Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Avondklok in meerdere Franse departementen vervroegd

Avondklok in meerdere Franse departementen vervroegd

PARIJS (ANP/RTR/DPA/BELGA) - De Franse regering heeft in acht departementen de avondklok vervroegd van 20.00 naar 18.00 uur vanwege de dreiging die uitgaat van meer besmettelijke varianten van het coronavirus. Het gaat onder meer om Bouches-du-Rhône waarin Marseille ligt. De maatregel gaat zondag in. In dit Franse departement werden het afgelopen etmaal 21 gevallen van de Britse variant aangetroffen.

In vijftien andere departementen, vooral in het oosten van het land, geldt de strengere maatregel al een week. In de rest van Frankrijk blijft de avondklok vanaf 20.00 uur van kracht.

De regering van Monaco heeft het ingaan van het uitgaansverbod van 20.00 naar 19.00 uur gebracht. Ook gaan 's avonds de restaurants dicht en mogen niet-bewoners zonder een noodzakelijke reden het gebied niet meer in.

In Frankrijk zijn het afgelopen etmaal 20.177 nieuwe coronabesmettingen vastgesteld. Sinds het begin van de pandemie staat het aantal geregistreerde gevallen op 2.767.312. Het afgelopen etmaal stierven nog eens 171 Fransen aan de gevolgen van hun besmetting. Het totale aantal coronadoden staat op 67.599.

Meer uit Buitenland

President Colombia: VS bombardeerden cocaïnefabriek in Venezuela

BOGOTA (ANP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro heeft bevestigd dat de Verenigde Staten een cocaïnefabriek hebben gebombardeerd in de havenstad Maracaibo, in het westen van Venezuela.

28 minuten geleden
Omstreden verkiezingen Honduras krijgen juridisch vervolg

TEGUCIGALPA (ANP) - Procureur-generaal Johel Zelaya van Honduras heeft aangekondigd binnenkort juridische stappen te ondernemen om de gebeurtenissen tijdens het omstreden verkiezingsproces in het Midden-Amerikaanse land op te helderen.

30 minuten geleden
Couppleger Doumbouya wint presidentsverkiezingen in Guinee

CONAKRY (ANP) - Couppleger Mamady Doumbouya heeft de presidentsverkiezingen in het West-Afrikaanse land Guinee gewonnen. Uit voorlopige resultaten blijkt dat de generaal bij de verkiezingen van zondag 86,7 procent van de stemmen behaalde, waardoor een tweede stemronde niet nodig is, aldus de kiescommissie.

2 uur geleden
Isiah Whitlock, bekend als Clay Davis in The Wire, overleden

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse acteur Isiah Whitlock, bekend van zijn rol als de corrupte senator Clay Davis in de serie The Wire, is op 71-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn agent op Instagram bekendgemaakt.

2 uur geleden
Droneaanval Oekraïne raakt gaspijpleiding in Russische havenstad

TUAPSE (ANP) - Een Oekraïense droneaanval heeft schade toegebracht aan de haveninfrastructuur en een gaspijpleiding in een woonwijk van de Russische havenstad Tuapse aan de Zwarte Zee. Dat meldt het operationele hoofdkwartier van de regio Krasnodar via Telegram. Er zouden geen gewonden zijn gevallen.

2 uur geleden
Treinbotsing bij Incastad Machu Picchu eist dode en 40 gewonden

MACHU PICCHU (ANP) - Een frontale botsing tussen twee treinen op de spoorlijn naar Machu Picchu in Peru heeft een dode en minstens 40 gewonden geëist. De overledene was de machinist van een van de twee treinen, aldus het openbaar ministerie in Cusco, de plaats die het dichtst bij de beroemde Incastad ligt.

3 uur geleden
Merz roept Europa op zich assertiever op te stellen in de wereld

BERLIJN (ANP) - Europa moet zijn belangen sterker behartigen om vrede en welvaart in 2026 te garanderen, te midden van uitdagingen zoals Russische agressie, wereldwijd protectionisme en veranderende betrekkingen met de Verenigde Staten. Dat stelde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz in een nieuwjaarstoespraak.

3 uur geleden