Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Axios: Larry Summers weg bij OpenAI wegens banden met Epstein

Axios: Larry Summers weg bij OpenAI wegens banden met Epstein

WASHINGTON (ANP) - Voormalig minister van Financiën en oud-president van Harvard Larry Summers is ook opgestapt uit het bestuur van OpenAI vanwege zijn contact met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dit meldt nieuwssite Axios.

Een dag eerder werd bekend dat Summers zich terugtrekt uit het openbare leven om dezelfde reden. "Conform mijn aankondiging dat ik me terugtrek uit mijn publieke verplichtingen, heb ik ook besloten af te treden uit het bestuur van OpenAI", zei Summers in een verklaring aan Axios.

Summers is een van de Democraten van wie de Amerikaanse president Donald Trump wilde dat hij zou worden onderzocht op banden met Epstein. Voormalig president Bill Clinton staat ook op Trumps wensenlijstje.

Dinsdag schreef Summers dat hij zich "diep schaamt" voor zijn handelen en dat hij "de pijn die het heeft veroorzaakt" erkent. Ook schaamt hij zich diep voor zijn jarenlange communicatie met Epstein.

Meer uit Financieel

Tweede Kamer wil Karremans spreken over Nexperia

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil snel een debat met demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken, VVD) over de ontwikkelingen rond chipmaker Nexperia. Zijn rol in deze kwestie roept "ontzettend veel vragen op", vindt Volt-voorman Laurens Dassen. Zijn verzoek om een debat kreeg steun van een Kamermeerderheid.

4 minuten geleden
AI-chipconcern Nvidia stijgt in aanloop naar publicatie cijfers

NEW YORK (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI), stond woensdag bij opening van de beurshandel in New York bij de stijgers met een plus van 1,6 procent. Nvidia komt na het slot van de handel op Wall Street met kwartaalcijfers. Op de financiële markten waren de afgelopen tijd zorgen over bubbelvorming bij de enorme investeringen door grote techbedrijven in AI en de hoge waarderingen van techbedrijven als Nvidia.

6 minuten geleden
China noemt opschorten ingreep bij Nexperia 'goede eerste stap'

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China beschouwt het opschorten van de noodingreep bij Nexperia door het Nederlandse kabinet als "eerste stap in de goede richting". Tegelijkertijd heeft het ministerie van Handel in Beijing moeite met een gerechtelijke uitspraak waarmee de Chinese topman en moederbedrijf Wingtech op afstand zijn gezet bij de Nijmeegse chipfabrikant.

26 minuten geleden
Nexperia: voor herstel levering is medewerking Chinese tak nodig

NIJMEGEN (ANP) - Voor een volledig herstel van de leveringsketen van chipmaker Nexperia is meer nodig dan de stap die demissionair minister van Economische Zaken Vincent Karremans (VVD) woensdag heeft gezet. Daarvoor waarschuwt het Nijmeegse bedrijf in een verklaring.

47 minuten geleden
Ryanair verzet zich tegen verlies landingsrechten in Eindhoven

DUBLIN (ANP) - Ryanair verzet zich tegen het verlies van enkele belangrijke landings- en vertrekrechten op Eindhoven Airport. Een woordvoerder bevestigt na berichtgeving van het AD dat de Ierse budgetmaatschappij bezwaar heeft gemaakt bij de Europese Commissie en tevens naar de rechter in Nederland stapt.

2 uur geleden
Privacystichting wil 'democratisch debat' over digitale euro

AMSTERDAM (ANP) - De Stichting Privacy First is bezorgd over "de haast automatische uitrol van de digitale euro, zonder dat sprake is van democratische legitimatie". De belangenorganisatie voor meer privacy roept de Nederlandse politiek op een "fundamentele democratische discussie" te voeren over de plannen van Brussel.

2 uur geleden
Chinees moederbedrijf Nexperia verwacht meer actie van Nederland

BEIJING (ANP) - Wingtech, het Chinese moederbedrijf van de Nijmeegse chipmaker Nexperia, verwacht meer stappen van de Nederlandse overheid om de problemen rond het bedrijf op te lossen. Dat heeft een woordvoerder van het bedrijf laten weten, nu demissionair minister van Economische Zaken Vincent Karremans (VVD) zijn ingreep bij Nexperia heeft opgeschort "als een blijk van goede wil" richting China.

2 uur geleden