Avondspits België druk door protesten, boeren naar Antwerpse ring
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - België heeft donderdag te kampen met een drukke avondspits door de boerenprotesten in het land. Boeren zijn met trekkers onder andere op weg naar de Antwerpse ring. Ook zorgen boeren die uit Brussel vertrekken, waar geprotesteerd is bij een EU-top, voor vertragingen op de Brusselse buitenring.
De politie waarschuwt automobilisten "uiterst voorzichtig" te doen. "We roepen de actievoerders op om veiligheid op de eerste plaats te zetten." Er zijn eerder op de dag al meerdere ongelukken gebeurd door de boerenblokkades. In Rekkem in West-Vlaanderen blokkeren boeren nu ook een grensovergang met Frankrijk.
De transportsector in Vlaanderen heeft de overheid gevraagd in te grijpen en bedrijventerreinen die geblokkeerd worden vrij te maken. "Het kost de transporteur handenvol geld voor elk uur dat een vrachtwagen stilstaat. Sommige van onze leden staan al 36 uur vast door de aanhoudende protesten", zegt Frederic Keymeulen van Transport en Logistiek Vlaanderen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse krijgsmacht heeft zondag een olietanker van de Russische schaduwvloot onderschept, meldt de Britse premier Keir Starmer. Het vaartuig deed volgens hem een poging door het Kanaal te varen.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/DPA/RTR) - Ondanks de verkiezingsnederlaag bij de parlementsverkiezingen in april blijft de voormalige Hongaarse premier Viktor Orbán partijleider van het rechts-nationalistische Fidesz. Op een partijcongres stemden vrijwel alle afgevaardigden voor zijn herbenoeming. Er waren geen tegenkandidaten.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft gezegd dat volgens de planning de ondertekening van de verwachte deal tussen zijn land en Iran zondag is. Hij claimt op sociale media dat dan de Straat van Hormuz "meteen open is voor iedereen".
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Kennedy Center heeft de naam van president Donald Trump van de gevel verwijderd. Een rechter had de culturele instelling daartoe bevolen.
14 uur geledenBELFAST (ANP/AFP) - Duizenden mensen doen zaterdag mee aan een antiracismeprotest in Belfast. De Noord-Ierse hoofdstad was afgelopen week het decor van rellen na een mesaanval.
17 uur geledenTEHERAN/ISLAMABAD (ANP/RTR) - Het tijdstip van de ondertekening van een basisdocument voor vrede tussen Iran en de VS is volgens een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken mogelijk in de komende dagen, maar niet al op zondag.
17 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De uitvaartplechtigheden voor de hoogste leider van de Islamitische Republiek Iran, Ali Khamenei, zijn gepland van 4 juli tot en met 9 juli, aldus staatsmedia. Khamenei werd 28 februari gedood door Amerikaans-Israëlische luchtaanvallen. Hij werd 86 jaar en is opgevolgd door zijn zoon Mojtaba.
20 uur geleden