AZ-aanvaller Aboukhlal vertrekt naar Ligue 1-club Toulouse
ALKMAAR (ANP) - AZ laat aanvaller Zakaria Aboukhlal naar de Franse Ligue 1-club Toulouse vertrekken. De international van Marokko stond nog een jaar onder contract bij de Noord-Hollanders. Aboukhlal (22) speelde sinds 2019 in Alkmaar, waar hij tot 88 officiële wedstrijden kwam.
"Met meerdere belangrijke doelpunten heeft Zakaria absoluut zijn kwaliteiten getoond en heeft hij zijn waarde voor het elftal laten zien", meldt directeur voetbalzaken Max Huiberts bij de bekendmaking.
Afgelopen seizoen speelde Aboukhlal mee in 31 competitieduels, waarvan het grootste deel als invaller. In de play-offs was Aboukhlal belangrijk door in de 88e minuut in de return in de halve finale tegen sc Heerenveen de belangrijke 2-0 te maken, waardoor AZ zich plaatste voor de finale. Daarin werd Vitesse verslagen voor een plek in de voorronde van de Conference League.
Toulouse promoveerde afgelopen seizoen naar het hoogste niveau van Frankrijk.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Luciano Valente debuteert maandag in de thuiswedstrijd tegen Litouwen voor het Nederlands elftal. Dat viel zondag op te maken uit de woorden van bondscoach Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.
5 minuten geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de officieuze plaatsing voor het WK vrijdag in Warschau niet gevierd. Dat liet aanvaller Cody Gakpo zondag weten aan journalisten in Zeist.
38 minuten geledenZEIST (ANP) - Als het Nederlands elftal volgend jaar zomer een kans wil maken op de wereldtitel, moeten er volgens Ronald Koeman dingen beter. De bondscoach noemde zondag op een persconferentie een aantal voorbeelden en liet blijken de teleurstellende wedstrijd van vrijdag tegen Polen (1-1) nog niet achter zich te hebben gelaten.
41 minuten geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal wil ter voorbereiding op het WK oefenen tegen een Zuid-Amerikaans land. Dat zei bondscoach Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist, in aanloop naar het laatste WK-kwalificatieduel met Litouwen van maandag.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zondag de laatste training voor de beslissende WK-kwalificatiewedstrijd van maandag tegen Litouwen afgewerkt met 22 spelers. Aan het begin van de middag verscheen, naast de 21 speelgerechtigde internationals, ook Jan Paul van Hecke op het veld. De verdediger van Brighton & Hove Albion is na zijn gele kaart van vrijdag in Warschau tegen Polen (1-1) geschorst tegen Litouwen, maar blijft wel bij de groep.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft de maatregelen tegen beledigende onlineberichten tegen spelers en officials aangescherpt. Dat maakte de FIFA zondag, op de Internationale Dag voor Tolerantie, bekend. De bond benadrukte tevens dat haat en discriminatie geen plaats hebben in het voetbal.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman heeft maandag niet de beschikking over Justin Kluivert voor het laatste WK-kwalificatieduel met Litouwen. De middenvelder heeft vrijdag een blessure opgelopen in de wedstrijd tegen Polen (1-1) en is teruggekeerd naar zijn club Bournemouth. Dat meldt de KNVB zondag.
5 uur geleden