Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Avantium onderuit op Damrak na uitgifte nieuwe aandelen

Avantium onderuit op Damrak na uitgifte nieuwe aandelen

AMSTERDAM (ANP) - Avantium is donderdag onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De ontwikkelaar van bioplastics haalde ruim 11 miljoen euro op met de uitgifte van nieuwe aandelen, die met korting werden verkocht. Woensdag liet het chemiebedrijf al weten voor 35 miljoen euro aan nieuwe leningen te hebben afgesloten. Het geld is bedoeld om de opstartfase van zijn fabriek voor bioplastics in Delfzijl te financieren. Het aandeel werd 14,5 procent lager gezet.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent hoger op 893,66 punten. De MidKap klom 0,6 procent tot 874,67 punten. Frankfurt klom 0,2 procent, ondanks een daling van de Duitse fabrieksorders in oktober. Londen won 0,1 procent.

De beurs in Parijs steeg 0,6 procent, ondanks de val van de Franse regering. De Franse premier Michel Barnier werd woensdag weggestuurd na de aanname van een motie van wantrouwen tegen hem in het Franse parlement. Barnier wekte wrevel met zijn plannen voor forse bezuinigingen en belastingverhogingen, die het Franse begrotingstekort en de schuldenlast moeten verkleinen.

ASMI

Ook de Franse banken gingen omhoog, ondanks het vooruitzicht dat ingrepen in de staatsfinanciën nu voorlopig uitblijven. BNP Paribas, Crédit Agricole en Société Générale, die veel staatsobligaties houden, stegen tot ruim 3 procent.

ING en ABN AMRO wonnen tot 1,2 procent in Amsterdam. Techinvesteerder Prosus was de sterkste stijger in de AEX, met een winst van 1,6 procent. De chipbedrijven ASMI en Besi stonden onderaan, met minnen tot 1,1 procent.

Bitcoin

NN Group verloor 0,4 procent. De verzekeraar stond de afgelopen dagen al onder druk door een reeks adviesverlagingen. Dit keer haalden zakenbank Goldman Sachs en Deutsche Bank het aandeel van hun kooplijsten af. Shell daalde 0,8 procent. Het Britse olie- en gasconcern en het Noorse Equinor gaan hun Britse offshore olie- en gasactiviteiten samenvoegen in een nieuw bedrijf.

De bitcoin werd voor het eerst meer dan 100.000 dollar waard en noteerde op ruim 102.800 dollar. Aankomend president Donald Trump liet weten Paul Atkins voor te dragen als nieuw hoofd van de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC. Atkins wordt gezien als een voorstander van soepelere regels voor cryptovaluta.

De euro was 1,0544 dollar waard, tegen 1,0525 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent meer op 68,61 dollar. Brentolie werd ook 0,1 procent duurder, op 72,38 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit lager na opmerking Trump over Fed-kandidaat

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.

23 minuten geleden
OpenAI begint test met advertenties in ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Luchtvaartautoriteit EU adviseert niet boven Iran te vliegen

KEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.

2 uur geleden
Europarlement overweegt steun handelsdeal te linken aan Groenland

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.

3 uur geleden
Megatunnel Duitsland en Denemarken op zijn vroegst in 2031 klaar

KIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.

3 uur geleden
AEX eindigt licht lager na opmars tot boven de 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.

4 uur geleden
Duizenden gebruikers socialemediaplatform X klagen over storing

BASTROP (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Op de website allestoringen.nl zijn vrijdag rond 16.00 uur duizenden meldingen binnengekomen van gebruikers die problemen ondervinden.

5 uur geleden