
Ayuso wint koninginnenrit in Tirreno-Adriatico en pakt leiding
FRONTIGNANO (ANP) - Juan Ayuso van UAE Team Emirates heeft de zesde etappe van de Italiaanse wielerkoers Tirreno-Adriatico gewonnen. De Spanjaard nam de leiding in het klassement over van de Italiaan Filippo Ganna van INEOS Grenadiers. De rit, van 163 kilometer van Cartoceto naar Frontignano met een aankomst bergop, wordt als de koninginnenrit gezien. Ayuso was de sterkste in de laatste klim van 7,7 kilometer in het Italiaanse skigebied waar het gemiddelde stijgingspercentage 7,8 procent was.
Ayuso was ingenomen met zijn machtsgreep in Frontignano. Na zijn zege sloot hij op de top zijn echtgenote en zijn hondje in de armen. "We wilden er een harde finale van maken", zei Ayuso tegen Eurosport. "En dat lukte ons. Ik kreeg fantastische hulp van mijn ploeggenoot Isaac del Toro. Daarna kon ik in mijn eigen tempo naar de streep."
Ayuso is de grote favoriet voor de eindzege van de Tirreno. De Spanjaard staat 37 seconden voor op de Italiaan Antonio Tiberi (Bahrain - Victorious). Ganna staat derde met 38 seconden achterstand. De laatste etappe van de 60e editie van de Tirreno-Adriatico begint zondag in Porto Potenza Picena en is een redelijk vlakke rit over 147 kilometer naar San Benedetto del Tronto. De koers werd drie keer gewonnen door een Nederlander: Joop Zoetemelk in 1985, Erik Dekker in 2002 en Thomas Dekker in 2006.
Meer uit Sport
MICHALOVCE (ANP) - De Nederlandse handballers hebben zich gekwalificeerd voor het EK van 2026. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson boekte in de vijfde speelronde een ruime zege van 35-27 op Oekraïne en zag later de Faeröer met 25-23 winnen van Kosovo. Daarmee is een plek bij de eerste twee in de poule verzekerd en is het EK-ticket binnen. Komende zondag speelt Oranje nog de laatste wedstrijd in de kwalificatiereeks in Den Bosch tegen Kosovo.
8 uur geledenLAGUNAS DE NEILA (ANP) - Demi Vollering droeg haar zege in de vijfde etappe van de Vuelta Femenina donderdag op aan "alle mensen die het mentaal moeilijk hebben". Dat zei de Nederlandse renster van FDJ-Suez nadat ze in de beklimming naar de Lagunas de Neila al haar concurrenten had achtergelaten. Met haar ritwinst nam ze een voorschot op haar tweede eindzege in de Ronde van Spanje voor vrouwen.
11 uur geledenLAGUNAS DE NEILA (ANP) - Wielrenster Demi Vollering heeft in de vijfde etappe de Ronde van Spanje naar haar hand gezet. Ze soleerde in de 120 kilometer lange bergrit naar de winst op de steile slotklim naar Lagunas de Neila en nam de rode leiderstrui over van Femke Gerritse.
12 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De openings- en sluitingsceremonie van de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles vinden plaats in het historische Memorial Coliseum, meldt de organisatie. Het Coliseum diende ook al als locatie bij de twee vorige Spelen in Los Angeles, in 1932 en 1984. Het is het eerste stadion waar tijdens drie Olympische Spelen evenementen worden gehouden. De openingsceremonie van LA28 is op 14 juli, het sluitingsfestijn op 30 juli.
12 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner maakt zaterdag in Rome zijn rentree na een schorsing van drie maanden wegens overtreding van de dopingregels. De Italiaanse nummer 1 van de wereld treft dan de Argentijn Mariano Navone, die zich donderdag kwalificeerde voor de tweede ronde van het masterstoernooi in Rome. Sinner had een bye in de eerste ronde.
13 uur geledenDURRËS (ANP) - Casper van Uden begint vrijdag in de Giro d'Italia aan zijn eerste grote ronde. De 23-jarige Schiedammer werd in de winter al aangewezen als de sprinttroef van wielerploeg Picnic PostNL in de Italiaanse koers, die begint met drie etappes in Albanië. De afgelopen dagen zag hij daar vooral veel hobbelige wegen en weinig fietsers. "Maar we zijn nog niet op het parcours geweest", meldde Van Uden donderdag telefonisch aan het ANP, kort voor een trainingsrit.
16 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft de tweede ronde bereikt van het masterstoernooi van Rome. De 24-jarige Haarlemmer versloeg in de eerste ronde Alexander Shevchenko uit Kazachstan in twee sets: 6-2 6-4.
17 uur geleden