maar aan duels tegen goede clubs hebben we veel meer", aldus Idrissi, die tegen FC Utrecht 45 minuten speelde.

Beleid

"We hebben maandenlang stilgestaan en in de competities die wel uitgespeeld werden, zag je dat de ene na de andere speler er geblesseerd uit ging. Blijkbaar kan het menselijk lichaam dat niet aan na enkele maanden te hebben stilgezeten. Wij voeren het daarom met beleid op."

Het is bij AZ vooralsnog stil op transfergebied. Geen van de smaakmakers van vorig seizoen, waaronder ook Idrissi gerekend mag worden, is nog vertrokken. "Hoe het is met interesse van andere clubs? Het is rustig en ik focus me op dit moment op AZ. We hebben veel wedstrijden voor de boeg en verder kan ik er niet echt antwoord op geven."

Idrissi, begin 2018 overgenomen van FC Groningen, kwam afgelopen seizoen in 25 duels tot 13 doelpunten en beleefde het beste seizoen uit zijn loopbaan. Het seizoen eindigde echter in mineur. "Als voetballer weet je dat je altijd weer een nieuw seizoen voor de boeg hebt. Ik wil nu een sterke basis neerleggen en ben hongerig om prijzen te pakken en me te manifesteren. Het vorige seizoen ligt achter ons, dat is inmiddels alweer maanden geleden."

Meer uit Voetbal

WK-selectie Iran heeft visa voor Mexico binnen

TEHERAN (ANP/DPA/BELGA) - Alle leden van het Iraanse voetbalteam hebben hun visum gekregen om Mexico binnen te komen. Dat heeft de Iraanse voetbalbond FFIRI donderdag bekendgemaakt.

46 minuten geleden
WK-debutant Wieffer had Oranje al even uit zijn hoofd gezet

ROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer stapt donderdagmiddag als een van de 26 Oranje-internationals in het vliegtuig richting de Verenigde Staten voor zijn eerste wereldkampioenschap. De 26-jarige speler van Brighton & Hove Albion had lange tijd geen rekening gehouden met een uitnodiging, maar speelde zich in de slotfase van het seizoen toch nog in de kijker van bondscoach Ronald Koeman.

7 uur geleden
Teleurgestelde Koeman: we gingen steeds slordiger spelen

ROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creëerden minder dan in de eerste helft."

10 uur geleden
De Jong heeft nog steeds 'heel veel vertrouwen' in goed WK

ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.

14 uur geleden
Rechtsback Dumfries medisch gekeurd door Real Madrid

ROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.

14 uur geleden
Van Dijk: hopelijk komt scherpte snel terug bij Oranje

ROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."

15 uur geleden
Arnaldi naar halve finale Roland Garros na opgave Berrettini

PARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.

15 uur geleden