Axios: senaatsleider staat open voor andere kandidaat dan Biden
WASHINGTON (ANP) - De leider van de Democratische meerheid in de Amerikaanse senaat, Chuck Schumer, heeft belangrijke donoren persoonlijk laten weten dat hij openstaat voor een andere Democratische presidentskandidaat dan president Joe Biden. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite Axios.
In het openbaar beperkt Schumer zich doorgaans tot de woorden "I am with Joe", als hij gevraagd wordt naar Bidens kandidatuur. Maar achter de schermen heeft Schumer de afgelopen twaalf dagen geluisterd naar de ideeën en suggesties van Democratische donoren over de nabije toekomst van de partij, zeiden drie mensen uit Schumers omgeving tegen Axios.
Schumer heeft niet aangegeven wie een meer levensvatbare kandidaat zou kunnen zijn dan Biden, een man met wie hij twintig jaar in de senaat heeft samengewerkt.
Eerder op woensdag werd Peter Welch de eerste Democratische senator die Biden opriep zich als kandidaat terug te trekken. De senator namens Vermont deed dit in een opiniestuk in The Washington Post.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan om mogelijk al deze week aan te kondigen dat meerdere landen hebben ingestemd met de vorming van een coalitie die schepen escorteert door de Straat van Hormuz, een belangrijke doorvoerroute die langs de Iraanse kust loopt. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iraanse autoriteiten hebben vijfhonderd mensen gearresteerd die ervan worden beschuldigd informatie te hebben gedeeld met vijanden. Dat zei Ahmadreza Radan, een brigadegeneraal die als politiechef van de Islamitische Republiek fungeert, zondag tegen staatsmedia.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De belangrijkste toegangspoort van Gaza, de grensovergang met Egypte in Rafah, gaat woensdag open voor beperkt personenverkeer in beide richtingen. Dat meldt COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken.
4 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Bij een raketaanval op het internationale vliegveld van de Iraakse hoofdstad Bagdad zijn vijf gewonden gevallen. Volgens de autoriteiten van de luchthaven gaat het om vier medewerkers en beveiligers en een ingenieur. De Verenigde Staten hebben op dat vliegveld een diplomatieke post.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag een video van zichzelf geplaatst waarin te zien is hoe hij een kop koffie haalt en een praatje maakt met een medewerker. Dit deed hij nadat Iraanse staatsmedia geruchten hadden verspreid dat hij dood of gewond zou zijn.
5 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán en zijn belangrijkste uitdager Peter Magyar hebben beiden zondag grote marsen gehouden, vier weken voor de spannende verkiezingen in het land. Tienduizenden mensen bezochten beide bijeenkomsten in de hoofdstad Boedapest.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Door de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran zijn volgens mensenrechtenorganisatie HRANA meer dan 3000 mensen omgekomen, onder wie meer burgers dan militairen. De in de VS gevestigde ngo zegt zich bij die cijfers te baseren op een uitgebreid Iraans netwerk, evenals op meldingen uit de gezondheidszorg en van hulpdiensten.
6 uur geleden