Ayuso wint koninginnenrit in Tirreno-Adriatico en pakt leiding
FRONTIGNANO (ANP) - Juan Ayuso van UAE Team Emirates heeft de zesde etappe van de Italiaanse wielerkoers Tirreno-Adriatico gewonnen. De Spanjaard nam de leiding in het klassement over van de Italiaan Filippo Ganna van INEOS Grenadiers. De rit, van 163 kilometer van Cartoceto naar Frontignano met een aankomst bergop, wordt als de koninginnenrit gezien. Ayuso was de sterkste in de laatste klim van 7,7 kilometer in het Italiaanse skigebied waar het gemiddelde stijgingspercentage 7,8 procent was.
Ayuso was ingenomen met zijn machtsgreep in Frontignano. Na zijn zege sloot hij op de top zijn echtgenote en zijn hondje in de armen. "We wilden er een harde finale van maken", zei Ayuso tegen Eurosport. "En dat lukte ons. Ik kreeg fantastische hulp van mijn ploeggenoot Isaac del Toro. Daarna kon ik in mijn eigen tempo naar de streep."
Ayuso is de grote favoriet voor de eindzege van de Tirreno. De Spanjaard staat 37 seconden voor op de Italiaan Antonio Tiberi (Bahrain - Victorious). Ganna staat derde met 38 seconden achterstand. De laatste etappe van de 60e editie van de Tirreno-Adriatico begint zondag in Porto Potenza Picena en is een redelijk vlakke rit over 147 kilometer naar San Benedetto del Tronto. De koers werd drie keer gewonnen door een Nederlander: Joop Zoetemelk in 1985, Erik Dekker in 2002 en Thomas Dekker in 2006.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit Belgiƫ: 3-2.
11 uur geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
14 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
14 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
20 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
1 dag geleden