Avond en nacht rustig verlopen bij Bijlmer Sportpark
AMSTERDAM (ANP) - De zaterdagavond en de nacht van zaterdag op zondag zijn in het Nelson Mandelapark in Amsterdam-Zuidoost rustig verlopen, meldt de politie. Het groengebied rond het Bijlmer Sportpark was door de gemeente aangewezen als veiligheidsrisicogebied uit vrees voor illegale straatfeesten en confrontaties tussen groepen jongeren.
Agenten mochten tot zondagochtend 04.00 uur mensen preventief fouilleren en controleren op wapens. "We zijn veelvuldig aanwezig geweest in het gebied en ik denk dat dat er mede aan bijgedragen heeft dat het rustig is gebleven", zegt een woordvoerder van de politie. Volgens hem is er niemand gefouilleerd.
De afgelopen dagen waren er confrontaties tussen groepen jongeren en oproepen daartoe op sociale media. Bij incidenten waren afgelopen week mogelijk wapens in het spel. Zo was er in de nacht van vrijdag op zaterdag een vermoedelijk schietincident op het busplatform bij station Bijlmer ArenA.
Meer uit Binnenland
DE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.
1 uur geledenDE MEERN (ANP) - Een grote groep klimaatdemonstranten van XR is zaterdag de A12 opgelopen, ziet een ANP-verslaggever. Dat gebeurde ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. De politie probeerde hen tegen te houden, maar slaagde daar niet in.
2 uur geledenDE MEERN (ANP) - Klimaatdemonstranten van XR proberen zaterdag de A12 te betreden, ziet een ANP-verslaggever. Ze doen een poging ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. Maar de politie weet dit tot nu toe te voorkomen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het YouTube-kanaal van de zogeheten prankcaller - telefonische grappenmaker - Rouand is offline. De YouTuber gaf eerder deze week toe kort voor een fataal schietincident gebeld te hebben met Efe Y., die ervan wordt verdacht op nieuwjaarsdag twee tieners te hebben doodgeschoten in Amsterdam. Eerder ontkende Rouand nog dat hij met Efe Y. had gebeld.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wie een rechtszaak verliest bij de Hoge Raad, hoort al jaren in de meeste gevallen niet waarom dat zo is. Dat blijkt uit cijfers van de hoogste rechter. In 2025 ontbrak een inhoudelijke motivering in 571 van de 976 gevallen waarin de Hoge Raad mensen geen gelijk gaf. Juristen zijn kritisch over de uitspraken zonder uitleg.
6 uur geleden