Avondsessies bij Roland Garros blijven bestaan ondanks kritiek
PARIJS (ANP) - De avondsessies bij Roland Garros blijven bestaan ondanks de kritiek van onder anderen Rafael Nadal en Novak Djokovic. De kwartfinale tussen Nadal en Djokovic eindigde dinsdagavond ver na 01:00 uur en beide spelers hadden na afloop kritiek geuit.
"De avondsessies blijven, maar we gaan wel kijken of we kunnen schuiven in de starttijden", zei toernooidirectrice Amélie Mauresmo. De voormalig nummer 1 van de wereld gaf toe dat de late tijden 'vragen kunnen oproepen' rondom het comfort van de spelers. "Die vragen heb ik zelf ook. Maar wat mij betreft zijn de avondsessies zeker gepast, want het zat elke avond tot de nok toe vol. Gisteren was het overvol, maar een handvol mensen vertrok eerder."
Mauresmo gaf toe dat er vooralsnog geen 'wonderoplossing' is voor het programma. "Er waren veel discussies. Er was veel druk, er waren veel problemen."
Rust
Dinsdagavond mopperde Djokovic na zijn nederlaag tegen Nadal al over de late aanvangstijden van de wedstrijden. "Het zijn de televisiezenders die dit beslissen. Zij betalen en bepalen wie er in de avondsessies spelen. Dat is de wereld waarin wij leven", mopperde de Servische nummer 1 van de wereld.
Nadal kon zich in de woorden van zijn concurrent vinden. "Ik begrijp dat televisiestations veel geld betalen om wedstrijden zo laat te laten spelen, want zo krijgen het toernooi en de spelers geld. Maar als een partij op gravel om 21.00 uur begint en het wordt een vijfsetter, dan kan het lang duren. Ik mag niet klagen, omdat ik nu twee dagen rust heb, maar het kan wel problemen opleveren voor je rust. We zouden naar een evenwicht moeten zoeken", zei Nadal.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Trainer Gerard van Velde vindt dat hij zijn levenswerk heeft voltooid met de gouden olympische medaille van Femke Kok op de 500 meter. De voormalige sprinter, die zelf goud behaalde op de 1000 meter op de Spelen van Salt Lake City in 2002, won eerder het eerste Nederlandse goud bij de mannen op de 500 meter met zijn schaatser Michel Mulder op de Spelen van Sotsji in 2014.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de gedeelde vierde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.
4 uur geledenANTERSELVA (ANP) - Lisa Vittozzi heeft Italië de eerste olympische gouden medaille ooit bezorgd in de biatlon. De 31-jarige Vittozzi veroverde het historische goud op de 10 kilometer achtervolging. Ze had ruim 28 seconden voorsprong op de Noorse Maren Kirkeeide, die het zilver won. Het brons ging naar de Finse Suvi Minkkinen, die als derde over de finish gleed op ruim 34 seconden van de winnares.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De naam van tennisser Alex De Minaur staat dan toch op de boarding van Ahoy tussen alle winnaars van het ABN AMRO Open. Na twee verloren finales op rij sloeg de 26-jarige Australiër in de eindstrijd van 2026 tegen de één jaar jongere Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets toe: 6-3 6-2.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft bij de Olympische Spelen als eerste Nederlandse schaatsster goud veroverd op de 500 meter. De 25-jarige Friezin won de kortste afstand in het Milano Speed Skating Stadium in een olympisch record van 36,49.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben zich op de Olympische Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de halve finales op de ploegenachtervolging. Het team met Marcel Bosker, Chris Huizinga en Stijn van de Bunt kwam tot de vierde tijd van 3.41,85. In de halve finale is Italië dinsdag de tegenstander.
5 uur geledenMONACO (ANP) - Atlete Diane van Es heeft in Monaco de internationale wegrace over 5 kilometer gewonnen in een Nederlands record van 14 minuten en 33 seconden. De 26-jarige hardloopster bleef slechts één seconde verwijderd van de beste tijd ooit gelopen door een Europese atlete op deze afstand. Die staat met 14.32 op naam van de Italiaanse Nadia Battocletti.
5 uur geleden