AVROTROS maakt donderdagmiddag songfestivalinzending bekend
HILVERSUM (ANP) - Omroep AVROTROS maakt donderdag om 16.00 uur bekend welke artiest Nederland in 2025 vertegenwoordigt op het Eurovisie Songfestival. De bekendmaking gebeurt via sociale media, aldus de omroep.
Het songfestival vindt in mei volgend jaar plaats in de Zwitserse stad Basel. Dit jaar won de Zwitserse artiest Nemo de internationale muziekwedstrijd in Malmö met het lied The Code. Het muziekevenement vindt plaats in de St. Jakobshalle en wordt georganiseerd door de Zwitserse omroep SRG SSR.
Het was lang onduidelijk of Nederland aan de komende editie zou meedoen. Dat kwam doordat Joost Klein, die Nederland dit jaar vertegenwoordigde, betrokken raakte bij een incident met een cameravrouw en naar aanleiding daarvan werd gediskwalificeerd. Na gesprekken met de European Broadcasting Union (EBU) liet AVROTROS eind oktober weten dat er "voldoende garanties" zijn dat er structurele veranderingen worden doorgevoerd bij het muziekfestival en dat Nederland dus meedoet aan de komende editie.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Overheid en politiek houden zich te afzijdig als het gaat om discriminatie en racisme. Dat zei Joyce Sylvester, voorzitter van de Staatscommissie tegen Discriminatie en Racisme, maandag bij de presentatie van haar eindrapport. "Wie de macht heeft om grenzen te stellen, en zwijgt wanneer mensen worden gediscrimineerd om wie zij zijn, houdt de status quo in stand."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Aanbevelingen om discriminatie en racisme tegen te gaan zijn onvoldoende opgevolgd door de overheid. Dat stelt de Staatscommissie tegen Discriminatie en Racisme in haar eindrapport. Daarom is er volgens de commissie nog steeds sprake van wijdverbreide discriminatie bij de overheid. De commissie komt met tien aanbevelingen die "vragen om politieke moed, leiderschap, bestuurlijke en ambtelijke inzet en maatschappelijke betrokkenheid".
3 uur geledenRODEN (ANP) - Er is nog steeds geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet in het overvolle aanmeldcentrum bij Ter Apel kunnen slapen. Tot en met donderdagochtend hoeven zij niet buiten op het gras bij het azc te slapen, maar kunnen ze terecht in een sporthal van Sportcentrum De Hullen in het Drentse Roden.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een nieuwe groep wil dat vrouwen een schadevergoeding krijgen van het laboratorium Clinical Diagnostics. Hackers hadden daar vorig jaar ingebroken, waarna ze de medische gegevens buitmaakten van honderdduizenden vrouwen die hadden meegedaan aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. Daarom start het Women's Rights Collective een massaclaim, waarvoor vrouwen zich nu kunnen aanmelden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Toen er begin 2021 werd gesproken over de invoer van een avondklok, ontbrak een overtuigend verhaal dat die coronamaatregel daadwerkelijk ging werken. Dat zei Hubert Bruls, sinds 2012 burgemeester van Nijmegen en destijds voorzitter van het Veiligheidsberaad, tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wilde in 2020 wel heel snel versoepelingen doorvoeren in het coronabeleid, stelde de Nijmeegse burgemeester Hubert Bruls tijdens zijn verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het tempo waarin coronamaatregelen moesten worden uitgewerkt, lag zeker in de beginfase van de pandemie "ongehoord hoog". Dat heeft burgemeester Hubert Bruls van Nijmegen, destijds voorzitter van het Veiligheidsberaad, gezegd tijdens een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
7 uur geleden