AVROTROS doet mee aan Eurovisie Songfestival, zonder Joost Klein
HILVERSUM (ANP) - AVROTROS doet volgend jaar mee aan het Eurovisie Songfestival in Zwitserland. Dat maakte de omroep woensdagavond bekend. Na maandenlange gesprekken met de organiserende European Broadcasting Union (EBU) stelt de omroep dat er "voldoende garanties" zijn dat er structurele veranderingen worden doorgevoerd bij het muziekfestival. Joost Klein is de kans geboden om opnieuw mee te doen na zijn diskwalificatie eerder dit jaar, maar hij heeft hiervoor bedankt.
Na de editie van dit jaar in Malmö, waar Klein werd gediskwalificeerd na een incident achter de schermen, drong AVROTROS samen met andere landen aan op structurele veranderingen voor en achter de schermen van het songfestival. De EBU heeft bijvoorbeeld ingestemd met het aanstellen van een zogenoemde safety manager in de omgeving van de artiesten, het ernstig terugdringen van filmen achter de schermen en een ruimte achter de schermen waar artiesten niet gestoord kunnen worden.
"AVROTROS blijft dit proces nauwlettend volgen, maar is hoopvol en heeft vertrouwen in de vernieuwing van het grootste muziekfestival van Europa", meldt de omroep in een verklaring. AVROTROS heeft de inschrijving voor deelname namens Nederland aan het songfestival geopend. Geïnteresseerde artiesten, componisten en tekstschrijvers kunnen zich tot en met vrijdag 22 november inschrijven.
De gesprekken die AVROTROS en de EBU afgelopen tijd voerden, gingen vooral over de "onnodige en disproportionele" diskwalificatie van Klein. De Nederlander mocht in mei niet meedoen aan de finale van het songfestival na een aanvaring met een cameravrouw. Half augustus werd bekend dat de Zweedse aanklager hem niet zal vervolgen voor bedreiging om een gebrek aan bewijs. Ook wilde AVROTROS het met de EBU hebben over de vele klachten over een onveilige sfeer achter de schermen van het muziekevenement. De Nederlandse delegatie wilde een nieuwe deelname pas toezeggen nadat de songfestivalorganisatie veranderingen had doorgevoerd.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Den Haag heeft de explosie op de Zuidas in Amsterdam van afgelopen nacht veroordeeld. De ontploffing gebeurde bij een vestiging van de Amerikaanse Bank of New York Mellon, nadat eerder ook een synagoge in Rotterdam en een joodse school in Amsterdam werden getroffen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De vier verdachten die zijn aangehouden in verband met de explosie bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam blijven de komende veertien dagen in de cel. Het Openbaar Ministerie verdenkt ze van het veroorzaken van een explosie, brandstichting en poging tot brandstichting, allemaal met een terroristisch oogmerk.
1 uur geledenEPE (ANP) - Hackers hebben bij de gemeente Epe ongeveer 600.000 bestanden gestolen. Het gaat om bestanden van verschillende grootte, die samen goed zijn voor ruim 800 gigabyte aan data. Ook persoonlijke gegevens, zoals namen en adressen, zijn gelekt.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De verdachte in de Barendrechtse zedenzaak heeft hoger beroep aangetekend. De advocaat van Mels van B. uit Barendrecht bevestigt berichtgeving van het AD dat haar cliënt de zaak aan het gerechtshof zal voorleggen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft beelden gepubliceerd van twee verdachten van de aanslag bij de joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Zuid in de nacht van vrijdag op zaterdag. Op de beelden, waar de verdachten herkenbaar op staan, is te zien dat de verdachten rond 03.45 uur komen aanrijden op een scooter. Ze plaatsen een explosief bij de buitenmuur van de school, stappen weer op de scooter en rijden weg.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Bank of New York Mellon weigert commentaar te geven op de explosie bij zijn vestiging aan de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Dat heeft een woordvoerster van de Amerikaanse bank laten weten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft de identiteit van veertien mensen die worden verdacht van oplichting achterhaald. Zij waren te zien in een campagne die op 9 maart van start ging, waarbij de foto's van honderd verdachten van oplichting gepubliceerd zijn. De verdachten worden nu onherkenbaar getoond. De mensen van wie de identiteit nog onbekend is, worden vanaf 23 maart herkenbaar getoond.
4 uur geleden