Axios: top-Democraten overtuigd dat Biden uit race stapt
WASHINGTON (ANP) - Diverse prominente Democraten zeggen achter de schermen dat de toenemende druk van partijleiders en goede vrienden de Amerikaanse president Joe Biden ervan zal overtuigen om al dit weekend te besluiten zich terug te trekken uit de presidentiële race. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite Axios.
De 81-jarige Biden, die momenteel met covid in isolatie zit, zou al inzien dat de toenemende druk en slechte peilingen niet meer te controleren zijn, aldus de Democratische bronnen van Axios. Wel zou Biden nog geloven dat hij in staat is de verkiezingen in november te winnen.
De afgelopen dagen hebben top-Democraten als Chuck Schumer, Hakeem Jeffries en Nancy Pelosi er in privéontmoetingen met Biden op aangedrongen dat hij zich terugtrekt, meldden Amerikaanse media. Hij zou sinds zijn zwakke debatoptreden eind juni niet meer in staat zijn de Republikein Donald Trump te verslaan en daardoor zowel het land als zijn partij schaden als hij niet terugtreedt. Sommige grote donoren en Congresleden hebben ook openlijk dergelijke oproepen gedaan.
Zelfstandig stoppen
Andere prominenten, zoals de oud-presidenten Barack Obama en Bill Clinton, zouden "luid spreken met hun stilzwijgen", aldus Axios. Zij spreken niet hun steun uit in het openbaar, "terwijl hun voormalige medewerkers Biden openlijk afvallen".
Biden kan overigens niet gedwongen worden uit de race te stappen, nu hij met overmacht de Democratische voorverkiezingen heeft gewonnen. Hij moet het uit eigen keuze en op zijn eigen voorwaarden doen, aldus Axios.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun heeft er bij Washington en de internationale gemeenschap "dringend" op aangedrongen te helpen een einde te maken aan de Israëlische aanvallen op zijn land. Zondag kwamen daarbij volgens het Libanese ministerie van Volksgezondheid zeker zeven mensen om het leven, ondanks een bestand en een raamovereenkomst die bedoeld zijn om het geweld te stoppen.
2 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA) - De CDU-lijsttrekker in Saksen-Anhalt heeft erkend dat zijn partij heeft gefaald bij de deelstaatsverkiezingen. "Het is voor ons een nederlaag", aldus Sven Schulze, de huidige premier van Saksen-Anhalt, bij de Duitse omroep ARD.
2 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA/RTR) - Alternative für Deutschland (AfD) heeft "geschiedenis geschreven" bij de verkiezingen in Saksen-Anhalt, stelt lijsttrekker Ulrich Siegmund. De radicaalrechtse partij kan volgens Duitse media rekenen op zeker 44 procent van de stemmen.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP) - In de Indiase hoofdstad New Delhi is een woongebouw ingestort, waarbij zeker drie doden zijn gevallen. Dat melden diverse Indiase media, waaronder de krant The Hindu en de nieuwszenders NDTV en WION.
3 uur geledenMAAGDENBURG (ANP) - Alternative für Deutschland (AfD) is volgens prognoses de grootste partij geworden bij de verkiezingen in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt. De radicaalrechtse partij kreeg 44 tot 44,5 procent van de stemmen, melden de Duitse nieuwszenders ARD en ZDF.
3 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA) - De opkomst bij de verkiezingen in de deelstaat Saksen-Anhalt is nu al hoger dan bij de vorige verkiezingen in 2021. Om 16.00 uur had 65,3 procent van de kiezers gestemd, aldus de kiescommissie.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De eerste gespreksronde tussen de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner is afgelopen. In Kyiv stond het beëindigen van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne op de agenda. De gesprekken waren "inhoudelijk" en "bemoedigend", en krijgen een vervolg, zei Witkoff na afloop van de besprekingen.
3 uur geleden