Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Avondklok en andere coronamaatregelen op Curaçao afgeschaft

Avondklok en andere coronamaatregelen op Curaçao afgeschaft

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao schaft een groot aantal coronamaatregelen af. Zo geldt vanaf vrijdag geen avondklok meer. Ook mogen (muziek)evenementen weer plaatsvinden en mag er weer worden gedanst. De avondklok gold de afgelopen tijd van middernacht tot 04.30 uur. Volgens minister-president Gilmar ‘Pik’ Pisas zijn er ook geen restricties meer voor winkels en in de horeca en verdwijnt het verbod op samenscholing. Bij activiteiten in de buitenlucht hoeven mensen geen mondkapjes meer op. Mensen die in afgesloten ruimte bij elkaar komen wordt nog wel aangeraden een mondkapje op te doen, net als op scholen.

Verder is besloten dat passagiers uit andere Caribische eilanden van het Koninkrijk geen testresultaat meer hoeven te overhandigen bij aankomst. Voor passagiers uit andere landen geldt nog wel dat ze een negatief resultaat van een recente PCR-test moeten laten zien als ze het land willen binnenkomen. De verplichte antigeentest drie dagen na aankomst wordt wel afgeschaft.

Op Curaçao is het aantal besmettingen flink gedaald, donderdag waren het 702 actieve besmettingen. Een maand eerder waren dat er nog 11.965. Pisas is blij dat de meeste maatregelen zijn afgeschaft, maar hoopt wel dat de mensen verstandig met de toegenomen vrijheid omgaan.

"Covid is niet verdwenen. We moeten zo goed mogelijk met de situatie omgaan. Daarin heeft iedereen een eigen verantwoordelijkheid’’, aldus Pisas. Als het aantal besmettingen weer gaat toenemen, kunnen er weer strengere maatregelen komen, aldus de regering.

Meer uit Binnenland

Rode Kruis zet vijf tenten tegen zon neer voor azc Ter Apel

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis gaat vijf tenten neerzetten voor het aanmeldcentrum in Ter Apel. De tenten zijn bedoeld als beschutting tegen de zon, niet om onder te slapen, zegt een woordvoerder. "Het gaat om open tenten." Naar verwachting worden de tenten rond 14.00 uur geplaatst.

15 minuten geleden
Ex-burgemeester Hendrik-Ido-Ambacht ook verdacht van ontucht

ROTTERDAM (ANP) - De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J., die vastzit voor het bezit van kinderporno, wordt door het Openbaar Ministerie ook beschuldigd van ontucht. Hij wordt ervan verdacht dat hij tussen 2005 en 2016 een jonge man zou hebben gedwongen tot ontucht. Het slachtoffer was veel jonger.

1 uur geleden
Man in rolstoel die overleed slachtoffer aanzuiging trein

AMSTERDAM (ANP) - De man die donderdagmiddag in zijn rolstoel bij een ongeluk op een treinstation overleed, werd door een aanzuigende werking van een passerende trein richting het spoor getrokken. De politie bevestigt berichtgeving hierover door Het Parool.

1 uur geleden
Twee mannen opgepakt om servers achter Russische cyberaanvallen

DEN HAAG (ANP) - Twee mannen zijn gearresteerd omdat ze Rusland zouden hebben geholpen met het uitvoeren van cyberaanvallen en het verspreiden van desinformatie. Daarmee hebben ze Europese sancties tegen Rusland omzeild, denkt de fiscale recherche FIOD. Datacentra bij Schiphol en in Dronten zijn doorzocht. Daarbij zijn meer dan achthonderd servers in beslag genomen.

1 uur geleden
Rode Kruis: hitte voor wachtende asielzoekers Ter Apel zorgelijk

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis maakt zich zorgen over het welzijn van de asielzoekers die buiten bij het aanmeldcentrum in Ter Apel wachten. De komende dagen loopt de temperatuur op tot boven de 25 graden. Op het terrein voor de opvanglocatie is nauwelijks schaduw.

2 uur geleden
COA: nog geen oplossing als Ter Apel ook komende nacht vol is

TER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft nog geen oplossing voor het geval er ook vrijdagavond niet voor alle asielzoekers bij het aanmeldcentrum in Ter Apel plek is. Daarover is momenteel nog niets afgesproken, laat een woordvoerder weten. Pas aan het einde van de dag wordt duidelijk voor hoeveel mensen er eventueel elders opvang geregeld moet worden.

2 uur geleden
Groep asielzoekers weer bij aanmeldcentrum na nacht in Gieten

TER APEL (ANP) - Een groep asielzoekers is vrijdagochtend weer aangekomen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel nadat zij de nacht hadden doorgebracht in een sporthal in Gieten. Het gaat volgens het Rode Kruis om zo'n honderd mensen.

5 uur geleden