Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Avondklok in Californië in strijd tegen het coronavirus

Avondklok in Californië in strijd tegen het coronavirus

SACRAMENTO (ANP) - In grote delen van de Amerikaanse staat Californië is vanaf zaterdag een avondklok van kracht vanwege het oplopende aantal coronabesmettingen. Dan mogen de inwoners zich na 22.00 uur tot 05.00 uur niet meer op straat bevinden.

De maatregel blijft tot zeker 21 december gelden, meldde gouverneur Gavin Newsom donderdag. "Het virus verspreidt zich in een tempo dat we niet hebben gezien sinds het begin van de pandemie en de komende dagen en weken worden cruciaal om de golf te stoppen", zei hij in een verklaring. "We hebben het eerder voor elkaar gekregen en moeten het weer doen."

De avondklok geldt voor het grootste deel van de staat, waaronder de steden Los Angeles en San Diego. Zo'n 94 procent van de bevolking krijgt ermee te maken. San Francisco valt er wel buiten, maar ook daar zijn nog altijd strenge maatregelen van kracht. Zo zijn restaurants er gesloten.

Californië is met zo'n 40 miljoen inwoners de staat met het grootste inwonertal van de Verenigde Staten.

Meer uit Buitenland

Voedselonzekerheid dreigt voor 17 miljoen mensen in Afghanistan

KABUL (ANP) - Meer dan 17 miljoen mensen in Afghanistan worden deze winter geconfronteerd met acute voedselonzekerheid, waarschuwt het Wereldvoedselprogramma (WFP) van de VN. Dat zijn 3 miljoen mensen meer dan vorig jaar.

16 minuten geleden
Toeristen moeten gaan betalen voor Trevifontein

ROME (ANP) - Toeristen moeten vanaf begin volgend jaar gaan betalen voor een bezoek aan de beroemde Trevifontein in Rome. De entree bedraagt dan 2 euro, berichten Italiaanse media als Sky TG24 en Corriere della Sera.

17 minuten geleden
Omgekomen schutter Bondi Beach kwam uit India

HAIDERABAD (ANP/RTR) - De omgekomen schutter van de aanslag op het Australische Bondi Beach, Sajid Akram, was afkomstig uit de Zuid-Indiase stad Haiderabad. Dat heeft de Indiase politie bekendgemaakt.

50 minuten geleden
Krant: Pentagon werkt aan grote hervorming krijgsmacht

WASHINGTON (ANP) - Binnen het Pentagon wordt gewerkt aan een grote hervorming van de Amerikaanse krijgsmacht. Die zou onder meer tot gevolg hebben dat het Europese hoofdkwartier European Command minder belangrijk wordt, schrijft de krant The Washington Post. Die baseert zich op informatie van anonieme bronnen.

2 uur geleden
Poolse student opgepakt voor aanslagplannen kerstmarkt

LUBLIN (ANP/RTR) - De Poolse veiligheidsdienst heeft een student opgepakt die van plan zou zijn geweest om een aanslag te plegen op een kerstmarkt. Volgens de autoriteiten wilde Mateusz W. zich aansluiten bij Islamitische Staat.

3 uur geleden
Commissie voor schadeclaims Oekraïne krijgt zetel in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De internationale commissie die claims gaat vastleggen van de oorlogsschade in Oekraïne gaat kantoor houden in Den Haag, meldt demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken). Dinsdag zijn vertegenwoordigers van tientallen landen bijeengekomen in Den Haag om een formeel startschot te geven voor de claimscommissie.

3 uur geleden
Rusland wacht nog op uitkomst Berlijn-overleg

MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland heeft nog niets gehoord over de uitkomsten van het overleg in Berlijn, aldus de Russische onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov. In de Duitse hoofdstad spraken Oekraïense, Amerikaanse en Europese delegaties met elkaar over een mogelijk einde aan de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.

4 uur geleden