AVROTROS en NPO herdenken Jan van Veen in rouwadvertentie
HILVERSUM (ANP) - AVROTROS en de NPO hebben de overleden Candlelight-presentator Jan van Veen herdacht in een rouwadvertentie. "Verdrietig nemen we afscheid van Jan van Veen", schrijven de (oud-)collega's van de dj in een bericht in het AD en de Volkskrant.
"Jan was een aimabele, bevlogen en fijne man om mee samen te werken. Een echte vakman, die decennialang veel heeft betekend voor de AVRO en de Nederlandse luisteraar", luidt het bericht. "We herdenken Jan in diepe dankbaarheid en zullen hem nooit vergeten. We wensen zijn familie, vrienden en allen die hem dierbaar waren veel kracht toe."
Van Veen overleed zondag op 79-jarige leeftijd na een kort ziekbed. De dj is vooral bekend van het programma Candlelight waarin hij liefdesgedichten voorlas. Die show was te horen bij achtereenvolgens Radio Veronica, de AVRO en vanaf 1991 bij Sky Radio. Hier stopte het programma in 2003. Desondanks bleef Van Veen gedichten ontvangen en daarom begon hij enkele jaren later het onlinestation Candlelight Radio. De zender blijft na de dood van de presentator bestaan.
Meer uit Binnenland
WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse militair van de speciale eenheden is donderdag opgepakt omdat hij zou hebben gewed op het vertrek van de Venezolaanse leider Nicolás Maduro, kort voordat diens gevangenneming bekend werd. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Justitie.
2 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De twee verdachten die maandag werden opgepakt voor betrokkenheid bij het doodsteken van een meisje (14) in Blerick, zijn haar ouders. De moeder zou de dodelijke steekwonden hebben toegebracht. Het OM verdenkt haar van moord dan wel doodslag. De vrouw blijft veertien dagen langer vast.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op het Nederlandse spoor vonden vorig jaar 586 ernstige verstoringen plaats, meldt ProRail in zijn jaarverslag. De spoorbeheerder waarschuwde in november al dat afspraken met het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat wat betreft het aantal grote storingen in 2025 niet gehaald zouden worden.
12 uur geledenZWOLLE (ANP) - Vitens heeft steeds meer moeite om iedereen van drinkwater te voorzien. Terwijl Nederlanders afgelopen jaar gemiddeld iets minder drinkwater verbruikten, verwacht het grootste drinkwaterbedrijf van Nederland tekorten in de drinkwatervoorziening.
12 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) maakt zich zorgen over de toename van het aantal jongeren dat radicaliseert. "Ze radicaliseren online, vormen een terroristische dreiging vanwege hun jihadistische of rechts-terroristische denkbeelden, of worden ingezet door statelijke actoren", aldus AIVD-baas Simone Smit. De dienst presenteert donderdag het jaarverslag over 2025.
13 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Rusland stelt zich steeds aanvallender op tegen Europese landen. De oorlog in Oekraïne is daar slechts een onderdeel van. Ook als die eindigt, zal de confrontatie voortduren. Dat stelt de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) donderdag in het jaarverslag van 2025. In dat jaar is ook de Chinese dreiging tegen Nederland en andere westerse landen verbreed en verdiept.
13 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De AIVD heeft vorig jaar veel meer waarschuwingen over gevaarlijke personen of organisaties gedeeld dan in voorafgaande jaren. In 2025 werden zogeheten ambtsberichten 93 keer gedeeld met instanties zoals de politie of gemeenten, tegenover 73 een jaar eerder. Deze cijfers komen uit het jaarverslag 2025, dat de AIVD donderdag presenteert.
13 uur geleden