Autowebsites zien veel meer zoekopdrachten voor elektrische auto
HILLEGOM (ANP) - Door de hoge brandstofprijzen zijn veel meer Nederlanders op zoek naar elektrische auto's. Ook hybride auto's zijn steeds populairder, merken autozoekmachines Gaspedaal.nl en Autotrack.nl. Die trend is al enkele maanden zichtbaar, maar met name deze maand versnelde die.
Ten opzichte van februari groeide het aantal zoekopdrachten naar elektrische auto's bij Gaspedaal.nl met de helft. Bij Autotrack.nl was de toename met 37 procent minder groot. Inmiddels is bijna 10 procent van alle zoekopdrachten naar een volledig elektrische auto. Nog eens een op de vijf zoekopdrachten betreft hybride auto's met zowel een accu als een verbrandingsmotor. Ook het aantal zoektochten naar door lpg aangedreven voertuigen groeit, al gaat het daar nog altijd maar om 3 procent.
Tegelijkertijd neemt het aandeel van benzineauto's in de zoekopdrachten af. Iets meer dan de helft (52 procent) van de zoektochten is nog gericht op auto's die op benzine rijden. Een jaar geleden was dat nog bijna 70 procent. Diesel werd de afgelopen maanden juist weer wat populairder, maar dat veranderde in maart. De afgelopen weken stijgt de dieselprijs juist harder dan die van benzine waardoor het prijsverschil is gehalveerd van ongeveer 30 cent naar 13 cent. Daardoor worden dieselauto's weer minder interessant, want voor die auto's geldt een hogere wegenbelasting.
Meer uit Financieel
TILBURG (ANP) - Netbeheerder Enexis heeft zondag tegen het einde van de ochtend de stroom voor zo'n 18.000 klanten in en rond Tilburg kort afgeschakeld om te voorkomen dat het elektriciteitsnet daar overbelast zou raken. Dat bevestigt een woordvoerster van Enexis na berichtgeving door onder meer Omroep Brabant. Door de noodmaatregel zaten mensen zonder stroom.
5 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Zeven landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in augustus verder verhogen. De landen hebben zondag besloten opnieuw de productiequota met 188.000 vaten olie per dag te verhogen. Voor juni en juli werden even grote verhogingen afgesproken.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse geschillencommissie voor reizen en vervoer heeft in de eerste helft van dit jaar een recordaantal klachten ontvangen. Dat is grotendeels te wijten aan het slechte weer in het voorjaar en de Iranoorlog.
7 uur geledenSEATTLE (ANP/RTR) - Wie nog een ticket wil kopen om België te zien spelen tegen de Verenigde Staten tijdens het WK voetbal hoeft daar nu veel minder geld voor neer te leggen dan enkele dagen eerder. De ticketprijzen zijn de afgelopen dagen flink gedaald volgens TicketData.com, een dienst die deze prijzen bijhoudt.
8 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Uber heeft het grootste deel van zijn geplande uitbreiding voor maaltijdbezorging in Europa gepauzeerd. Ingewijden melden aan de Financial Times dat het Amerikaanse bedrijf niet meer van plan is later dit jaar uit te breiden naar vijf van de zeven landen, onder meer Oostenrijk, Noorwegen en Griekenland. Volgens een bron uit de sector heeft het besluit te maken met het plan om de Duitse concurrent Delivery Hero over te nemen.
10 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) staat er na de renteverhoging van vorige maand "goed voor", nu de inflatie afzwakt door de scherpe daling van de olieprijzen. Dat zei ECB-bestuurslid Emmanuel Moulin zaterdag op een conferentie in het Franse Aix-en-Provence.
1 dag geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India blijft nieuwe olieraffinaderijen bouwen om zeker te zijn van voldoende aanvoer, terwijl westerse landen juist raffinagecapaciteit afbouwen. Dat heeft de Indiase premier Narendra Modi zaterdag gezegd bij de opening van een nieuwe raffinaderij.
1 dag geleden