Ayatollah zegt dat Iran zal reageren op Israëlische aanval
TEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Iraanse ayatollah Ali Khamenei heeft gezworen dat Teheran zal reageren op de Israëlische aanvallen van vorige week. Hij heeft niet duidelijk gemaakt op wat voor manier dat gaat gebeuren.
"De vijanden, zowel de Verenigde Staten als het Zionistische regime, moeten weten dat ze zeker een verpletterend antwoord kunnen verwachten op wat ze Iran en het verzetsfront aandoen", zei Khamenei in een toespraak voor studenten. Iran steunt onder meer Hezbollah en Hamas in de oorlog met Israël.
De spanningen zijn de afgelopen weken flink opgelopen, nadat Israël de strijd in Libanon verhevigde en Hezbollahleider Hassan Nasrallah had gedood. Iran reageerde met luchtaanvallen op Israël, dat terugsloeg door Iraanse militaire doelen te beschieten. Volgens internationale media houdt Israël rekening met een nieuwe Iraanse aanval in de komende dagen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft vrijdag een "amnestiewet" voorgesteld voor honderden politieke gevangenen in het land, meldt de Spaanse krant El País.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Secretaris-generaal António Guterres van de Verenigde Naties heeft de lidstaten laten weten dat de organisatie het risico loopt op een "dreigende financiële ineenstorting". Dat komt door onbetaalde contributies en een begrotingsregel die de organisatie dwingt ongebruikt geld terug te betalen, blijkt uit een brief van Guterres aan ambassadeurs.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen hebben zich verzameld in het centrum van Minneapolis om te protesteren tegen immigratiedienst ICE. CNN meldt dat demonstranten teksten scanderen en borden omhooghouden met de tekst 'ICE Out'.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van miljardair Jeff Bezos, heeft vrijdag aangekondigd vluchten met het New Shepard-raketprogramma te pauzeren. Dat doet het bedrijf om zich te richten op het maanlandingsprogramma in samenwerking met NASA.
4 uur geledenST. PAUL (ANP/AFP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, wordt aangeklaagd voor het schenden van burgerrechten. De bekende oud-presentator van CNN werd opgepakt voor het verhinderen van een kerkdienst. Lemon was daar naar eigen zeggen om verslag te doen van een protest tegen immigratiedienst ICE.
5 uur geleden