Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Avantium schiet omhoog op positief gestemd Damrak

Avantium schiet omhoog op positief gestemd Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag hoger geëindigd, waarbij beleggers zich vooral optrokken aan een sterk begin van de beurzen in New York. Daarmee waren ze ongevoelig voor de onrust op de financiële markten in China, waar teleurstelling over stimuleringsmaatregelen voor de economie overheerste. Bij de kleinere fondsen schoot de ontwikkelaar van bioplastic Avantium omhoog.

De AEX eindigde de dag 0,6 procent hoger op 915,68 punten. De MidKap won ook 0,6 procent tot 897,19 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot ongeveer 1 procent.

Avantium werd bijna 17 procent meer waard. Een plantaardig alternatief voor plastic verpakkingen van het Amsterdamse speciaalchemiebedrijf kreeg van een Amerikaanse toezichthouder goedkeuring voor gebruik als verpakkingsmateriaal voor voedingsmiddelen. In Europa heeft het bedrijf die goedkeuring al.

PostNL

Het aandeel PostNL zakte 0,9 procent nadat bekend was geworden dat het kabinet een eerder plan voor ruimere bezorgtijden voor post terugdraait. De beslissing, die PostNL moet helpen een betrouwbaardere postbezorger te zijn, had te weinig draagvlak in de Tweede Kamer.

ING was met een daling van 2,4 procent de verliezer bij de Amsterdamse hoofdfondsen. Analisten van Deutsche Bank haalden de bank van de kooplijst af. Ook het koersdoel werd verlaagd.

TSMC

In de chipsector verwerkten beleggers omzetcijfers van TSMC. De Taiwanese chipfabrikant zag de omzet in het afgelopen kwartaal met 39 procent stijgen dankzij de sterke vraag naar halfgeleiders die worden gebruikt in toepassingen voor kunstmatige intelligentie (AI). Chipfondsen op de Amsterdamse beurs bogen eerdere verliezen om in winst. ASML, dat machines levert aan TSMC, eindigde ruim 2 procent hoger. ASMI was met een winst van 2,3 procent de sterkste stijger in de AEX.

De euro was 1,0951 dollar waard, tegen 1,0972 dollar een dag eerder. De olieprijzen zakten opnieuw, na eerdere verliezen door zorgen over de afzwakkende Chinese economie. Een vat Amerikaanse olie verloor 0,8 procent tot 72,93 dollar per vat. Brent-olie verloor 1 procent aan waarde tot 76,40 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Sony stopt vanaf 2028 met fysieke PlayStation-games

TOKIO (ANP) - Elektronica- en entertainmentconcern Sony stopt vanaf 2028 met de productie van fysieke spelletjes voor de PlayStation, meldt een bestuurder op een blog van PlayStation. Na die datum zullen nieuwe games uitsluitend digitaal verkrijgbaar zijn via de onlinewinkel van PlayStation en andere verkooppunten.

1 uur geleden
FNV: personeel grote bedrijven staakt vrijdag om kabinetsplannen

EINDHOVEN (ANP) - Werknemers van grote industriële bedrijven gaan vrijdag staken als het kabinet de plannen rond sociale zekerheid niet terugdraait, zegt FNV. Volgens de vakbond gaat het om medewerkers van ASML, DAF, Bosch in Tilburg en Nedri Spanstaal.

1 uur geleden
Sportmerk Nike daalt op terughoudend Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nike stond woensdag bij de dalers op de beurzen in New York. De sportkledingfabrikant boekte in het afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan analisten hadden verwacht. De verkopen op de belangrijke Chinese markt bleven echter onder druk staan en daalden met 12 procent. Het Amerikaanse sportmerk kampt al tijden met scherpe concurrentie van andere sneakermerken en het herstelplan van topman Elliott Hill om de groei te versnellen verloopt moeizaam. Het aandeel zakte 1,9 procent.

1 uur geleden
OPEC+ verhoogt olieproductie opnieuw, zeggen bronnen

LONDEN (ANP) - De olieproducerende landen van OPEC+ zullen tijdens hun vergadering op zondag naar verwachting instemmen met een verdere verhoging van hun productiequota vanaf augustus. Dat zeggen bronnen tegenover persbureau Reuters. Hierdoor komt er extra olie op de markt op een moment dat de olieprijzen dalen, mede doordat de Straat van Hormuz geleidelijk weer volledig wordt opengesteld.

2 uur geleden
Moederbedrijf Batavus en Raleigh weer te koop gezet

BONN (ANP) - Fietsfabrikant Accell, bekend van merken als Batavus, Lapierre en Raleigh, is te koop gezet door zijn nieuwe aandeelhouders. Een mogelijke koper is Dutech Holdings, een bedrijf uit Singapore dat ook andere Europese fietsmerken bezit.

2 uur geleden
KLM stelt hervatting vluchten Saudi-Arabië en Dubai langer uit

SCHIPHOL (ANP) - KLM stelt de hervatting van vluchten naar Saudi-Arabië en Dubai nog langer uit door de onrust in het Midden-Oosten. Volgens de luchtvaartmaatschappij zal nu zeker tot en met 23 augustus niet worden gevlogen naar de Saudische steden Riyad en Dammam en naar Dubai. Medio juni meldde KLM nog tot en met 9 augustus niet naar die bestemmingen te vliegen.

4 uur geleden
Inflatie daalt tot 2,9 procent in juni door lagere energieprijzen

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in juni 2,9 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee flink afgenomen vergeleken met de 3,5 procent in mei.

4 uur geleden