Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AVRO-presentator en journalist Karel van de Graaf (72) overleden

AVRO-presentator en journalist Karel van de Graaf (72) overleden

AMERSFOORT (ANP) - Presentator Karel van de Graaf is dinsdagavond op 72-jarige leeftijd overleden. Dat maakte de familie woensdag bekend. Van de Graaf was al een tijdje ziek en leed aan de ziekte van Alzheimer. Hij overleed thuis in het bijzijn van zijn vrouw en kinderen.

Van de Graaf was tussen 1969 en 2007 werkzaam voor de AVRO. Hij was onder meer bekend als presentator van Televizier en twee seizoenen van Wie is de Mol?. Op de radio was hij jarenlang op Hilversum 1 een van de vaste presentatoren van het late avondprogramma Met Het Oog Op Morgen. In 1981 werd Van de Graaf beloond met de Zilveren Reissmicrofoon voor zijn radiowerk.

Op televisie was de Hilversumse coryfee in de jaren tachtig en negentig een van de bekendste gezichten van de AVRO. Hij maakte spraakmakende televisie met zijn praatprogramma Karel, dat tussen 1984 en 1999 werd uitgezonden.

"Heren, heren"

Een uitzending van zijn praatprogramma Karel werd in 1984 wereldnieuws toen iemand uit het publiek opstond en tafelgast Paul Somohardjo, de tegenstander van de voormalige Surinaamse president Desi Bouterse, aanviel. Met zijn uitspraak "heren, heren" probeerde Van de Graaf de twee kemphanen tevergeefs uit elkaar te halen. De uitzending werd afgebroken, waarna er achter de schermen twee schoten werden gelost. Van de Graaf bleef hierbij ongedeerd.

Als journalist profileerde hij zich vooral als presentator van actualiteitenrubrieken Televizier (1986-1996) en Netwerk (1996-2004). Hij stond bekend om zijn uitmuntende dossierkennis en zijn gave om snel te duiden wat het nieuws was in lastige onderwerpen. In zijn talkshows toonde Van de Graaf zich een scherpe ondervrager die goed naar zijn gasten luisterde. In 2006 en 2007 presenteerde hij twee seizoenen van Wie is de Mol?, als opvolger van Angela Groothuizen.

Meer uit Binnenland

Aanpak van verwarde personen is te versnipperd, klaagt Kamer

DEN HAAG (ANP) - De aanpak van mensen met verward en onbegrepen gedrag is te versnipperd, klagen partijen van links tot rechts in de Kamer. In een debat over dat onderwerp vragen ze donderdag om coördinatie, met name van de minister van Binnenlandse Zaken.

1 uur geleden
Sjoerdsma trekt boetekleed aan na 'onhandigheid' over UNRWA

DEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) trekt het boetekleed aan, omdat hij "onhandig" heeft geopereerd bij het herstellen van de relatie met de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen UNRWA. "Er zijn dingen niet goed gegaan", erkende hij donderdag in de Tweede Kamer.

1 uur geleden
Inspectie: veiligheid azc Ter Apel verbeterd, maar blijft broos

DEN HAAG (ANP) - De veiligheid van het aanmeldcentrum in Ter Apel is vorig jaar verbeterd, maar blijft een punt van zorg. Dat stelt de Inspectie Justitie en Veiligheid in een evaluatie. Die vindt het positief dat de noodvoorzieningen niet zijn gebruikt, mensen niet meer in de recreatieruimte, wachtruimte of tijdelijke huisjes (Portakabins) slapen en dat het veiligheidsplan verder is uitgewerkt. Maar door het hoge aantal bewoners is de situatie "nog steeds kwetsbaar".

1 uur geleden
Twijfels in Zuid-Holland over halen van doelen landelijk gebied

DEN HAAG (ANP) - De meeste partijen in de Zuid-Hollandse politiek hebben twijfels over de plannen die in zestien deelgebieden zijn gemaakt voor de aanpak van het landelijk gebied. Ze vragen zich af of de (Europese) doelen voor natuur, water, landbouw, stikstof en het klimaat zo wel gehaald kunnen worden. Ook is nog onduidelijk hoeveel geld het Rijk hiervoor wil uittrekken.

1 uur geleden
Pleidooien voor lagere snelheid na toename verkeersdoden

AMERSFOORT (ANP) - Nu het aantal verkeersdoden verder is toegenomen, wijst Veilig Verkeer Nederland (VVN) op snelheid als "een van de grootste risicofactoren". Snelheid en snelheidsverschillen spelen "een doorslaggevende rol bij zowel het ontstaan als de ernst van ongevallen", benadrukt de organisatie. Die noemt het verlagen van snelheden "een van de belangrijkste maatregelen om levens te redden".

2 uur geleden
Meer verkeersdoden in 2025, vooral onder fietsers

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar zijn in Nederland 759 mensen om het leven gekomen in het verkeer, 84 meer dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Vooral het aantal mannelijke verkeersslachtoffers nam toe, terwijl het aantal vrouwelijke doden daalde. Fietsers vormden opnieuw de grootste groep slachtoffers, gevolgd door inzittenden van personenauto's.

5 uur geleden
Half miljoen onterechte parkeerboetes door scanauto's, schat AP

DEN HAAG (ANP) - Als gemeenten scanauto's laten rondrijden om te controleren of autobezitters hebben betaald voor een parkeerplek leidt dat tot veel onterecht opgelegde parkeerboetes. De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) schat na onderzoek dat meer dan 10 procent van de bekeuringen niet klopt. Dat zou neerkomen op ongeveer een half miljoen boetes per jaar, aldus de privacytoezichthouder.

6 uur geleden