Avantium schiet omhoog op positief gestemd Damrak
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag hoger geëindigd, waarbij beleggers zich vooral optrokken aan een sterk begin van de beurzen in New York. Daarmee waren ze ongevoelig voor de onrust op de financiële markten in China, waar teleurstelling over stimuleringsmaatregelen voor de economie overheerste. Bij de kleinere fondsen schoot de ontwikkelaar van bioplastic Avantium omhoog.
De AEX eindigde de dag 0,6 procent hoger op 915,68 punten. De MidKap won ook 0,6 procent tot 897,19 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot ongeveer 1 procent.
Avantium werd bijna 17 procent meer waard. Een plantaardig alternatief voor plastic verpakkingen van het Amsterdamse speciaalchemiebedrijf kreeg van een Amerikaanse toezichthouder goedkeuring voor gebruik als verpakkingsmateriaal voor voedingsmiddelen. In Europa heeft het bedrijf die goedkeuring al.
PostNL
Het aandeel PostNL zakte 0,9 procent nadat bekend was geworden dat het kabinet een eerder plan voor ruimere bezorgtijden voor post terugdraait. De beslissing, die PostNL moet helpen een betrouwbaardere postbezorger te zijn, had te weinig draagvlak in de Tweede Kamer.
ING was met een daling van 2,4 procent de verliezer bij de Amsterdamse hoofdfondsen. Analisten van Deutsche Bank haalden de bank van de kooplijst af. Ook het koersdoel werd verlaagd.
TSMC
In de chipsector verwerkten beleggers omzetcijfers van TSMC. De Taiwanese chipfabrikant zag de omzet in het afgelopen kwartaal met 39 procent stijgen dankzij de sterke vraag naar halfgeleiders die worden gebruikt in toepassingen voor kunstmatige intelligentie (AI). Chipfondsen op de Amsterdamse beurs bogen eerdere verliezen om in winst. ASML, dat machines levert aan TSMC, eindigde ruim 2 procent hoger. ASMI was met een winst van 2,3 procent de sterkste stijger in de AEX.
De euro was 1,0951 dollar waard, tegen 1,0972 dollar een dag eerder. De olieprijzen zakten opnieuw, na eerdere verliezen door zorgen over de afzwakkende Chinese economie. Een vat Amerikaanse olie verloor 0,8 procent tot 72,93 dollar per vat. Brent-olie verloor 1 procent aan waarde tot 76,40 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Beleggers reageerden op inflatiecijfers over september, die hoger uitvielen dan verwacht en de sterkste toename sinds april kenden.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Verenigde Staten moeten zich aan de wetgeving van Groenland houden als zij naar grondstoffen op het eiland willen zoeken. Dat heeft het Deense ministerie van Buitenlandse Zaken gezegd, nadat de Amerikaanse president Donald Trump eerder woensdag had verklaard dat de VS gaan beginnen met "grootschalige olie-, gas- en mineralenexploratie" op Groenland.
2 uur geledenDES MOINES (ANP) - Iowa, Kansas en zes andere Amerikaanse staten spannen een rechtszaak aan tegen OpenAI vanwege de vermeende schadelijke effecten van ChatGPT voor kinderen. Dat meldt het collectief van aanklagers uit die staten in een persconferentie.
3 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Nederlandse topman van parfumerie- en cosmeticawinkelketen Douglas stapt na vier jaar op als hoogste bestuurder bij het bedrijf. De Duitse keten meldt dat Sander van der Laan dit zelf heeft besloten. Hij wordt per 1 november opgevolgd door de Fransman Jean-Marc Bellaiche, die woensdag door de raad van commissarissen is benoemd tot de nieuwe topman voor een periode van vier jaar.
4 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn wil woensdagavond de reguliere levering van alle versproducten aan winkels hervatten. Dat meldt de supermarktketen in een update over het cybersecurityincident en de problemen waar het bedrijf al dagen mee kampt. De afgelopen dagen waren er lege schappen in een aantal vestigingen van onder meer bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit, vanwege de IT-problemen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASML was woensdag een van de winnaars op de aandelenbeurs in Amsterdam. De chipmachinemaker uit Veldhoven kwam met resultaten over het afgelopen kwartaal. Daarin heeft ASML zijn omzet en winst verder opgevoerd. Ook scherpte het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar aan.
7 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Streamingdienst Netflix schrapt wereldwijd ongeveer duizend banen. Dat melden verschillende media op basis van een e-mail die medetopmannen Greg Peters en Ted Sarandos woensdag naar het personeel hebben gestuurd. Netflix kampt met een afnemende groei.
7 uur geleden