Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Avantium onderuit op Damrak na uitgifte nieuwe aandelen

Avantium onderuit op Damrak na uitgifte nieuwe aandelen

AMSTERDAM (ANP) - Avantium is donderdag onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De ontwikkelaar van bioplastics haalde ruim 11 miljoen euro op met de uitgifte van nieuwe aandelen, die met korting werden verkocht. Woensdag liet het chemiebedrijf al weten voor 35 miljoen euro aan nieuwe leningen te hebben afgesloten. Het geld is bedoeld om de opstartfase van zijn fabriek voor bioplastics in Delfzijl te financieren. Het aandeel werd 14,5 procent lager gezet.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent hoger op 893,66 punten. De MidKap klom 0,6 procent tot 874,67 punten. Frankfurt klom 0,2 procent, ondanks een daling van de Duitse fabrieksorders in oktober. Londen won 0,1 procent.

De beurs in Parijs steeg 0,6 procent, ondanks de val van de Franse regering. De Franse premier Michel Barnier werd woensdag weggestuurd na de aanname van een motie van wantrouwen tegen hem in het Franse parlement. Barnier wekte wrevel met zijn plannen voor forse bezuinigingen en belastingverhogingen, die het Franse begrotingstekort en de schuldenlast moeten verkleinen.

ASMI

Ook de Franse banken gingen omhoog, ondanks het vooruitzicht dat ingrepen in de staatsfinanciën nu voorlopig uitblijven. BNP Paribas, Crédit Agricole en Société Générale, die veel staatsobligaties houden, stegen tot ruim 3 procent.

ING en ABN AMRO wonnen tot 1,2 procent in Amsterdam. Techinvesteerder Prosus was de sterkste stijger in de AEX, met een winst van 1,6 procent. De chipbedrijven ASMI en Besi stonden onderaan, met minnen tot 1,1 procent.

Bitcoin

NN Group verloor 0,4 procent. De verzekeraar stond de afgelopen dagen al onder druk door een reeks adviesverlagingen. Dit keer haalden zakenbank Goldman Sachs en Deutsche Bank het aandeel van hun kooplijsten af. Shell daalde 0,8 procent. Het Britse olie- en gasconcern en het Noorse Equinor gaan hun Britse offshore olie- en gasactiviteiten samenvoegen in een nieuw bedrijf.

De bitcoin werd voor het eerst meer dan 100.000 dollar waard en noteerde op ruim 102.800 dollar. Aankomend president Donald Trump liet weten Paul Atkins voor te dragen als nieuw hoofd van de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC. Atkins wordt gezien als een voorstander van soepelere regels voor cryptovaluta.

De euro was 1,0544 dollar waard, tegen 1,0525 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent meer op 68,61 dollar. Brentolie werd ook 0,1 procent duurder, op 72,38 dollar per vat.

Meer uit Financieel

CK Hutchison wil compensatie voor nietige havencontracten Panama

PANAMA-STAD (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Een dochterbedrijf van CK Hutchison eist een schadevergoeding van Panama nadat de contracten om twee havens aan het Panamakanaal te exploiteren nietig zijn verklaard. De hoogste rechtbank van Panama oordeelde dat de concessies om havens aan beide uiteinden van de waterweg te exploiteren "ongrondwettelijk" zijn.

45 minuten geleden
TomTom onderuit op Amsterdamse beurs na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een bescheiden winst aan de nieuwe handelsdag begonnen. Navigatiedienstverlener TomTom presenteerde zijn jaar- en kwartaalcijfers en verloor 12 procent aan waarde. Het bedrijf waarschuwde dat het tot 2027 duurt voordat de omzet zal groeien, maar verwacht dit jaar wel de winstgevendheid te verbeteren.

56 minuten geleden
Deel Jumbo-supermarkten in het noorden later open door code rood

VEGHEL (ANP) - Een aantal supermarkten van Jumbo in het noorden van het land gaat woensdag later open omdat er code rood geldt. Om hoeveel supermarkten het precies gaat, weet de woordvoerster niet.

1 uur geleden
Navigatiebedrijf TomTom boekt minder omzet, dringt verlies terug

AMSTERDAM (ANP) - Navigatiedienstverlener TomTom heeft het verlies vorig jaar teruggedrongen, terwijl de omzet daalde. Het Amsterdamse bedrijf levert veel technologie aan de auto-industrie en had er last van dat fabrikanten minder auto's produceerden die TomTom van navigatiemiddelen voorziet. Tegelijkertijd profiteerde TomTom van kostenbesparingen en de verkoop van lucratievere producten.

2 uur geleden
Inflatie daalt in januari naar 2,4 procent

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in januari 2,4 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarmee viel de inflatie veel lager uit dan een maand eerder, toen de prijzen gemiddeld met 2,8 procent stegen.

3 uur geleden
ABN AMRO ziet juridische kwetsbaarheden in nieuwe box 3-stelsel

AMSTERDAM (ANP) - Het kabinetsvoorstel voor het nieuwe box 3-stelsel is op meerdere punten juridisch en praktisch kwetsbaar. Dat zeggen de vermogensexperts Tjarko Denekamp en Peter Beets van ABN AMRO.

10 uur geleden
Nieuwe AI-tool jaagt Amerikaanse beleggers de stuipen op het lijf

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen gingen dinsdag scherp omlaag, vooral door de angst dat AI-ontwikkelingen de positie van gevestigde softwarebedrijven zullen ondermijnen. Die vrees werd eerder op de dag aangewakkerd op de Europese beurzen door een nieuwe tool van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. Het hulpmiddel zorgde voor nog meer twijfels over wat AI gaat doen met de hele informatie- en datasector.

12 uur geleden