Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Axios: staf Biden gedagvaard in onderzoek naar mentale gezondheid

Axios: staf Biden gedagvaard in onderzoek naar mentale gezondheid

WASHINGTON (ANP) - Een door Republikeinen aangevoerde commissie van het Amerikaanse parlement heeft drie hoge medewerkers van het Witte Huis gedagvaard, aldus nieuwssite Axios. Volgens de site moeten de drie achter gesloten deuren een verklaring afleggen over de gezondheid van president Joe Biden. Zij krijgen tot 17 juli de tijd om te reageren.

De zogenoemde House Oversight Committee wil drie personen horen: vicestafchef Annie Tomasini, topadviseur Ashley Williams en Anthony Bernal, een belangrijke medewerker van first lady Jill Biden. Twee van die personen zouden toegang hebben tot de residentie van de president en zijn vrouw. In alle brieven staat dat de commissie vreest dat medewerkers van het Witte Huis eigenhandig het land besturen "terwijl de president daar niet toe in staat is."

In de VS ontstond discussie over de geschiktheid van Biden als presidentskandidaat na zijn moeizame debat tegen rivaal Donald Trump. De 81-jarige Democraat oogde soms verward en kwam lastig uit zijn woorden. De commissie zou nu willen achterhalen of medewerkers informatie hebben achtergehouden over de toestand van de president. Dat onderzoek kan zich in aanloop naar de verkiezingen maanden voortslepen. Het Witte Huis spreekt over een politieke stunt die vooral is bedoeld om in de media te komen.

Meer uit Buitenland

Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland

BERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.

1 uur geleden
Mexico biedt bemiddeling aan tussen Cuba en VS

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.

1 uur geleden
Deense minister na Groenland-overleg: blijven in gesprek met VS

WASHINGTON (ANP) - Het overleg tussen Denemarken, Groenland en de Verenigde Staten heeft het geschil over Groenland niet opgelost, meldt de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen. Hij zegt dat de "fundamentele meningsverschillen" nog steeds bestaan, maar dat ze in gesprek blijven met de Amerikanen. Er wordt nu een werkgroep "op hoog niveau" opgericht om verder te praten over de toekomst van Groenland.

1 uur geleden
Noodtoestand voor Oekraïense energiesector na Russische aanvallen

KYIV (ANP) - In Oekraïne wordt de noodtoestand afgekondigd voor de energiesector, zegt president Volodymyr Zelensky. Russische aanvallen hebben de afgelopen tijd geleid tot grootschalige stroomuitval in de koude winter.

2 uur geleden
Denemarken steekt miljarden in extra defensie Groenland

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken steekt 88 miljard Deense kronen (bijna 12 miljard euro) in het versterken van de defensie van Groenland, zegt minister van Defensie Troels Lund Poulsen. Volgens hem is dat nodig voor de veiligheid van het Noordpoolgebied.

3 uur geleden
Mensenrechtenorganisatie meldt 3428 doden door protesten in Iran

OSLO (ANP) - Het dodental door de protesten in Iran is opgelopen tot zeker 3428. Dat meldt mensenrechtenorganisatie Iran Human Rights, die ook spreekt over minstens 10.000 arrestaties sinds het begin van de onrust.

4 uur geleden
VS kondigen tweede fase aan van bestandsakkoord Gazastrook

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft de tweede fase aangekondigd van het bestandsakkoord voor de Gazastrook. Hij spreekt op X van een "overgang van een staakt-het-vuren naar demilitarisering, technocratisch bestuur en wederopbouw".

4 uur geleden