AVROTROS en NPO herdenken Jan van Veen in rouwadvertentie
HILVERSUM (ANP) - AVROTROS en de NPO hebben de overleden Candlelight-presentator Jan van Veen herdacht in een rouwadvertentie. "Verdrietig nemen we afscheid van Jan van Veen", schrijven de (oud-)collega's van de dj in een bericht in het AD en de Volkskrant.
"Jan was een aimabele, bevlogen en fijne man om mee samen te werken. Een echte vakman, die decennialang veel heeft betekend voor de AVRO en de Nederlandse luisteraar", luidt het bericht. "We herdenken Jan in diepe dankbaarheid en zullen hem nooit vergeten. We wensen zijn familie, vrienden en allen die hem dierbaar waren veel kracht toe."
Van Veen overleed zondag op 79-jarige leeftijd na een kort ziekbed. De dj is vooral bekend van het programma Candlelight waarin hij liefdesgedichten voorlas. Die show was te horen bij achtereenvolgens Radio Veronica, de AVRO en vanaf 1991 bij Sky Radio. Hier stopte het programma in 2003. Desondanks bleef Van Veen gedichten ontvangen en daarom begon hij enkele jaren later het onlinestation Candlelight Radio. De zender blijft na de dood van de presentator bestaan.
Meer uit Binnenland
NIEUWEGEIN (ANP) - Meerdere in opspraak geraakte kandidaten van Forum voor Democratie (FVD) komen in verschillende gemeenteraden. NRC en de Volkskrant onderzochten hoe FVD'ers actief waren bij extreemrechtse organisaties als de Geuzenbond en de nationaalsocialistische Nederlandse Volks-Unie (NVU). De landelijke partij bleef achter hen staan en door verschillende zetelwinsten voor de FVD komt een aantal onderzochte kandidaten in de raden.
46 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De gedetineerde die vrijdag in Utrecht met een vuurwapen op de vlucht sloeg, is uren later door de politie in de buurt van het Diakonessenhuis aangehouden. De politie laat weten dat bij de aanhouding waarschuwingsschoten zijn gelost. Niemand raakte gewond. Bij de man is een vuurwapen aangetroffen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie in Utrecht heeft meldingen binnengekregen van een schietincident in de omgeving van het Diakonessenhuis, waar eerder op de dag een gevangene met een vuurwapen is ontsnapt. Een woordvoerder van de politie weet niet of er daadwerkelijk is geschoten en of er een verband is met de voortvluchtige man.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee minderjarige verdachten aangehouden voor een explosie bij een portiekwoning in Rotterdam-Delfshaven begin deze maand. Het gaat om twee 15-jarige jongens uit Rozenburg en Spijkenisse. De politie heeft de aanhoudingen vrijdag bekendgemaakt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie en Soevereiniteit, D66) vindt het een risico dat de overheid afhankelijk is van buitenlandse berichtenapps als WhatsApp en Signal (beiden uit de Verenigde Staten). Daarom is ze op haar ministerie een kleinschalig experiment gestart met een Europees alternatief. Dat ziet ze als een tussenstap. Uiteindelijk wil ze dat de rijksoverheid gebruikmaakt van een berichtendienst die in eigen beheer is.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland wil rond 2035 een kleine, modulaire kernreactor openen. De provincie heeft eerder al laten uitzoeken wat de meest geschikte locaties in Gelderland zijn voor een zogeheten Small Modular Reactor (SMR). Na twee aanvullende onderzoeken dit voorjaar wil Gelderland eind dit jaar twee potentiƫle locaties aanwijzen.
4 uur geledenBREDA (ANP) - Voor het steken van een 14-jarige jongen in Breda is vrijdagochtend een tweede verdachte aangehouden. Het gaat, net als bij de eerste verdachte, om een minderjarige jongen uit Breda.
5 uur geleden