Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Axios: VS-sancties tegen legereenheid Israël om mensenrechten

Axios: VS-sancties tegen legereenheid Israël om mensenrechten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken kondigt naar verwachting binnen enkele dagen sancties aan tegen het Netzah Yehuda-bataljon van het Israëlische leger. Die legereenheid zou mensenrechten hebben geschonden op de bezette Westelijke Jordaanoever. Dat schrijft het Amerikaanse nieuwsplatform Axios onder verwijzing naar drie Amerikaanse bronnen.

Het zou de eerste keer zijn dat de VS sancties opleggen aan een Israëlische militaire eenheid. De sancties zouden ervoor moeten zorgen dat het bataljon en zijn leden geen enkele vorm van Amerikaanse militaire hulp of training ontvangen, aldus Axios.

Het Netzah Yehuda-bataljon, waar uitsluitend mannen toe behoren, werd in 1999 opgericht als een speciale eenheid voor ultraorthodoxe soldaten. Op de website staat dat er op elk moment ongeveer duizend soldaten in de eenheid dienen.

Netanyahu

Axios stelt dat de op de Westelijke Jordaanoever gestationeerde eenheid een bestemming is geworden voor "jonge radicaal-rechtse kolonisten die in geen enkele andere gevechtseenheid werden toegelaten". Om welke mensenrechtenschendingen door het bataljon het precies gaat, vermeldt Axios niet.

De Israëlische premier Benjamin Netanyahu noemde de eventuele Amerikaanse sancties "het toppunt van absurditeit" in een post op X. "In een tijd waarin onze soldaten vechten tegen de monsters van het terrorisme, is de intentie om een sanctie op te leggen aan een legereenheid het toppunt van absurditeit en een moreel dieptepunt."

Vrijdag maakte de Europese Unie bekend voor het eerst sancties op te leggen aan Israëlische kolonisten om gewelddadigheden tegen Palestijnen. De kolonisten mogen door de sancties de Europese Unie niet meer in. Ook mogen ze geen zaken meer doen met EU-burgers en hun tegoeden en rekeningen die ze in de EU hebben, worden bevroren.

Meer uit Buitenland

Kremlin noemt inbeslagname tanker door VS in strijd met recht

MOSKOU (ANP/AFP) - Moskou heeft de inbeslagname door de VS van een olietanker die nabij IJsland voer onder Russische vlag sterk veroordeeld. Volgens het Kremlin heeft onder het maritiem recht "geen enkele staat het recht" zich te bemoeien met "vaartuigen die rechtmatig geregistreerd staan onder jurisdictie van andere staten". De Russische parlementariër Andrej Klisjas noemde de inbeslagname woensdag "regelrecht piraterij", aldus staatspersbureau Tass.

15 minuten geleden
Rusland stuurt onderzeeër naar tanker die gevolgd wordt door VS

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft een onderzeeër en andere marineschepen ingezet om een lege olietanker te beschermen tegen de Amerikaanse krijgsmacht. Amerikaanse media en persbureau Reuters melden dat de VS bezig zijn om het schip in beslag te nemen.

3 uur geleden
Syrisch leger bombardeert Koerdische wijken in Aleppo

ALEPPO (ANP/AFP) - Het Syrische leger is begonnen met het bombarderen van Koerdische wijken in Aleppo. De regering had die gebieden eerder op de ochtend al tot 'militaire zones' verklaard, waarna duizenden burgers de wijken verlieten.

3 uur geleden
President Iran: geen actie tegen vreedzame betogers

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft de veiligheidstroepen opdracht gegeven geen actie te ondernemen tegen vreedzame betogers. Volgens mensenrechtenactivisten zijn minstens 36 doden gevallen bij protesten tegen de slechte economische situatie in Iran.

3 uur geleden
Tsjechië gaat toch door met verzamelen munitie voor Oekraïne

PRAAG (ANP/DPA) - Een belangrijk aankoopprogramma voor munitie voor Oekraïne gaat toch door. Tsjechië blijft ook onder de minder Oekraïnegezinde nieuwe regering de levering van artilleriegranaten coördineren, zegt premier Andrej Babiš.

4 uur geleden
Ook in buitenland overlast door winters weer

PARIJS (ANP) - Het winterse weer leidt niet alleen in Nederland tot problemen. Ook Frankrijk, België en het Verenigd Koninkrijk kampen met overlast door een sneeuwstorm, die door de Franse weerdienst de naam Goretti heeft gekregen.

4 uur geleden
Stroomvoorziening in Berlijn na dagen uitval hersteld

BERLIJN (ANP/DPA) - Alle woningen en bedrijven zijn na een dagenlange stroomstoring in Berlijn weer aangesloten op het net. Er is een tijdelijke kabel aangelegd en in gebruik genomen, meldt netbeheerder Stromnetz Berlin. In de loop van woensdag krijgen alle adressen geleidelijk weer stroom.

5 uur geleden