Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Avondklok in door bosbranden getroffen gebieden Los Angeles

Avondklok in door bosbranden getroffen gebieden Los Angeles

LOS ANGELES (ANP/AFP/RTR) - De sheriff van Los Angeles heeft een avondklok ingesteld voor gebieden die zijn getroffen door de grote natuurbranden van de afgelopen dagen. Volgens sheriff Robert Luna moeten daarmee "overvallen en plunderingen" worden voorkomen.

"We doen dit om de gebouwen en woningen te beschermen die mensen hebben verlaten, omdat wij ze hebben opgedragen te vertrekken", zei Luna. De afgelopen dagen zijn er berichten geweest over plunderingen in de luxe wijken die geëvacueerd zijn. Sommige inwoners hebben zelf een straatpatrouille georganiseerd om hun huizen te bewaken.

De avondklok geldt tussen 18.00 uur 's avonds en 06.00 uur 's ochtends in de wijken Pacific Palisades en Eaton. Mensen die niet bevoegd zijn en toch in het getroffen gebied komen, zullen worden opgepakt en riskeren een celstraf. "We maken hier geen grappen over", aldus de sheriff.

Luna zei op een persconferentie dat inmiddels 153.000 mensen bevel hebben gekregen om hun huis te verlaten en nog eens 168.000 mensen hebben een "evacuatiewaarschuwing" gekregen. Minstens 10.000 woningen en gebouwen zijn verwoest of beschadigd door de bosbranden en bijna 60.000 gebouwen lopen dat risico. Zeker tien mensen zijn om het leven gekomen.

Meer uit Buitenland

Krant: regering-Trump wil 1200 banen schrappen bij CIA

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump wil 1200 banen schrappen bij inlichtingendienst CIA, melden bronnen die bekend zijn met de plannen aan The Washington Post.

2 uur geleden
Nieuwe Israëlische luchtaanvallen nabij Damascus en Hama

DAMASCUS (ANP/RTR/AFP/DPA) - Israël heeft vrijdagavond opnieuw luchtaanvallen uitgevoerd op doelen in Syrië, in de omgeving van de steden Damascus en Hama, meldt het Syrische staatspersbureau SANA. De aanvallen worden gezien als een waarschuwing aan het adres van de nieuwe islamitische machthebbers in Syrië.

2 uur geleden
Duitsland tegen Rubio: wij hebben geleerd van ons verleden

BERLIJN (ANP) - Het Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft op X stevig uitgehaald naar de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Die uitte vrijdag kritiek op het bestempelen van de Duitse partij Alternative für Deutschland (AfD) als een extremistische organisatie. "We hebben door onze geschiedenis geleerd dat rechts-extremisme moet worden tegengehouden", reageerde het Duitse ministerie op dat bericht van Rubio.

5 uur geleden
Vance: Duitsland herbouwt 'Berlijnse Muur' met maatregelen AfD

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident J.D. Vance beschuldigt Duitsland ervan de "Berlijnse Muur" te herbouwen door de partij Alternative für Deutschland (AfD) sinds vrijdag als extremistische organisatie te bestempelen. Dat besluit geeft de Duitse inlichtingendienst meer bevoegdheden om de partij in de gaten te houden.

5 uur geleden
Auto rijdt in op groep mensen in Stuttgart, meerdere gewonden

STUTTGART (ANP/DPA) - In de Duitse stad Stuttgart is vrijdag aan het begin van de avond een auto op een groep mensen ingereden. Dat melden hulpdiensten. Zeker drie mensen zijn gewond geraakt. De verwondingen van meerdere slachtoffers zouden ernstig zijn, meldt de brandweer op X.

10 uur geleden
Prins Harry heeft geen contact met Charles, hoopt op 'verzoening'

LONDEN (ANP) - Prins Harry en zijn vader koning Charles hebben momenteel geen contact. De Britse prins wil het graag bijleggen met zijn familie en hoopt op "verzoening", vertelt hij in een interview met de BBC.

11 uur geleden
Canadese premier Carney heeft dinsdag ontmoeting met Trump

OTTAWA (ANP/RTR/AFP) - De Canadese premier Mark Carney reist dinsdag naar Washington D.C. voor een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zei Carney tijdens zijn eerste persconferentie na de verkiezingswinst van afgelopen maandag. Het gesprek zal volgens de premier gaan over handel en veiligheid.

12 uur geleden