Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AVROTROS heeft langer nodig voor besluit tot songfestivaldeelname

AVROTROS heeft langer nodig voor besluit tot songfestivaldeelname

HILVERSUM (ANP) - AVROTROS krijgt langer de tijd om te besluiten over deelname aan het Eurovisie Songfestival van volgend jaar. De omroep krijgt van songfestivalorganisator European Broadcasting Union (EBU) uitstel tot 1 november, heeft een woordvoerder van AVROTROS aan het ANP gemeld.

De omroep is sinds enkele weken in gesprek met de EBU over het songfestival, onder meer over de diskwalificatie van Joost Klein en andere bezwaren over de gang van zaken achter de schermen. Die gesprekken zijn "constructief" maar lopen nog. "Om deze constructieve dialoog een kans van slagen te geven, heeft AVROTROS uitstel gevraagd voor het besluit van deelname. De EBU heeft dat uitstel verleend tot 1 november waarvoor we dankbaar zijn."

Eigenlijk ligt de deadline voor aanmelding voor het songfestival op 15 september. Landen kunnen zich daarna nog een periode kosteloos terugtrekken.

De EBU beloofde begin juli verbetering nadat er een onafhankelijk onderzoek naar de afgelopen editie van het songfestival was gedaan. Verschillende delegaties hadden na Malmö harde kritiek op de sfeer achter de schermen.

AVROTROS zei eerder blij te zijn dat er "serieuze aanbevelingen" zijn gedaan, maar wilde nog niets zeggen over een volgende deelname. Vorige maand meldde de omroep dat "alle opties" nog op tafel liggen.

Meer uit Binnenland

Wendy (10) uit Rotterdam is weer terecht

ROTTERDAM (ANP) - De 10-jarige Wendy uit Rotterdam is weer terecht, meldt de politie. De politie gaf in de nacht van zaterdag op zondag een Amber Alert uit voor de vermissing van het meisje.

1 uur geleden
Nog tien gemeenten gestopt met hondenbelasting

DEN HAAG (ANP) - Ook dit jaar zijn enkele gemeenten gestopt met het heffen van hondenbelasting. In 2026 betalen hondeneigenaren in 101 gemeenten een tarief, vorig jaar waren dat er nog 111. In negentien gemeenten kost een hond eigenaren meer dan 100 euro. Dat blijkt uit een telling van ANP.

4 uur geleden
Amber Alert voor vermist 10-jarig meisje uit Rotterdam

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een Amber Alert uitgegeven voor een vermist kind. Het gaat om de 10-jarige Wendy uit Rotterdam.

7 uur geleden
Meerdere woningen ontruimd door brand in loods in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - In een opslagloods aan de Van Ostadestraat in de Schilderswijk in Den Haag is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand geweest. In de omgeving heeft de brandweer een tiental woningen ontruimd, laat een woordvoerder weten.

8 uur geleden
Man aangehouden na dood van vrouw in woning in Leiderdorp

LEIDERDORP (ANP) - In een woning aan de Bolderikkamp in Leiderdorp is zaterdagavond een vrouw om het leven gekomen na een geweldsincident. De politie heeft een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar dood.

10 uur geleden
Problemen met treinverkeer in noorden duren tot in de avond

GRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.

18 uur geleden
ProRail: datum terugkeer naar normale dienstregeling nog onzeker

UTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".

19 uur geleden