Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Axios: top-Democraten overtuigd dat Biden uit race stapt

Axios: top-Democraten overtuigd dat Biden uit race stapt

WASHINGTON (ANP) - Diverse prominente Democraten zeggen achter de schermen dat de toenemende druk van partijleiders en goede vrienden de Amerikaanse president Joe Biden ervan zal overtuigen om al dit weekend te besluiten zich terug te trekken uit de presidentiële race. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite Axios.

De 81-jarige Biden, die momenteel met covid in isolatie zit, zou al inzien dat de toenemende druk en slechte peilingen niet meer te controleren zijn, aldus de Democratische bronnen van Axios. Wel zou Biden nog geloven dat hij in staat is de verkiezingen in november te winnen.

De afgelopen dagen hebben top-Democraten als Chuck Schumer, Hakeem Jeffries en Nancy Pelosi er in privéontmoetingen met Biden op aangedrongen dat hij zich terugtrekt, meldden Amerikaanse media. Hij zou sinds zijn zwakke debatoptreden eind juni niet meer in staat zijn de Republikein Donald Trump te verslaan en daardoor zowel het land als zijn partij schaden als hij niet terugtreedt. Sommige grote donoren en Congresleden hebben ook openlijk dergelijke oproepen gedaan.

Zelfstandig stoppen

Andere prominenten, zoals de oud-presidenten Barack Obama en Bill Clinton, zouden "luid spreken met hun stilzwijgen", aldus Axios. Zij spreken niet hun steun uit in het openbaar, "terwijl hun voormalige medewerkers Biden openlijk afvallen".

Biden kan overigens niet gedwongen worden uit de race te stappen, nu hij met overmacht de Democratische voorverkiezingen heeft gewonnen. Hij moet het uit eigen keuze en op zijn eigen voorwaarden doen, aldus Axios.

Meer uit Buitenland

Rusland spaart wapens op voor komende strijd, waarschuwt Berlijn

BERLIJN (ANP) - De Duitse defensieminister Boris Pistorius waarschuwt dat Rusland wapens en munitie opspaart voor "latere conflicten". Rusland produceert veel meer dan het in de oorlog tegen Oekraïne erdoorheen jaagt, hield Pistorius het parlement in Berlijn woensdag voor.

3 minuten geleden
Spanje krijgt miljoenen van Brussel voor Ceuta

BRUSSEL (ANP) - Spanje krijgt ruim 114 miljoen euro van de Europese Commissie om de situatie in de Spaanse exclave Ceuta te verbeteren. Dat maakte het dagelijks bestuur van de EU woensdag bekend. De exclave werd eind juli geconfronteerd met ongeveer 80.000 mensen die de grens van Marokko naar Ceuta overstaken.

16 minuten geleden
Minister: Israël zet geen Gazanen gedwongen uit

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël is niet van plan om Gazanen gedwongen uit te zetten. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar tijdens de ceremoniële opening van de Israëlische ambassade in het Sloveense Ljubljana. Daarmee weerspreekt Saar zijn collega-minister Israel Katz van Defensie.

23 minuten geleden
Noorse koning Harald op laatste rustplaats aangekomen

OSLO (ANP) - De overleden koning Harald is op zijn laatste rustplaats aangekomen. De processie met de kist arriveerde tegen 15.00 uur bij fort Akershus. De nieuwe koning Haakon begeleidde de stoet samen met koning Frederik van Denemarken en koning Carl Gustaf van Zweden.

31 minuten geleden
Iran breidt zone met sancties uit rond Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse strijdkrachten hebben aangekondigd de beperkt toegankelijke zone uit te breiden tot in de Golf van Oman. Het land zegt schepen die zonder toestemming toch door deze zone varen "sancties" op te leggen. Als Iran denkt dat een schip zonder Iraanse toestemming wil doorvaren richting de Straat van Hormuz, zal het niet meewerken aan het verstrekken van "verzekering of andere gerelateerde diensten".

32 minuten geleden
Afscheidsdienst voor Noorse koning Harald afgelopen

OSLO (ANP) - De afscheidsdienst voor koning Harald in de Domkerk in Oslo is afgelopen. Even na 14.00 uur werd de kist met daarin het lichaam van de overleden koning de kerk uitgedragen. Vlak daarna volgde een fly-over van de luchtmacht. Vier gevechtsvliegtuigen vlogen in de zogenoemde missing-manformatie over de stad.

1 uur geleden
Duitsland schort telefoongesprek met Trump tot nader order op

BERLIJN (ANP/AFP) - Een telefoongesprek tussen de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Amerikaanse president Donald Trump is tot nader order opgeschort. Dat meldt een woordvoerder van de Duitse overheid. De twee bewindslieden zouden contact met elkaar hebben rond de 25e jaardag van de aanslagen op New York en Washington van 11 september 2001. Een reden voor het uitstel werd niet genoemd.

1 uur geleden