Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Avantium onderuit op Damrak na uitgifte nieuwe aandelen

Avantium onderuit op Damrak na uitgifte nieuwe aandelen

AMSTERDAM (ANP) - Avantium is donderdag onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De ontwikkelaar van bioplastics haalde ruim 11 miljoen euro op met de uitgifte van nieuwe aandelen, die met korting werden verkocht. Woensdag liet het chemiebedrijf al weten voor 35 miljoen euro aan nieuwe leningen te hebben afgesloten. Het geld is bedoeld om de opstartfase van zijn fabriek voor bioplastics in Delfzijl te financieren. Het aandeel werd 14,5 procent lager gezet.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent hoger op 893,66 punten. De MidKap klom 0,6 procent tot 874,67 punten. Frankfurt klom 0,2 procent, ondanks een daling van de Duitse fabrieksorders in oktober. Londen won 0,1 procent.

De beurs in Parijs steeg 0,6 procent, ondanks de val van de Franse regering. De Franse premier Michel Barnier werd woensdag weggestuurd na de aanname van een motie van wantrouwen tegen hem in het Franse parlement. Barnier wekte wrevel met zijn plannen voor forse bezuinigingen en belastingverhogingen, die het Franse begrotingstekort en de schuldenlast moeten verkleinen.

ASMI

Ook de Franse banken gingen omhoog, ondanks het vooruitzicht dat ingrepen in de staatsfinanciën nu voorlopig uitblijven. BNP Paribas, Crédit Agricole en Société Générale, die veel staatsobligaties houden, stegen tot ruim 3 procent.

ING en ABN AMRO wonnen tot 1,2 procent in Amsterdam. Techinvesteerder Prosus was de sterkste stijger in de AEX, met een winst van 1,6 procent. De chipbedrijven ASMI en Besi stonden onderaan, met minnen tot 1,1 procent.

Bitcoin

NN Group verloor 0,4 procent. De verzekeraar stond de afgelopen dagen al onder druk door een reeks adviesverlagingen. Dit keer haalden zakenbank Goldman Sachs en Deutsche Bank het aandeel van hun kooplijsten af. Shell daalde 0,8 procent. Het Britse olie- en gasconcern en het Noorse Equinor gaan hun Britse offshore olie- en gasactiviteiten samenvoegen in een nieuw bedrijf.

De bitcoin werd voor het eerst meer dan 100.000 dollar waard en noteerde op ruim 102.800 dollar. Aankomend president Donald Trump liet weten Paul Atkins voor te dragen als nieuw hoofd van de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC. Atkins wordt gezien als een voorstander van soepelere regels voor cryptovaluta.

De euro was 1,0544 dollar waard, tegen 1,0525 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent meer op 68,61 dollar. Brentolie werd ook 0,1 procent duurder, op 72,38 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Oliekartel OPEC+ draait kraan niet verder open

LONDEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie opnieuw ongewijzigd. Dat maakte de organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, zondag bekend.

6 uur geleden
Saudi-Arabië boekt sterkste economische groei in drie jaar

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Saudi-Arabië groeide in 2025 in het hoogste tempo in drie jaar, met de oliesector als belangrijkste groeimotor. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 4,5 procent, volgens voorlopige cijfers van het nationale statistiekbureau die zondag werden gepubliceerd.

7 uur geleden
Bitcoin daalde 11 procent in januari, vierde verliesmaand op rij

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, staat onder druk. In januari zakte de cryptomunt bijna 11 procent, waarmee het de vierde opeenvolgende maand met koersverlies was. Dat is de langste verliesreeks sinds 2018.

7 uur geleden
Slechte start voor autoverkoop, elektrische auto's kelderen

BUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.

11 uur geleden
Indonesië staat omstreden AI-chatbot Grok weer toe

JAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.

12 uur geleden
FT: Ford sprak met Chinese concurrent Xiaomi over joint venture

DETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.

12 uur geleden
KLM hervat vluchten naar Tel Aviv en Dubai

SCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.

13 uur geleden