Ayatollah zegt dat Iran zal reageren op Israëlische aanval
TEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Iraanse ayatollah Ali Khamenei heeft gezworen dat Teheran zal reageren op de Israëlische aanvallen van vorige week. Hij heeft niet duidelijk gemaakt op wat voor manier dat gaat gebeuren.
"De vijanden, zowel de Verenigde Staten als het Zionistische regime, moeten weten dat ze zeker een verpletterend antwoord kunnen verwachten op wat ze Iran en het verzetsfront aandoen", zei Khamenei in een toespraak voor studenten. Iran steunt onder meer Hezbollah en Hamas in de oorlog met Israël.
De spanningen zijn de afgelopen weken flink opgelopen, nadat Israël de strijd in Libanon verhevigde en Hezbollahleider Hassan Nasrallah had gedood. Iran reageerde met luchtaanvallen op Israël, dat terugsloeg door Iraanse militaire doelen te beschieten. Volgens internationale media houdt Israël rekening met een nieuwe Iraanse aanval in de komende dagen.
Meer uit Buitenland
HONG KONG (ANP/RTR) - Het hof van beroep in Hongkong heeft de veroordeling voor fraude van mediamagnaat Jimmy Lai (78) door een lager hof vernietigd.
1 uur geledenBASSETERRE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan zelf verifiëren wat er is gebeurd met de speedboot uit Florida die is beschoten door Cuba. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio op een top in St. Kitts en Nevis in het Caribische gebied.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - Justitie in de Amerikaanse staat Florida doet onderzoek naar de schietpartij tussen de Cubaanse kustwacht en een Amerikaanse speedboot, meldt hoofdaanklager van de staat James Uthmeier op X. Volgens Cuba hadden de opvarenden van de speedboot eerst het vuur geopend, waarna vier van hen werden gedood door de kustwacht, maar Uthmeier wil die uitleg niet zomaar geloven.
8 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gebeld met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump over de onderhandelingen met Rusland. Zelensky spreekt op X de verwachting uit dat binnenkort de voorbereidingen kunnen worden getroffen voor een gesprek tussen de leiders zelf, inclusief de Russische president Vladimir Poetin.
9 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Jennifer Simons heeft drie directieleden van staatsbedrijven gevraagd om op te stappen. Er was ophef ontstaan over zeer lucratieve, langlopende contracten die de nieuwe directeur van het Staatsziekenfonds (SZF), waar circa 80 procent van de Surinamers verzekerd is, zou hebben gesloten met partijgenoten die niets te maken hebben met de ziektekostenverzekeringsbranche.
10 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft twee voormalige parlementsleden veroordeeld voor het opdracht geven tot de moord op Marielle Franco, gemeenteraadslid in Rio de Janeiro in 2018. Ze werden beiden veroordeeld tot 76 jaar en drie maanden gevangenisstraf.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten laten weer toe dat Venezuela olie aan Cuba verkoopt, meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën. Voorwaarde is dat olieleveringen niet de regering in Havana, maar het Cubaanse volk ten goede komen. Het ministerie noemt de beleidswijziging een maatregel "in solidariteit met het Cubaanse volk".
11 uur geleden