Avantium schiet omhoog op positief gestemd Damrak
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag hoger geëindigd, waarbij beleggers zich vooral optrokken aan een sterk begin van de beurzen in New York. Daarmee waren ze ongevoelig voor de onrust op de financiële markten in China, waar teleurstelling over stimuleringsmaatregelen voor de economie overheerste. Bij de kleinere fondsen schoot de ontwikkelaar van bioplastic Avantium omhoog.
De AEX eindigde de dag 0,6 procent hoger op 915,68 punten. De MidKap won ook 0,6 procent tot 897,19 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot ongeveer 1 procent.
Avantium werd bijna 17 procent meer waard. Een plantaardig alternatief voor plastic verpakkingen van het Amsterdamse speciaalchemiebedrijf kreeg van een Amerikaanse toezichthouder goedkeuring voor gebruik als verpakkingsmateriaal voor voedingsmiddelen. In Europa heeft het bedrijf die goedkeuring al.
PostNL
Het aandeel PostNL zakte 0,9 procent nadat bekend was geworden dat het kabinet een eerder plan voor ruimere bezorgtijden voor post terugdraait. De beslissing, die PostNL moet helpen een betrouwbaardere postbezorger te zijn, had te weinig draagvlak in de Tweede Kamer.
ING was met een daling van 2,4 procent de verliezer bij de Amsterdamse hoofdfondsen. Analisten van Deutsche Bank haalden de bank van de kooplijst af. Ook het koersdoel werd verlaagd.
TSMC
In de chipsector verwerkten beleggers omzetcijfers van TSMC. De Taiwanese chipfabrikant zag de omzet in het afgelopen kwartaal met 39 procent stijgen dankzij de sterke vraag naar halfgeleiders die worden gebruikt in toepassingen voor kunstmatige intelligentie (AI). Chipfondsen op de Amsterdamse beurs bogen eerdere verliezen om in winst. ASML, dat machines levert aan TSMC, eindigde ruim 2 procent hoger. ASMI was met een winst van 2,3 procent de sterkste stijger in de AEX.
De euro was 1,0951 dollar waard, tegen 1,0972 dollar een dag eerder. De olieprijzen zakten opnieuw, na eerdere verliezen door zorgen over de afzwakkende Chinese economie. Een vat Amerikaanse olie verloor 0,8 procent tot 72,93 dollar per vat. Brent-olie verloor 1 procent aan waarde tot 76,40 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Premier Narendra Modi van India wil meer chipfabrieken en kerncentrales in het land. Het zijn maatregelen die de Indiase economie verder moeten ontwikkelen, liet hij weten in een toespraak bij de viering van de onafhankelijkheid. Modi ging ook indirect in op de grote protesten tegen de geringe economische kansen voor jongeren, die uitbraken na een schandaal rond uitgelekte examens. De regeringsleider kondigde gratis opleidingen en examentrainingen aan voor miljoenen jongeren in India.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse regering heeft Apple opgeroepen om geen geheugenchips van Chinese fabrikanten te kopen, meldt The Wall Street Journal. Dezelfde zakenkrant meldde onlangs dat het techbedrijf interesse heeft in chips van het Chinese CXMT.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Een honderdtal vluchten van EasyJet zijn zaterdag en zondag in Frankrijk geannuleerd wegens een aangekondigde staking van cabinepersoneel.
21 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine minnen de handel uitgegaan. Beleggers hadden aandacht voor nieuwe macro-economische cijfers over Amerikaanse consumenten. Daaruit kwam onder meer naar voren dat de winkelverkopen in juli onverwachts waren gedaald vergeleken met de maand ervoor.
1 dag geledenDEURNE (ANP) - De elektrische bussenfabrikant Ebusco kampt nog altijd met financiële problemen. Het bedrijf meldt bij zijn halfjaarresultaten dat inspanningen om de situatie te verbeteren "betekenisvolle vooruitgang" laten zien, maar dat de financiële positie van Ebusco "sterk beperkt" blijft. Dit maakt het volgens Ebusco onzeker of het zijn bedrijfsactiviteiten nog wel kan blijven voortzetten.
1 dag geledenCARMEL-BY-THE-SEA (ANP) - Het Nederlandse sportwagenmerk Spyker heeft vrijdag in Californië zijn nieuwe sportwagen C8 Preliator XXV gepresenteerd. Daarmee wil ondernemer Victor Muller het merk dat enkele jaren weg is geweest opnieuw op de kaart zetten.
1 dag geledenHAMBURG (ANP) - De Duitse webshop About You is ook geraakt door het datalek bij CEVA Logistics. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door vakmedium Logistiek.nl. Eerder werd al bekend dat onder meer de Bijenkorf en bol.com last hebben van het incident.
1 dag geleden