Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AVROTROS doet mee aan Eurovisie Songfestival, zonder Joost Klein

AVROTROS doet mee aan Eurovisie Songfestival, zonder Joost Klein

HILVERSUM (ANP) - AVROTROS doet volgend jaar mee aan het Eurovisie Songfestival in Zwitserland. Dat maakte de omroep woensdagavond bekend. Na maandenlange gesprekken met de organiserende European Broadcasting Union (EBU) stelt de omroep dat er "voldoende garanties" zijn dat er structurele veranderingen worden doorgevoerd bij het muziekfestival. Joost Klein is de kans geboden om opnieuw mee te doen na zijn diskwalificatie eerder dit jaar, maar hij heeft hiervoor bedankt.

Na de editie van dit jaar in Malmö, waar Klein werd gediskwalificeerd na een incident achter de schermen, drong AVROTROS samen met andere landen aan op structurele veranderingen voor en achter de schermen van het songfestival. De EBU heeft bijvoorbeeld ingestemd met het aanstellen van een zogenoemde safety manager in de omgeving van de artiesten, het ernstig terugdringen van filmen achter de schermen en een ruimte achter de schermen waar artiesten niet gestoord kunnen worden.

"AVROTROS blijft dit proces nauwlettend volgen, maar is hoopvol en heeft vertrouwen in de vernieuwing van het grootste muziekfestival van Europa", meldt de omroep in een verklaring. AVROTROS heeft de inschrijving voor deelname namens Nederland aan het songfestival geopend. Geïnteresseerde artiesten, componisten en tekstschrijvers kunnen zich tot en met vrijdag 22 november inschrijven.

De gesprekken die AVROTROS en de EBU afgelopen tijd voerden, gingen vooral over de "onnodige en disproportionele" diskwalificatie van Klein. De Nederlander mocht in mei niet meedoen aan de finale van het songfestival na een aanvaring met een cameravrouw. Half augustus werd bekend dat de Zweedse aanklager hem niet zal vervolgen voor bedreiging om een gebrek aan bewijs. Ook wilde AVROTROS het met de EBU hebben over de vele klachten over een onveilige sfeer achter de schermen van het muziekevenement. De Nederlandse delegatie wilde een nieuwe deelname pas toezeggen nadat de songfestivalorganisatie veranderingen had doorgevoerd.

Meer uit Binnenland

Twee vliegtuigen met opvarenden Hondius geland op vliegveld Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Twee vliegtuigen met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius zijn rond 00.30 uur in de nacht van maandag op dinsdag geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. De vliegtuigen waren rond 20.45 uur Nederlandse tijd vertrokken vanaf Tenerife.

1 uur geleden
Bert Natter wint Libris Literatuur Prijs 2026

AMSTERDAM (ANP) - Bert Natter heeft de Libris Literatuur Prijs gewonnen met het boek Aan het einde van de oorlog. Dat maakte de jury van de prestigieuze prijs maandagavond bekend in de uitzending van Nieuwsuur.

3 uur geleden
Bezoekers afgelast festival Music On kunnen geld terugkrijgen

AMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."

4 uur geleden
Cruiseschip m/v Hondius volgens planning zondag in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De rederij achter cruiseschip m/v Hondius, OceanWide Expeditions, meldt dat het schip zondag in Rotterdam moet aankomen. Het schip vertrok maandagavond rond 19.00 uur lokale tijd vanuit Tenerife en doet er volgens de planning zes dagen over om de eindbestemming te bereiken.

4 uur geleden
Vliegtuig naar Engeland geland op Schiphol na noodmelding

AMSTERDAM (ANP) - Op Schiphol heeft een vliegtuig rond 20.50 uur een noodlanding gemaakt vanwege een medisch noodgeval aan boord. Dat meldt een woordvoerder van de luchthaven. Het toestel van Ryanair steeg op in Warschau, Polen en had in het Engelse Leeds moeten landen.

4 uur geleden
12 medewerkers Radboudumc preventief in quarantaine om hantavirus

NIJMEGEN (ANP) - Twaalf medewerkers van het Radboudumc, waar een patiënt met het hantavirus is opgenomen, gaan uit voorzorg in quarantaine voor zes weken. Er is gebleken dat de procedures rond de patiënt niet goed zijn gevolgd, meldt het Nijmeegse ziekenhuis. Dat benadrukt dat de kans dat ze besmet zijn geraakt klein is.

4 uur geleden
Spaanse opvarende van Hondius test positief op hantavirus

MADRID (ANP/RTR) - Een van de veertien Spanjaarden die werden geëvacueerd van het cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus, meldt het Spaanse ministerie van Gezondheid. Die persoon vertoont geen symptomen en verkeert in goede conditie. De overige dertien evacués hebben negatief getest.

4 uur geleden