Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Avantium schiet omhoog op positief gestemd Damrak

Avantium schiet omhoog op positief gestemd Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag hoger geëindigd, waarbij beleggers zich vooral optrokken aan een sterk begin van de beurzen in New York. Daarmee waren ze ongevoelig voor de onrust op de financiële markten in China, waar teleurstelling over stimuleringsmaatregelen voor de economie overheerste. Bij de kleinere fondsen schoot de ontwikkelaar van bioplastic Avantium omhoog.

De AEX eindigde de dag 0,6 procent hoger op 915,68 punten. De MidKap won ook 0,6 procent tot 897,19 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot ongeveer 1 procent.

Avantium werd bijna 17 procent meer waard. Een plantaardig alternatief voor plastic verpakkingen van het Amsterdamse speciaalchemiebedrijf kreeg van een Amerikaanse toezichthouder goedkeuring voor gebruik als verpakkingsmateriaal voor voedingsmiddelen. In Europa heeft het bedrijf die goedkeuring al.

PostNL

Het aandeel PostNL zakte 0,9 procent nadat bekend was geworden dat het kabinet een eerder plan voor ruimere bezorgtijden voor post terugdraait. De beslissing, die PostNL moet helpen een betrouwbaardere postbezorger te zijn, had te weinig draagvlak in de Tweede Kamer.

ING was met een daling van 2,4 procent de verliezer bij de Amsterdamse hoofdfondsen. Analisten van Deutsche Bank haalden de bank van de kooplijst af. Ook het koersdoel werd verlaagd.

TSMC

In de chipsector verwerkten beleggers omzetcijfers van TSMC. De Taiwanese chipfabrikant zag de omzet in het afgelopen kwartaal met 39 procent stijgen dankzij de sterke vraag naar halfgeleiders die worden gebruikt in toepassingen voor kunstmatige intelligentie (AI). Chipfondsen op de Amsterdamse beurs bogen eerdere verliezen om in winst. ASML, dat machines levert aan TSMC, eindigde ruim 2 procent hoger. ASMI was met een winst van 2,3 procent de sterkste stijger in de AEX.

De euro was 1,0951 dollar waard, tegen 1,0972 dollar een dag eerder. De olieprijzen zakten opnieuw, na eerdere verliezen door zorgen over de afzwakkende Chinese economie. Een vat Amerikaanse olie verloor 0,8 procent tot 72,93 dollar per vat. Brent-olie verloor 1 procent aan waarde tot 76,40 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Rheinmetall begint serieproductie van satellieten in Neuss

NEUSS (ANP/DPA) - Het Duitse defensiebedrijf Rheinmetall is begonnen met de serieproductie van satellieten. Jaarlijks moeten er zo'n vijftig satellieten worden gebouwd op de locatie in Neuss. Het defensieconcern breidt hiermee zijn portfolio verder uit.

17 minuten geleden
Britse waakhond onderzoekt Meta om nieuwe Instagram-functie

LONDEN (ANP) - De Britse mediatoezichthouder Ofcom onderzoekt of Meta zich mogelijk niet heeft gehouden aan de Britse regels voor onlineveiligheid. Het bedrijf achter Facebook en Instagram zou de risico's van een nieuwe functie op Instagram onvoldoende hebben beoordeeld voor die werd gelanceerd.

41 minuten geleden
Werknemers wasserijen leggen opnieuw werk neer in cao-conflict

UTRECHT (ANP) - Werknemers van wasserijen gaan donderdag staken, meldt FNV. Volgens de vakbond zitten onderhandelingen voor een nieuwe cao nog altijd vast. Het is de eerste landelijke staking nadat er sinds begin september al meerdere keren op verschillende plekken gestaakt werd.

1 uur geleden
AEX-index verder omhoog na recordslot op maandag

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag hoger geopend, waarmee werd voortgeborduurd op het nieuwe slotrecord van een dag eerder. In New York steeg de technologiebeurs Nasdaq op maandag eveneens naar een nieuw record. De olieprijzen stonden licht lager.

1 uur geleden
Excuses OpenAI voor hack Australische overheidswebsite

SYDNEY (ANP/AFP) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, heeft toegegeven dat het verkeerd heeft gehandeld bij het hackincident in Australië. Dat zei strategiedirecteur Jason Kwon van OpenAI tegenover Australische parlementsleden. Hij bood zijn excuses daarvoor aan. Een AI-programma drong eerder dit jaar binnen bij een Australische overheidswebsite en had toegang tot medische gegevens die niet openbaar zijn.

2 uur geleden
Elon Musk weer biljonair dankzij koerswinsten SpaceX en Tesla

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is weer een biljonair dankzij koerswinsten voor zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX en autobouwer Tesla op de aandelenbeurzen in New York. Het vermogen van Musk steeg maandag met 65 miljard dollar tot 1,04 biljoen dollar, oftewel ruim 1000 miljard dollar.

3 uur geleden
Stroomaansluiting van veel huishoudens en bedrijven onnodig zwaar

DEN HAAG (ANP) - Honderdduizenden huishoudens en bedrijven hebben een zwaardere aansluiting op het stroomnet dan ze op basis van hun verbruik waarschijnlijk nodig hebben. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek. Een zwaardere aansluiting is duurder dan een standaardaansluiting en daarom kunnen mensen volgens de toezichthouder mogelijk veel geld besparen.

4 uur geleden