Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Axios: top-Democraten overtuigd dat Biden uit race stapt

Axios: top-Democraten overtuigd dat Biden uit race stapt

WASHINGTON (ANP) - Diverse prominente Democraten zeggen achter de schermen dat de toenemende druk van partijleiders en goede vrienden de Amerikaanse president Joe Biden ervan zal overtuigen om al dit weekend te besluiten zich terug te trekken uit de presidentiële race. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite Axios.

De 81-jarige Biden, die momenteel met covid in isolatie zit, zou al inzien dat de toenemende druk en slechte peilingen niet meer te controleren zijn, aldus de Democratische bronnen van Axios. Wel zou Biden nog geloven dat hij in staat is de verkiezingen in november te winnen.

De afgelopen dagen hebben top-Democraten als Chuck Schumer, Hakeem Jeffries en Nancy Pelosi er in privéontmoetingen met Biden op aangedrongen dat hij zich terugtrekt, meldden Amerikaanse media. Hij zou sinds zijn zwakke debatoptreden eind juni niet meer in staat zijn de Republikein Donald Trump te verslaan en daardoor zowel het land als zijn partij schaden als hij niet terugtreedt. Sommige grote donoren en Congresleden hebben ook openlijk dergelijke oproepen gedaan.

Zelfstandig stoppen

Andere prominenten, zoals de oud-presidenten Barack Obama en Bill Clinton, zouden "luid spreken met hun stilzwijgen", aldus Axios. Zij spreken niet hun steun uit in het openbaar, "terwijl hun voormalige medewerkers Biden openlijk afvallen".

Biden kan overigens niet gedwongen worden uit de race te stappen, nu hij met overmacht de Democratische voorverkiezingen heeft gewonnen. Hij moet het uit eigen keuze en op zijn eigen voorwaarden doen, aldus Axios.

Meer uit Buitenland

Partijvoorzitters bespreken begrotingscrisis bij Belgische koning

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De eerste twee van de vijf partijvoorzitters van de Belgische coalitie zijn dinsdag bij koning Filip langs geweest. Partijvoorzitter Yvan Verougstraete van Les Engagés heeft daar aangedrongen op het belang van eerlijke verdeling van de lasten en bijdragen naar vermogen, aldus de partijvoorzitter op X. CD&V-voorzitter Sammy Mahdi vindt vooral dat er snel een oplossing moet komen, zei hij na afloop van het gesprek tegen de pers.

11 minuten geleden
Oppositieblok Israël wil zo snel mogelijk een regering vormen

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische oppositiepartijen onder leiding van Gadi Eisenkot hebben afgesproken zo snel mogelijk een regering te vormen. De partijleiders spraken hierover tijdens hun eerste overleg sinds de parlementsverkiezingen.

12 minuten geleden
Eerste stembureaus voor Amerikaanse midterms geopend

WASHINGTON (ANP) - In de Verenigde Staten zijn de eerste stembureaus geopend voor de midterms. Bij die verkiezingen, ongeveer halverwege de ambtstermijn van president Donald Trump, riskeren zijn Republikeinen hun nipte meerderheid in het Congres te verliezen.

3 uur geleden
Zelensky: complexe aanval op Oekraïne op verkiezingsdag VS

KYIV (ANP) - Oekraïne is in de nacht van maandag op dinsdag doelwit geworden van een "complexe, enorme aanval" door Rusland, zegt president Volodymyr Zelensky op X. Volgens hem was de aanval vooral gericht op belangrijke infrastructuur, en met name op de energievoorziening. Er zijn ook slachtoffers gevallen, aldus de president. "Het is heel veelzeggend dat dit alles gebeurt op de dag van de Amerikaanse congresverkiezingen."

4 uur geleden
Woonprotestkamp in centrum van Madrid ontruimd

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse politie heeft een protestkamp in Madrid ontmanteld. Het kamp op het centrale plein in de stad was opgericht uit protest tegen het woningtekort en de huurprijzen. Volgens het stadsbestuur is de ontruiming vreedzaam verlopen, maar de activisten spreken van een "gewelddadige politieoperatie".

5 uur geleden
WSJ: VS voeren aanvallen uit op Iraans eiland Qeshm

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een reeks "discrete, beperkte aanvallen" uitgevoerd op het Iraanse eiland Qeshm en omliggende gebieden nabij de Straat van Hormuz. Dat meldt The Wall Street Journal (WSJ).

11 uur geleden
VS: volgende week trilaterale gesprekken met Oekraïne en Rusland

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten brengen op 10 en 11 november delegaties uit Oekraïne en Rusland samen in Abu Dhabi, zo laat de Amerikaanse gezant Steve Witkoff weten. Op sociale media schrijft hij dat de nieuwe gesprekken in Abu Dhabi gaan over "veiligheidsafspraken voor na de oorlog, de-escalatie, humanitaire maatregelen en het beëindigen van de oorlog".

12 uur geleden