Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Axios: staf Biden gedagvaard in onderzoek naar mentale gezondheid

Axios: staf Biden gedagvaard in onderzoek naar mentale gezondheid

WASHINGTON (ANP) - Een door Republikeinen aangevoerde commissie van het Amerikaanse parlement heeft drie hoge medewerkers van het Witte Huis gedagvaard, aldus nieuwssite Axios. Volgens de site moeten de drie achter gesloten deuren een verklaring afleggen over de gezondheid van president Joe Biden. Zij krijgen tot 17 juli de tijd om te reageren.

De zogenoemde House Oversight Committee wil drie personen horen: vicestafchef Annie Tomasini, topadviseur Ashley Williams en Anthony Bernal, een belangrijke medewerker van first lady Jill Biden. Twee van die personen zouden toegang hebben tot de residentie van de president en zijn vrouw. In alle brieven staat dat de commissie vreest dat medewerkers van het Witte Huis eigenhandig het land besturen "terwijl de president daar niet toe in staat is."

In de VS ontstond discussie over de geschiktheid van Biden als presidentskandidaat na zijn moeizame debat tegen rivaal Donald Trump. De 81-jarige Democraat oogde soms verward en kwam lastig uit zijn woorden. De commissie zou nu willen achterhalen of medewerkers informatie hebben achtergehouden over de toestand van de president. Dat onderzoek kan zich in aanloop naar de verkiezingen maanden voortslepen. Het Witte Huis spreekt over een politieke stunt die vooral is bedoeld om in de media te komen.

Meer uit Buitenland

Uitvaartplechtigheid van drie dagen aangekondigd voor Khamenei

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Een uitvaartplechtigheid van drie dagen is aangekondigd ter ere van de omgekomen hoogste leider van Iran, Ali Khamenei, aldus Iraanse staatsmedia. De plechtigheid begint woensdag 19.30 uur Nederlandse tijd in het centrum van Teheran, in en rond de moskee die is genoemd naar zijn voorganger, ayatollah Ruhollah Khomeini (1902-1989).

1 uur geleden
Mensenrechtenorganisatie: meer dan duizend burgerdoden in Iran

NEW YORK/TEHERAN (ANP) - Sinds het begin van de oorlog in Iran zijn tot nu toe 1097 burgerdoden in Iran gevallen, volgens gegevens van een mensenrechtenorganisatie. Onder hen bevinden zich 181 kinderen. Dat meldt het in de VS gevestigde Human Rights Activists News Agency (HRANA), dat over een uitgebreid netwerk in Iran beschikt.

3 uur geleden
Doden en gewonden bij Israëlische luchtaanvallen op Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen op twee steden ten zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet zijn zes mensen omgekomen. Dat maakte het Libanese ministerie van Volksgezondheid woensdag bekend.

3 uur geleden
Iraanse Revolutionaire Garde claimt controle Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Revolutionaire Garde (IRG), de elitetroepen van Iran, claimt "volledige controle" te hebben over de Straat van Hormuz, een belangrijke doorvoerroute voor olie en gas. Schepen die door de waterweg willen varen, lopen het risico beschadigd te raken door raketten of verdwaalde drones, aldus de IRG.

3 uur geleden
Cuba klaagt zes personen aan na onderschepping speedboot uit VS

HAVANA (ANP/AFP) - Justitie in Cuba klaagt zes bemanningsleden aan van een Amerikaanse speedboot, die vorige week door de Cubaanse kustwacht werd onderschept tijdens een vuurgevecht. Dat meldt het Openbaar Ministerie in een verklaring.

8 uur geleden
Iraanse ayatollah Khamenei wordt begraven in thuisstad Mashhad

MASHHAD (ANP/AFP) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, wordt begraven in zijn thuisstad Mashhad, meldt persbureau Fars. Khamenei kwam zaterdag om het leven bij bombardementen van Israël en de Verenigde Staten. Hij was 36 jaar aan de macht.

11 uur geleden
Iraanse media: gebouw van Assemblee van Experts gebombardeerd

QOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.

16 uur geleden