AVRO-presentator en journalist Karel van de Graaf (72) overleden
AMERSFOORT (ANP) - Presentator Karel van de Graaf is dinsdagavond op 72-jarige leeftijd overleden. Dat maakte de familie woensdag bekend. Van de Graaf was al een tijdje ziek en leed aan de ziekte van Alzheimer. Hij overleed thuis in het bijzijn van zijn vrouw en kinderen.
Van de Graaf was tussen 1969 en 2007 werkzaam voor de AVRO. Hij was onder meer bekend als presentator van Televizier en twee seizoenen van Wie is de Mol?. Op de radio was hij jarenlang op Hilversum 1 een van de vaste presentatoren van het late avondprogramma Met Het Oog Op Morgen. In 1981 werd Van de Graaf beloond met de Zilveren Reissmicrofoon voor zijn radiowerk.
Op televisie was de Hilversumse coryfee in de jaren tachtig en negentig een van de bekendste gezichten van de AVRO. Hij maakte spraakmakende televisie met zijn praatprogramma Karel, dat tussen 1984 en 1999 werd uitgezonden.
"Heren, heren"
Een uitzending van zijn praatprogramma Karel werd in 1984 wereldnieuws toen iemand uit het publiek opstond en tafelgast Paul Somohardjo, de tegenstander van de voormalige Surinaamse president Desi Bouterse, aanviel. Met zijn uitspraak "heren, heren" probeerde Van de Graaf de twee kemphanen tevergeefs uit elkaar te halen. De uitzending werd afgebroken, waarna er achter de schermen twee schoten werden gelost. Van de Graaf bleef hierbij ongedeerd.
Als journalist profileerde hij zich vooral als presentator van actualiteitenrubrieken Televizier (1986-1996) en Netwerk (1996-2004). Hij stond bekend om zijn uitmuntende dossierkennis en zijn gave om snel te duiden wat het nieuws was in lastige onderwerpen. In zijn talkshows toonde Van de Graaf zich een scherpe ondervrager die goed naar zijn gasten luisterde. In 2006 en 2007 presenteerde hij twee seizoenen van Wie is de Mol?, als opvolger van Angela Groothuizen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat geen deel uitmaken van de Raad voor Vrede die de Amerikaanse president Donald Trump wil oprichten. Dat zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) bij het tv-programma Café Kockelmann.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - GroenLinks-PvdA wil 'voor de zomer' akkoorden sluiten met het beoogde minderheidskabinet van D66, VVD en CDA. De grootste oppositiepartij wil "progressieve doorbraken" en is bereid compromissen te sluiten, zegt partijleider Jesse Klaver op een partijbijeenkomst in Den Bosch. Het gaat onder meer om deals op het gebied van stikstof, betaalbare huizen en boodschappen, licht hij desgevraagd toe.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De pro-Koerdische demonstratie voor vrede in de Syrische regio Rojava in Amsterdam is onder veel politiebegeleiding aangekomen op de Dam. De demonstratie begon met tientallen mensen die kaarsen ontstaken voor het Centraal Station. Inmiddels is de groep gegroeid tot honderden betogers en zijn er tientallen politiebusjes en ME'ers aanwezig op de Dam. Dat meldt een verslaggever van het ANP.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zo'n vijftig tot honderd betogers zijn vrijdag rond 18.00 uur voor Amsterdam Centraal samengekomen. Ze roepen op tot vrede voor Rojava, een noordelijke provincie van Syrië waar veel Koerden wonen, aldus een verslaggever van het ANP.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voedselwaakhond Foodwatch zegt juridische stappen te nemen tegen Nestlé rondom mogelijk besmette babyvoeding. Foodwatch vindt dat het voedingsconcern verwijtbaar heeft gehandeld en eist dat alle informatie openbaar wordt gemaakt. Franse autoriteiten hebben een onderzoek ingesteld naar de dood van twee baby's, die babyvoeding van het voedingsconcern hadden gedronken.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In het gebied rond Amsterdam Centraal en de Dam is sinds vrijdagmiddag 16.00 uur een veiligheidsrisicogebied van kracht.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse IS-strijders die naar Syrië en Irak zijn gereisd, moeten worden berecht in de regio waar ze vastzitten, vindt demissionair minister Foort van Oosten van Justitie en Veiligheid. Volgens hem moeten mensen die bewust hebben gekozen om voor een ideologie daarheen te reizen niet zomaar rekenen op een terugkeer.
11 uur geleden