Avondklok in door bosbranden getroffen gebieden Los Angeles
LOS ANGELES (ANP/AFP/RTR) - De sheriff van Los Angeles heeft een avondklok ingesteld voor gebieden die zijn getroffen door de grote natuurbranden van de afgelopen dagen. Volgens sheriff Robert Luna moeten daarmee "overvallen en plunderingen" worden voorkomen.
"We doen dit om de gebouwen en woningen te beschermen die mensen hebben verlaten, omdat wij ze hebben opgedragen te vertrekken", zei Luna. De afgelopen dagen zijn er berichten geweest over plunderingen in de luxe wijken die geëvacueerd zijn. Sommige inwoners hebben zelf een straatpatrouille georganiseerd om hun huizen te bewaken.
De avondklok geldt tussen 18.00 uur 's avonds en 06.00 uur 's ochtends in de wijken Pacific Palisades en Eaton. Mensen die niet bevoegd zijn en toch in het getroffen gebied komen, zullen worden opgepakt en riskeren een celstraf. "We maken hier geen grappen over", aldus de sheriff.
Luna zei op een persconferentie dat inmiddels 153.000 mensen bevel hebben gekregen om hun huis te verlaten en nog eens 168.000 mensen hebben een "evacuatiewaarschuwing" gekregen. Minstens 10.000 woningen en gebouwen zijn verwoest of beschadigd door de bosbranden en bijna 60.000 gebouwen lopen dat risico. Zeker tien mensen zijn om het leven gekomen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Iraanse reactie op een Amerikaans voorstel om de oorlog te beëindigen "stom" genoemd. Hij spreekt daarnaast over "een stuk afval" dat hij niet volledig heeft gelezen, omdat hij zijn "tijd niet wil verspillen".
52 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU wil een actievere rol gaan spelen in toekomstige vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne. De EU-ministers van Buitenlandse Zaken gaan eind deze maand bepalen waarover de EU met Rusland wil praten en "wat onze rode lijnen zijn", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag na afloop van de vergadering met de ministers in Brussel.
1 uur geledenOVIEDO (ANP/DPA) - Een Duits koppel is in Spanje veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar en tien maanden, omdat ze hun kinderen jarenlang hadden opgesloten in een ernstig vervuild huis. De drie kinderen werden vorig jaar april bevrijd uit de woning in Noord-Spanje, die door een agent werd omschreven als een "horrorhuis".
1 uur geledenTENERIFE (ANP) - Maandag vertrekken er toch twee evacuatievluchten vanaf Tenerife naar Eindhoven, meldt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken op het Spaanse eiland. Eerder leek er maar één vliegtuig met opvarenden van het cruiseschip Hondius te gaan. Op het Nederlandse schip brak de Andesvariant van het hantavirus uit.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar wijst EU-sancties tegen gewelddadige kolonisten op de Westoever resoluut af. De sancties werden maandag goedgekeurd door de ministers van Buitenlandse Zaken van de lidstaten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De man die vorige maand langs de beveiliging van het Amerikaanse Correspondents' Dinner rende en schoten loste, heeft voor de rechter ontkend schuldig te zijn aan alle aanklachten. De 31-jarige Cole Allen is onder meer aangeklaagd voor een moordpoging op president Donald Trump.
3 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby hoort zijn vonnis op 15 juni. De rechtbank van Oslo heeft dit tegenover het Noorse TV 2 bevestigd. Tegen de zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft het Noorse OM zeven jaar en zeven maanden gevangenisstraf geëist.
3 uur geleden