Axios: top-Democraten overtuigd dat Biden uit race stapt
WASHINGTON (ANP) - Diverse prominente Democraten zeggen achter de schermen dat de toenemende druk van partijleiders en goede vrienden de Amerikaanse president Joe Biden ervan zal overtuigen om al dit weekend te besluiten zich terug te trekken uit de presidentiële race. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite Axios.
De 81-jarige Biden, die momenteel met covid in isolatie zit, zou al inzien dat de toenemende druk en slechte peilingen niet meer te controleren zijn, aldus de Democratische bronnen van Axios. Wel zou Biden nog geloven dat hij in staat is de verkiezingen in november te winnen.
De afgelopen dagen hebben top-Democraten als Chuck Schumer, Hakeem Jeffries en Nancy Pelosi er in privéontmoetingen met Biden op aangedrongen dat hij zich terugtrekt, meldden Amerikaanse media. Hij zou sinds zijn zwakke debatoptreden eind juni niet meer in staat zijn de Republikein Donald Trump te verslaan en daardoor zowel het land als zijn partij schaden als hij niet terugtreedt. Sommige grote donoren en Congresleden hebben ook openlijk dergelijke oproepen gedaan.
Zelfstandig stoppen
Andere prominenten, zoals de oud-presidenten Barack Obama en Bill Clinton, zouden "luid spreken met hun stilzwijgen", aldus Axios. Zij spreken niet hun steun uit in het openbaar, "terwijl hun voormalige medewerkers Biden openlijk afvallen".
Biden kan overigens niet gedwongen worden uit de race te stappen, nu hij met overmacht de Democratische voorverkiezingen heeft gewonnen. Hij moet het uit eigen keuze en op zijn eigen voorwaarden doen, aldus Axios.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse veiligheidsdienst heeft voorafgaand aan de massale instroom van migranten in de exclave Ceuta al gewaarschuwd voor een dergelijk incident. De Spaanse premier Pedro Sánchez zei eerder in het parlement juist dat er geen signalen waren voor zo'n instroom, maar uit nu vrijgegeven documenten blijkt het tegendeel.
28 minuten geledenABHA (ANP/RTR) - De Houthi's hebben voor de tweede dag op rij meerdere Saudische steden aangevallen. Volgens de door Saudi-Arabië geleide coalitie die het in Jemen tegen de Houthi's opneemt, zijn onder meer Abha, Khamis Mushait en Jazan bestookt met ballistische raketten en drones.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat Iran met zijn aanvallen de uitkomst van de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen probeert te beïnvloeden. Hij voorspelt dat de oorlog na die zogenoemde midterms in november direct zal eindigen, omdat Iran het dan niet meer vol kan houden. Ook zouden dan de olieprijzen meteen dalen.
1 uur geledenSOEMY (ANP/RTR/DPA) - In de Noord-Oekraïense stad Soemy is een winkelcentrum geraakt door een drone. Daarbij zijn drie doden gevallen, meldt de regionale gouverneur Oleh Hryhorov. Twee mensen raakten gewond.
2 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - Het vliegtuig van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is dinsdag vlak na het opstijgen in Moldavië bijna geraakt door een drone. Dat meldt de Noorse premier Jonas Gahr Støre, die Zelensky na de reis ontving in Oslo.
2 uur geledenSWINDON (ANP) - De Britse politie heeft een man gearresteerd die ervan verdacht wordt met de Russische inlichtingendiensten te hebben samengewerkt. Hij is aangeklaagd voor onder meer de voorbereiding van een sabotageactie.
3 uur geledenWENEN (ANP/AFP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) stapt naar de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties met klachten over Iran. Het land moet meewerken aan inspecties, vindt de zogenoemde Raad van Gouverneurs van het agentschap. De stap dient vooral om de diplomatieke druk op te voeren. De kans lijkt klein dat de Veiligheidsraad daadwerkelijk zal ingrijpen.
3 uur geleden