Ayuso kopman in gedevalueerde Spaanse wielerploeg voor WK
MADRID (ANP) - Spanje gaat zonder heel wat bekende namen naar Australië voor de WK wielrennen. Diverse renners, onder wie oud-wereldkampioen Alejandro Valverde, krijgen van hun ploegen geen toestemming om naar de andere kant van de wereld te vliegen. De 19-jarige Juan Ayuso is nu over bijna twee weken de Spaanse kopman in de wegwedstrijd.
Ayuso (UAE Team Emirates) eindigde in de zondag afgesloten Vuelta als derde achter de Belgische winnaar Remco Evenepoel en zijn landgenoot Enric Mas, die net als Valverde voor Movistar rijdt. Die ploeg weigert renners af te staan voor de WK, omdat Movistar de komende weken zo goed mogelijk wil presteren om te voorkomen dat het degradeert uit de UCI WorldTour.
De Spaanse bondscoach Pascual Momparler kan om diezelfde reden ook enkele renners van andere ploegen niet meenemen naar Wollongong. Hij zei eerder al dat van de acht renners die hij aanvankelijk wilde selecteren, er slechts twee mee kunnen. De ploeg bestaat naast Ayuso uit Marc Soler, Urko Berrade, Roger Adrià, Jesús Ezquerra, Eduard Prades, Gotzon Martín en Oier Lazkano.
Valverde (42) veroverde vier jaar geleden de regenboogtrui. De veteraan neemt na dit seizoen afscheid.
Meer uit Sport
RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.
3 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.
4 uur geledenPIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.
5 uur geledenPIANCAVELLO (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft in de laatste bergrit van de Giro d'Italia zijn vijfde etappezege geboekt. De 29-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike versnelde met nog 11 kilometer te gaan op slotklim Piancavallo en kreeg niemand mee. Zo breidde de oppermachtige leider in het klassement zijn voorsprong verder uit, met zondag alleen nog een vlakke etappe met aankomst in Rome voor de boeg.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich zonder problemen geplaatst voor de vierde ronde van Roland Garros. De mondiale nummer 1 uit Belarus was met 6-0 7-5 te sterk voor de Australische Daria Kasatkina. Ze speelt in de volgende ronde tegen Naomi Osaka. De viervoudig grandslamwinnares uit Japan won eerder op zaterdag van de Amerikaanse Iva Jovic.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is voor het eerst doorgedrongen tot de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig grandslamwinnares versloeg na drie uur de Amerikaanse Iva Jovic met 7-6 (5) 6-7 (3) 6-4. Ze treft in de volgende ronde de winnares van de partij tussen de Australische Daria Kasatkina en Aryna Sabalenka, de mondiale nummer 1 uit Belarus.
9 uur geleden