Autowebsites zien veel meer zoekopdrachten voor elektrische auto
HILLEGOM (ANP) - Door de hoge brandstofprijzen zijn veel meer Nederlanders op zoek naar elektrische auto's. Ook hybride auto's zijn steeds populairder, merken autozoekmachines Gaspedaal.nl en Autotrack.nl. Die trend is al enkele maanden zichtbaar, maar met name deze maand versnelde die.
Ten opzichte van februari groeide het aantal zoekopdrachten naar elektrische auto's bij Gaspedaal.nl met de helft. Bij Autotrack.nl was de toename met 37 procent minder groot. Inmiddels is bijna 10 procent van alle zoekopdrachten naar een volledig elektrische auto. Nog eens een op de vijf zoekopdrachten betreft hybride auto's met zowel een accu als een verbrandingsmotor. Ook het aantal zoektochten naar door lpg aangedreven voertuigen groeit, al gaat het daar nog altijd maar om 3 procent.
Tegelijkertijd neemt het aandeel van benzineauto's in de zoekopdrachten af. Iets meer dan de helft (52 procent) van de zoektochten is nog gericht op auto's die op benzine rijden. Een jaar geleden was dat nog bijna 70 procent. Diesel werd de afgelopen maanden juist weer wat populairder, maar dat veranderde in maart. De afgelopen weken stijgt de dieselprijs juist harder dan die van benzine waardoor het prijsverschil is gehalveerd van ongeveer 30 cent naar 13 cent. Daardoor worden dieselauto's weer minder interessant, want voor die auto's geldt een hogere wegenbelasting.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.
27 minuten geledenSEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen gingen woensdag hoger van start, geholpen door meevallende bedrijfsresultaten en een daling van de olieprijs. Beleggers kijken vooral uit naar de kwartaalresultaten van chipconcern Nvidia, die na de slotbel worden gepubliceerd.
2 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Indonesische regering heeft een verregaand plan gepresenteerd om de export van een aantal belangrijke grondstoffen onder haar controle te brengen. Daarbij wordt een door de regering aangewezen exportbedrijf verantwoordelijk voor de uitvoer van onder andere palmolie en steenkool, kondigde president Prabowo Subianto aan. De stap kan grote gevolgen hebben voor de internationale grondstoffenmarkten, want Indonesië is wereldwijd de grootste exporteur van palmolie, thermische kolen en nikkel.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hogere prijzen aan de pomp raken waarschijnlijk eerder de consumptie dan het rijgedrag van mensen. Huishoudens zullen daardoor vaker moeten besparen op andere uitgaven, staat in een rapport van ING. De economen van de bank onderzochten de gevolgen van de gestegen brandstofkosten voor huishoudens in de eurozone.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie voert gesprekken met de haven van Rotterdam en andere grote havens over de opslag van gezamenlijk ingekochte kritieke mineralen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. In december kondigde de Europese Commissie plannen aan om voor belangrijke grondstoffen minder afhankelijk te worden van China. Daar maakt gezamenlijke inkoop deel van uit.
5 uur geleden