Axios: Amerikaans onderzoek naar misstanden detentiekamp Israël
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een onderzoek ingesteld naar mogelijke mensenrechtenschendingen door een Israëlische militaire eenheid, bericht de Amerikaanse nieuwssite Axios. Het zou gaan om een eenheid die gevangenen uit de Gazastrook bewaakte.
Als het ministerie vaststelt dat mensenrechtenschendingen zijn gepleegd, zou de betreffende eenheid op een Amerikaanse zwarte lijst kunnen komen. Dat betekent dat de militairen niet meer in aanmerking komen voor Amerikaanse militaire steun of trainingen.
Axios schrijft dat leden van de eenheid in Israël worden verdacht van het seksueel misbruik van een Palestijnse gevangene in detentiekamp Sde Teiman. Dat is door mensenrechtenorganisaties omschreven als de "Israëlische Guantánamo", een verwijzing naar een beruchte Amerikaanse militaire gevangenis op Cuba.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP/RTR) - De vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne zijn "zeker niet makkelijk", stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. De afgelopen twee dagen spraken delegaties uit beide landen met elkaar in Abu Dhabi en volgens Zelensky worden de gesprekken "in de nabije toekomst" hervat.
44 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Russische kapitein die met het schip Solong betrokken was bij een dodelijk ongeluk op de Noordzee, is in Engeland veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf. Vladimir Motin was maandag al schuldig bevonden aan grove nalatigheid.
1 uur geledenKHARTOEM (ANP) - De hongersnood in Soedan heeft zich verder uitgebreid, zeggen experts van de VN-waakhond voor voedselzekerheid IPC. Volgens hen voldoen twee regio's in het westelijke Darfur nu ook aan de criteria voor hongersnood.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn excuses aangeboden aan de slachtoffers van zedendelinquent Jeffrey Epstein, omdat hij de "leugens van Peter Mandelson geloofde". Starmer benoemde Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten en wist naar eigen zeggen toen nog niet hoe diep de banden tussen Epstein en Mandelson waren.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO pleit voor "terughoudendheid en verantwoordelijkheidsgevoel" nu de laatste afspraken van de Verenigde Staten en Rusland over kernwapenbeheersing zijn verlopen. Daarbij wijst het bondgenootschap vooral naar Rusland en China.
1 uur geledenVILNIUS (ANP/RTR) - Letland heeft na de vrijgave van nieuwe informatie over Jeffrey Epstein een onderzoek ingesteld naar mogelijke mensensmokkel. Er wordt volgens de politie uitgezocht of Letse staatsburgers zijn geronseld voor seksuele uitbuiting in de Verenigde Staten.
1 uur geledenBAKOE (ANP/AFP) - Separatistenleiders van Nagorno-Karabach zijn in Azerbeidzjan veroordeeld tot lange gevangenisstraffen. Pro-Armeense separatisten hadden het gebied dertig jaar in handen, voordat het in 2023 weer onder controle kwam van de regering in Bakoe.
2 uur geleden