Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Axios: VS-sancties tegen legereenheid Israël om mensenrechten

Axios: VS-sancties tegen legereenheid Israël om mensenrechten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken kondigt naar verwachting binnen enkele dagen sancties aan tegen het Netzah Yehuda-bataljon van het Israëlische leger. Die legereenheid zou mensenrechten hebben geschonden op de bezette Westelijke Jordaanoever. Dat schrijft het Amerikaanse nieuwsplatform Axios onder verwijzing naar drie Amerikaanse bronnen.

Het zou de eerste keer zijn dat de VS sancties opleggen aan een Israëlische militaire eenheid. De sancties zouden ervoor moeten zorgen dat het bataljon en zijn leden geen enkele vorm van Amerikaanse militaire hulp of training ontvangen, aldus Axios.

Het Netzah Yehuda-bataljon, waar uitsluitend mannen toe behoren, werd in 1999 opgericht als een speciale eenheid voor ultraorthodoxe soldaten. Op de website staat dat er op elk moment ongeveer duizend soldaten in de eenheid dienen.

Netanyahu

Axios stelt dat de op de Westelijke Jordaanoever gestationeerde eenheid een bestemming is geworden voor "jonge radicaal-rechtse kolonisten die in geen enkele andere gevechtseenheid werden toegelaten". Om welke mensenrechtenschendingen door het bataljon het precies gaat, vermeldt Axios niet.

De Israëlische premier Benjamin Netanyahu noemde de eventuele Amerikaanse sancties "het toppunt van absurditeit" in een post op X. "In een tijd waarin onze soldaten vechten tegen de monsters van het terrorisme, is de intentie om een sanctie op te leggen aan een legereenheid het toppunt van absurditeit en een moreel dieptepunt."

Vrijdag maakte de Europese Unie bekend voor het eerst sancties op te leggen aan Israëlische kolonisten om gewelddadigheden tegen Palestijnen. De kolonisten mogen door de sancties de Europese Unie niet meer in. Ook mogen ze geen zaken meer doen met EU-burgers en hun tegoeden en rekeningen die ze in de EU hebben, worden bevroren.

Meer uit Buitenland

Trump erkent dat hij verhit gesprek voerde met Netanyahu

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft naar eigen zeggen inderdaad een verhit gesprek gevoerd met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. "Ik zou niet zeggen boos, ik was een beetje ontsteld over zijn voortdurende gevecht met Libanon", aldus de president in een interview met de podcast Pod Force One. Hij zegt wel graag samen te werken met Netanyahu.

1 uur geleden
Veel doden bij hotelbrand in New Delhi

NEW DELHI (ANP/AFP) - Bij een grote brand in een hotel aan de zuidrand van New Delhi in India zijn volgens de politie 21 mensen om het leven gekomen en raakten tientallen mensen gewond. Onder de slachtoffers zijn buitenlanders. Veel gasten van het hotel waren volgens media uit Afrika gekomen voor een medische behandeling in de Indiase hoofdstad.

2 uur geleden
Zeker zes doden bij Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET/JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische aanvallen op Libanon zijn voortgezet met onder meer luchtaanvallen op Tyrus, waarbij zes mensen zijn gedood volgens het Libanese nieuwsagentschap NNA. Ook is er een Israëlische droneaanval geweest op een auto bij Beiroet.

2 uur geleden
Rutte en NAVO-landen houden eerste NAVO-Oekraïne-raad in Kyiv

KYIV (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte bezoekt woensdag Oekraïne met de ambassadeurs van alle 32 NAVO-landen. Ze beleggen in Kyiv voor het eerst een vergadering van de NAVO-Oekraïne-raad, waarin het bondgenootschap en Oekraïne overleggen, zeggen NAVO-diplomaten.

4 uur geleden
Zelensky meldt aanvallen op olie en basis Sint-Petersburg

SINT-PETERSBURG (ANP/AFP) - Oekraïne heeft in de Russische regio Sint-Petersburg een olieterminal en een militaire basis aangevallen, zegt president Volodymyr Zelensky. Volgens hem is ook een wapenproducent in de regio Tambov, ten zuidoosten van Moskou, getroffen. Die plekken liggen honderden kilometers van de Oekraïense grens. In Sint-Petersburg begint deze woensdag een economisch forum, georganiseerd door de Russische president Vladimir Poetin.

4 uur geleden
Luchthaven Koeweit gesloten na schade door Iraanse aanval

KOEWEIT (ANP/RTR) - De luchthaven van Koeweit is tot nader order gesloten door een Iraanse aanval met drones en raketten. Er zijn volgens het leger gewonden gevallen en er is veel schade aangericht aan terminal 1 van de luchthaven.

5 uur geleden
Trump steunt rechtse presidentskandidaat in Colombia

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn "volledige en absolute" steun uitgesproken voor de uiterst rechtse presidentskandidaat in Colombia, Abelardo de la Espriella. Die zakenman neemt het op 21 juni in de tweede ronde van de presidentsverkiezingen op tegen de linkse kandidaat Iván Cepeda, een mensenrechtenactivist.

9 uur geleden