Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ-aanvaller Idrissi is 'hongerig' maar heeft nog wel even nodig

AZ-aanvaller Idrissi is 'hongerig' maar heeft nog wel even nodig

UTRECHT (ANP) - Oussama Idrissi is erop gebrand om komend seizoen zijn goede spel bij AZ te belonen met iets tastbaars. Al over 3,5 week gaat het er echt om in de voorronden van de Champions League en de aanvaller kan die tijd naar eigen zeggen goed gebruiken.

Voor de tweede week op rij verloor AZ een oefenduel met 1-0; vorige week van Genk, nu van FC Utrecht. Niemand maalde erom. Eind augustus moet AZ er staan, als plaatsing voor de Champions League op het spel staat. De voorbereiding op die kwalificatiereeks verloopt echter anders dan gebruikelijk.

"Normaal is het seizoen klaar en krijg je pak hem beet twee weken rust, waarna je voor jezelf weer een beetje opstart. Maar ons lichaam heeft iets te lang rust gehad. We hebben nu zes weken om ons lichaam sterker te maken", aldus de 24-jarige Idrissi, die nog niet helemaal tevreden is over zijn progressie in de voorbereiding. "Het zit hem niet zozeer in mijn fysiek, maar voornamelijk in de kwaliteit. Ik ben net wat minder explosief en als ik een actie maak, dan kom ik net wat puf tekort. Ik mis nog net die 5 procent."

Normaal gesproken starten de clubs uit het betaalde voetbal op tegen amateurclubs, in duels waarin er vaak op los wordt gescoord. Idrissi is blij dat AZ nu alleen tegenstanders van formaat treft. "Ik weet überhaupt niet waarom die wedstrijden in het leven zijn geroepen. Volgens mij is dat meer voor de regio en de marketing. Maar aan duels tegen goede clubs hebben we veel meer", aldus Idrissi, die tegen FC Utrecht 45 minuten speelde.

Beleid

"We hebben maandenlang stilgestaan en in de competities die wel uitgespeeld werden, zag je dat de ene na de andere speler er geblesseerd uit ging. Blijkbaar kan het menselijk lichaam dat niet aan na enkele maanden te hebben stilgezeten. Wij voeren het daarom met beleid op."

Het is bij AZ vooralsnog stil op transfergebied. Geen van de smaakmakers van vorig seizoen, waaronder ook Idrissi gerekend mag worden, is nog vertrokken. "Hoe het is met interesse van andere clubs? Het is rustig en ik focus me op dit moment op AZ. We hebben veel wedstrijden voor de boeg en verder kan ik er niet echt antwoord op geven."

Idrissi, begin 2018 overgenomen van FC Groningen, kwam afgelopen seizoen in 25 duels tot 13 doelpunten en beleefde het beste seizoen uit zijn loopbaan. Het seizoen eindigde echter in mineur. "Als voetballer weet je dat je altijd weer een nieuw seizoen voor de boeg hebt. Ik wil nu een sterke basis neerleggen en ben hongerig om prijzen te pakken en me te manifesteren. Het vorige seizoen ligt achter ons, dat is inmiddels alweer maanden geleden."

Meer uit Voetbal

Manchester City blijft in de race om Engelse landstitel

LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.

20 uur geleden
AZ blijft met zege op Heerenveen op koers voor Europees voetbal

ALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.

21 uur geleden
Danilo schiet NEC in blessuretijd naar gelijkspel tegen Feyenoord

NIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).

23 uur geleden
PEC na gelijkspel tegen Excelsior bijna zeker van lijfsbehoud

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.

23 uur geleden
Kampioen ADO lijdt bij FC Dordrecht zevende nederlaag dit seizoen

DORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.

1 dag geleden
Nassoh redt in blessuretijd punt voor NAC bij Fortuna

SITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.

1 dag geleden
Feyenoord begint met Valente, Moder en Hadj Moussa tegen NEC

NIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.

1 dag geleden