AZ-aanvaller Aboukhlal vertrekt naar Ligue 1-club Toulouse
ALKMAAR (ANP) - AZ laat aanvaller Zakaria Aboukhlal naar de Franse Ligue 1-club Toulouse vertrekken. De international van Marokko stond nog een jaar onder contract bij de Noord-Hollanders. Aboukhlal (22) speelde sinds 2019 in Alkmaar, waar hij tot 88 officiƫle wedstrijden kwam.
"Met meerdere belangrijke doelpunten heeft Zakaria absoluut zijn kwaliteiten getoond en heeft hij zijn waarde voor het elftal laten zien", meldt directeur voetbalzaken Max Huiberts bij de bekendmaking.
Afgelopen seizoen speelde Aboukhlal mee in 31 competitieduels, waarvan het grootste deel als invaller. In de play-offs was Aboukhlal belangrijk door in de 88e minuut in de return in de halve finale tegen sc Heerenveen de belangrijke 2-0 te maken, waardoor AZ zich plaatste voor de finale. Daarin werd Vitesse verslagen voor een plek in de voorronde van de Conference League.
Toulouse promoveerde afgelopen seizoen naar het hoogste niveau van Frankrijk.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.
8 uur geledenAGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.
9 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.
10 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.
10 uur geleden