Axios: Biden vraagt Netanyahu om driedaagse pauze in gevechten
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden zou er bij de Israëlische premier Benjamin Netanyahu op hebben aangedrongen een driedaagse pauze in de gevechten in te lassen, meldt website Axios. Volgens bronnen binnen de Amerikaanse en Israëlische overheid die Axios heeft gesproken, zou Biden hebben gezegd dat dat kan helpen bij de vrijlating van gijzelaars die Hamas gevangen houdt.
De driedaagse pauze zou ervoor moeten zorgen dat Hamas tien tot vijftien gijzelaars vrijlaat. Daarnaast zou het de militante Palestijnse beweging in staat stellen om te inventariseren wie er precies worden gegijzeld door Hamasstrijders. Verschillende militante Palestijnse groepen hebben mensen ontvoerd tijdens een verrassingsaanval op Israël op 7 oktober. Volgens de Israëlische krijgsmacht werden er zo'n 240 mensen ontvoerd.
Israël heeft meerdere keren gezegd geen onderbreking van de gevechten in te willen lassen. Zo'n pauze zou vooral voordelig zijn voor Hamas, stelt de Israëlische krijgsmacht. Ook zou Israël niet over willen gaan op een onderbreking voordat de gijzelaars zijn vrijgelaten. Hamas zegt de gijzelaars niet vrij te zullen laten zolang Israël bombardementen uitvoert op de Gazastrook.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/DPA) - Het Israëlische leger heeft gemeld een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen.
14 minuten geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.
1 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - Tsjechië zal volgens de nieuwe premier Andrej Babiš op geen enkele manier geld uitgeven of garanties geven voor het EU-plan om Oekraïne financieel te steunen. De Europese Commissie moet volgens Babiš andere manieren vinden om Oekraïne bij te staan.
1 uur geledenMINSK (ANP/RTR) - De VS hebben opnieuw een van de sancties tegen Belarus opgeheven. De stap wordt gezien als een verdere toenadering tussen Washington en Minsk. De speciale Amerikaanse gezant voor Belarus John Coale heeft twee dagen gesprekken gevoerd in Minsk.
1 uur geledenPHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja sluit tot nader order alle grenzen met Thailand vanwege de oplopende conflicten met dat land in de grensregio. Dat meldt het Cambodjaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.
2 uur geledenCRÉTEIL (ANP) - In zuidoostelijke voorsteden van Parijs is een kabelbaan in gebruik genomen om bewoners sneller te verplaatsen. Media melden dat de reis per kabelbaan van Villeneuve-Saint-Georges naar het eindpunt van metrolijn 8 in Créteil slechts 18 minuten duurt. Er zijn vijf stopplaatsen. De tocht duurt met een bus zeker 40 minuten.
2 uur geleden