Autoverkopen zijn in januari gedaald
BUNNIK (ANP) - De Nederlandse autoverkopen zijn in januari gedaald ten opzichte van een jaar terug. Volgens autobrancheorganisaties RAI Vereniging en BOVAG hangt deze terugval samen met de hausse aan kentekenregistraties in de laatste maanden van 2019.
In december waren vooral zakelijke elektrische auto’s nog erg gewild omdat consumenten de verhoging van de bijtelling voor wilden zijn. Met ingang van 2020 is de bijtelling omhoog gegaan en zijn dit soort auto's opeens een stuk duurder geworden en daardoor minder in trek.
Bij elektrische voertuigen bleef de teller dit keer steken op 1901 stuks, tegen 2497 exemplaren in januari 2019. Dit komt neer op fikse daling ten opzichte van de 22.758 verkochte elektrische auto's in december. In totaal werden er afgelopen maand 44.303 nieuwe personenauto's geregistreerd, oftewel ruim 6 procent minder dan in dezelfde maand vorig jaar.
RAI Vereniging en BOVAG gaan er vanuit dat er in heel 2020 eveneens wat minder auto's worden verkocht. Hun prognose bedraagt 425.000 personenauto’s, terwijl er in 2019 nog meer dan 446.000 wagens aan de man werden gebracht.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Topbestuurders van Amazon, Microsoft en Googles moederbedrijf Alphabet hebben tijdens klimaatbijeenkomsten in New York geprobeerd zorgen weg te nemen over de uitbreiding van datacenters. Ze gingen daarbij onder meer in op maatregelen om consumenten te beschermen en het waterverbruik.
24 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan een plan om de export van diesel voor negentig dagen te verbieden. Dat melden ingewijden aan nieuwssite Politico. Daarmee probeert de regering van president Donald Trump volgens hen de energieprijzen te verlagen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met verlies de handelsdag uitgegaan. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de stijgende olieprijzen. Bij de hoofdfondsen stond betaalbedrijf Adyen bij de grootste dalers, na een stevige koerswinst van een dag eerder. Het aandeel zakte 4,7 procent.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op Wall Street lieten woensdag bij de opening geen grote uitslagen zien. Beleggers deden het voorzichtig aan in afwachting van nieuwe ontwikkelingen in de onderhandelingen over het beëindigen van het conflict in het Midden-Oosten. Ook kijken zij vooruit naar de belangrijke top tussen de VS en China, die donderdag plaatsvindt.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse staat koopt 70 procent van de aandelen van EPZ, de exploitant van de kerncentrale in het Zeeuwse dorp Borssele. Het doel van de overname is het langer openhouden van de kerncentrale.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De aanbesteding waarbij drie in plaats van zes afhandelaren actief zijn op Schiphol mag doorgaan. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald, nadat drie verliezende partijen een kort geding hadden aangespannen. Swissport, Aviapartner en Menzies voerden bezwaren aan waarom hun concurrenten de opdracht niet zouden moeten krijgen, maar de rechter wees die af.
6 uur geledenHAARLEM (ANP) - IKEA wil volgend jaar een aantal kleinere winkels in Nederland openen. Dat bevestigt een woordvoerder van de meubelketen na berichtgeving van het AD. In de nieuwe winkels, met het formaat van een supermarkt, zal onder meer servies en verlichting te koop zijn.
6 uur geleden