AVROTROS heeft langer nodig voor besluit tot songfestivaldeelname
HILVERSUM (ANP) - AVROTROS krijgt langer de tijd om te besluiten over deelname aan het Eurovisie Songfestival van volgend jaar. De omroep krijgt van songfestivalorganisator European Broadcasting Union (EBU) uitstel tot 1 november, heeft een woordvoerder van AVROTROS aan het ANP gemeld.
De omroep is sinds enkele weken in gesprek met de EBU over het songfestival, onder meer over de diskwalificatie van Joost Klein en andere bezwaren over de gang van zaken achter de schermen. Die gesprekken zijn "constructief" maar lopen nog. "Om deze constructieve dialoog een kans van slagen te geven, heeft AVROTROS uitstel gevraagd voor het besluit van deelname. De EBU heeft dat uitstel verleend tot 1 november waarvoor we dankbaar zijn."
Eigenlijk ligt de deadline voor aanmelding voor het songfestival op 15 september. Landen kunnen zich daarna nog een periode kosteloos terugtrekken.
De EBU beloofde begin juli verbetering nadat er een onafhankelijk onderzoek naar de afgelopen editie van het songfestival was gedaan. Verschillende delegaties hadden na Malmö harde kritiek op de sfeer achter de schermen.
AVROTROS zei eerder blij te zijn dat er "serieuze aanbevelingen" zijn gedaan, maar wilde nog niets zeggen over een volgende deelname. Vorige maand meldde de omroep dat "alle opties" nog op tafel liggen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Zo'n honderd mensen hebben zaterdagmiddag actiegevoerd tegen de Amerikaanse immigratiedienst ICE op de Koekamp in Den Haag. Dat zegt een Dolle Mina ter plaatse. De actie werd door onder meer de Dolle Mina's Den Haag georganiseerd. In de aankondiging van de actie werden de door ICE doodgeschoten Amerikanen en gearresteerde kinderen aangehaald. "Ver-van-ons-bed-show? Nee!"
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft charges uitgevoerd en wapenstokken gebruikt tijdens een ingreep bij een demonstratie in Den Haag tegen een geplande huisvestingslocatie aan de Sportlaan in de Vogelwijk, ziet een ANP-verslaggever. Toen tientallen overgebleven demonstranten weigerden te vertrekken na een vorderingsbevel, heeft de politie de straat leeggeveegd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is onrustig in de Haagse Vogelwijk door een demonstratie tegen de komst van een locatie waar 750 personen, waaronder asielzoekers, jongeren en dakloze gezinnen, komen te wonen. Dat moet gaan gebeuren in het oude HagaZiekenhuis aan de Sportlaan. Een ANP-verslaggever ziet dat zo'n tweehonderd boze demonstranten zich voor het gebouw aan de Sportlaan hebben verzameld.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nationale Politie heeft de kritische blik van Bits of Freedom gebruikt om de werkwijze aan te passen. Dat zei plaatsvervangend korpschef Wilbert Paulissen in een videoboodschap bij de uitreiking van de Big Brother Awards, de 'prijs' voor de grootste privacyschenders van 2025.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst belooft algoritmes op een meer verantwoorde manier toe te passen, na hiervoor te zijn berispt met een Big Brother Award. Maar de organisatie kan volgens een woordvoerder niet zonder algoritmes om miljarden euro's aan belastinginkomsten te kunnen controleren. "Wij gebruiken algoritmes en zullen die blijven gebruiken."
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Om te komen tot gezonde en schimmelvrije woningen voor alle Amsterdammers, is steun van het Rijk nodig. Dat schrijft woonwethouder Zita Pels aan de gemeenteraad.
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De 39-jarige Bob ter H., die wordt verdacht van het bedreigen van zanger Douwe Bob, is opnieuw opgepakt. De man was in afwachting van zijn strafzaak vrijgelaten, maar heeft de voorwaarden die daaraan waren verbonden overtreden. Dat bevestigt zijn advocaat Willem van Vliet na berichtgeving door het AD.
1 dag geleden