Avondklok in Californië in strijd tegen het coronavirus
SACRAMENTO (ANP) - In grote delen van de Amerikaanse staat Californië is vanaf zaterdag een avondklok van kracht vanwege het oplopende aantal coronabesmettingen. Dan mogen de inwoners zich na 22.00 uur tot 05.00 uur niet meer op straat bevinden.
De maatregel blijft tot zeker 21 december gelden, meldde gouverneur Gavin Newsom donderdag. "Het virus verspreidt zich in een tempo dat we niet hebben gezien sinds het begin van de pandemie en de komende dagen en weken worden cruciaal om de golf te stoppen", zei hij in een verklaring. "We hebben het eerder voor elkaar gekregen en moeten het weer doen."
De avondklok geldt voor het grootste deel van de staat, waaronder de steden Los Angeles en San Diego. Zo'n 94 procent van de bevolking krijgt ermee te maken. San Francisco valt er wel buiten, maar ook daar zijn nog altijd strenge maatregelen van kracht. Zo zijn restaurants er gesloten.
Californië is met zo'n 40 miljoen inwoners de staat met het grootste inwonertal van de Verenigde Staten.
Meer uit Buitenland
ANKARA (ANP) - Opnieuw is een Iraanse raket neergehaald die het Turkse luchtruim was binnengedrongen. De ballistische raket werd onschadelijk gemaakt door de NAVO-luchtverdediging in de oostelijke Middellandse Zee, meldt het Turkse ministerie van Nationale Defensie.
28 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Duitsland en Syrië gaan samenwerken aan de terugkeer van honderdduizenden Syrische vluchtelingen in de komende jaren. Dat kondigden de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Syrische president Ahmed al-Sharaa aan op een gezamenlijke persconferentie in Berlijn.
56 minuten geledenBREST (ANP/AFP) - De Chinese kapitein van een olietanker die vermoedelijk behoort tot de Russische schaduwvloot, is in Frankrijk veroordeeld tot een jaar cel en een geldboete van 150.000 euro. Ook is een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen kapitein Chen Zhangjie, die bij verstek werd veroordeeld voor het weigeren van het stilleggen van zijn schip toen hij hiertoe werd bevolen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Twee Chinese containerschepen zijn door de Straat van Hormuz gevaren, is te zien bij scheepvaartmonitor MarineTraffic. Iran heeft sinds het begin van de oorlog vorige maand slechts enkele schepen doorgelaten en heeft schepen aangevallen die ondanks de blokkade toch probeerden om door te varen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt om het Iraanse eiland Kharg op te blazen als het regime niet snel een deal met hem sluit. Hij eist op Truth Social dat de Straat van Hormuz onmiddellijk wordt heropend voor de scheepvaart.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische luchtaanval op de Gazastrook zijn zeker drie doden gevallen, meldden de lokale autoriteiten. Ook op de bezette Westelijke Jordaanoever is een persoon gedood door Israëlische militairen.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne staat open voor een staakt-het-vuren tijdens Pasen. Dat zegt president Volodymyr Zelensky tegen journalisten. De Oekraïense leider voegt eraan toe dat bondgenoten Kyiv hebben gevraagd de aanvallen op de Russische oliesector te staken, vanwege de vermeende effecten daarvan op de wereldwijde oliemarkt. Die schommelt al weken flink, vanwege de door Iran opgeworpen blokkade aan de Straat van Hormuz.
4 uur geleden