Ayatollah zegt dat Iran zal reageren op Israëlische aanval
TEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Iraanse ayatollah Ali Khamenei heeft gezworen dat Teheran zal reageren op de Israëlische aanvallen van vorige week. Hij heeft niet duidelijk gemaakt op wat voor manier dat gaat gebeuren.
"De vijanden, zowel de Verenigde Staten als het Zionistische regime, moeten weten dat ze zeker een verpletterend antwoord kunnen verwachten op wat ze Iran en het verzetsfront aandoen", zei Khamenei in een toespraak voor studenten. Iran steunt onder meer Hezbollah en Hamas in de oorlog met Israël.
De spanningen zijn de afgelopen weken flink opgelopen, nadat Israël de strijd in Libanon verhevigde en Hezbollahleider Hassan Nasrallah had gedood. Iran reageerde met luchtaanvallen op Israël, dat terugsloeg door Iraanse militaire doelen te beschieten. Volgens internationale media houdt Israël rekening met een nieuwe Iraanse aanval in de komende dagen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De protestmars met duizenden boeren naar de Europese wijk in Brussel is eerder beëindigd dan gepland. De manifestatie werd rond 13.45 uur ontbonden. Het is nog onduidelijk waarom de mars niet verderging.
18 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky begrijpt de risico's van België als de Russische bevroren tegoeden worden gebruikt voor een lening aan zijn land. "Maar we zijn in oorlog en ik denk dat we grotere risico's lopen", zei Zelensky tijdens een persconferentie in Brussel. Voor het begin van de EU-top heeft hij met de Belgische premier Bart De Wever gesproken.
48 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Duizenden boeren zijn begonnen met een mars naar de Europese wijk van Brussel, waar op dit moment een EU-top bezig is. Het is daar al de hele ochtend onrustig, maar de officiële protestmars is nu pas van start gegaan.
54 minuten geledenMANNHEIM (ANP/DPA) - De man die in maart op een menigte inreed in Mannheim, heeft een levenslange gevangenisstraf gekregen. Hij doodde tijdens Rosenmontag, een Duitse carnavalstraditie, twee mensen. Veertien personen raakten gewond.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Frankrijk is nog niet klaar voor de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen, laat president Emmanuel Macron voorafgaand aan de EU-top weten. "Ik wil onze protesterende boeren zeggen dat het standpunt van Frankrijk vanaf het begin duidelijk is geweest: wij vinden de voorwaarden onvoldoende en vinden dat deze overeenkomst niet kan worden ondertekend", zei hij.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Het Poolse Grondwettelijke Hof heeft de fundamentele principes van het Europees recht geschonden, oordeelt het Europees Hof van Justitie. Het Poolse hof besloot namelijk dat de eigen grondwet voorrang heeft op de wetten van de Europese Unie. Dat gaat volgens het EU-hof in Luxemburg in tegen de basisprincipes van de EU.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De sfeer bij de boerenprotesten in Brussel is volgens Belgische media op sommige plekken "erg grimmig". De boeren gooien volgens de krant De Morgen met stenen en aardappelen naar de politie, die traangas en waterkanonnen heeft ingezet.
3 uur geleden