Avondspits België druk door protesten, boeren naar Antwerpse ring
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - België heeft donderdag te kampen met een drukke avondspits door de boerenprotesten in het land. Boeren zijn met trekkers onder andere op weg naar de Antwerpse ring. Ook zorgen boeren die uit Brussel vertrekken, waar geprotesteerd is bij een EU-top, voor vertragingen op de Brusselse buitenring.
De politie waarschuwt automobilisten "uiterst voorzichtig" te doen. "We roepen de actievoerders op om veiligheid op de eerste plaats te zetten." Er zijn eerder op de dag al meerdere ongelukken gebeurd door de boerenblokkades. In Rekkem in West-Vlaanderen blokkeren boeren nu ook een grensovergang met Frankrijk.
De transportsector in Vlaanderen heeft de overheid gevraagd in te grijpen en bedrijventerreinen die geblokkeerd worden vrij te maken. "Het kost de transporteur handenvol geld voor elk uur dat een vrachtwagen stilstaat. Sommige van onze leden staan al 36 uur vast door de aanhoudende protesten", zegt Frederic Keymeulen van Transport en Logistiek Vlaanderen.
Meer uit Buitenland
RABAT (ANP/RTR) - Marokko heeft zich aangesloten bij de International Stabilization Force (ISF) voor Gaza. De ISF valt onder de Board of Peace (Raad van Vrede) van de Amerikaanse president Donald Trump. Het doel is dat in dat verband uiteindelijk vredesmilitairen geleverd worden. Marokko wil een bijdrage leveren aan de veiligheid in de regio, zegt de Marokkaanse krijgsmacht volgens staatspersbureau MAP.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne verwacht tegen het einde van dit jaar de technische capaciteit te hebben om raketten te maken voor de Amerikaanse Patriot-luchtafweersystemen, aldus president Volodymyr Zelensky. Volgens experts duurt het ongeveer twee jaar om voor het eerst een Patriot-raket te produceren.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Het Belgische Openbaar Ministerie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar een lek waarbij een giftige stof vrijkwam in de Waaslandhaven, onderdeel van de haven van Antwerpen. Door dat lek werden tientallen havenmedewerkers onwel; een van hen raakte zwaargewond.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft zich uitgesproken tegen de inzet van een zogenoemde multinationale troepenmacht in Oekraïne. Bondgenoten van dat land kondigden deze week militaire oefeningen met de Oekraïense krijgsmacht aan voor een toekomstige inzet in Oekraïne onder een staakt-het-vuren.
3 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP) - Het Hooggerechtshof in Kenia heeft geweigerd het roken van wiet om religieuze redenen te legaliseren. Rastafari's hadden het Hooggerechtshof daartoe verzocht, omdat ze het binnen de vrijheid van godsdienst vinden vallen, maar daar ging de rechter niet in mee.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse krijgsmacht is begonnen met een nieuwe reeks luchtaanvallen op Iran. Dat meldt het Amerikaanse militaire commando in de regio (CENTCOM). "De aanvallen zijn bedoeld om de militaire capaciteiten van de Iraanse strijdkrachten verder te verzwakken, die ze gebruiken om commerciële scheepvaart in de Straat van Hormuz aan te vallen."
6 uur geledenKYIV (ANP) - De EU en Oekraïne versterken de samenwerking op het gebied van defensieproductie en drones. Dat kondigde voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen woensdag aan bij een bezoek aan Kyiv.
6 uur geleden