Autoverkopen zijn in januari gedaald
BUNNIK (ANP) - De Nederlandse autoverkopen zijn in januari gedaald ten opzichte van een jaar terug. Volgens autobrancheorganisaties RAI Vereniging en BOVAG hangt deze terugval samen met de hausse aan kentekenregistraties in de laatste maanden van 2019.
In december waren vooral zakelijke elektrische auto’s nog erg gewild omdat consumenten de verhoging van de bijtelling voor wilden zijn. Met ingang van 2020 is de bijtelling omhoog gegaan en zijn dit soort auto's opeens een stuk duurder geworden en daardoor minder in trek.
Bij elektrische voertuigen bleef de teller dit keer steken op 1901 stuks, tegen 2497 exemplaren in januari 2019. Dit komt neer op fikse daling ten opzichte van de 22.758 verkochte elektrische auto's in december. In totaal werden er afgelopen maand 44.303 nieuwe personenauto's geregistreerd, oftewel ruim 6 procent minder dan in dezelfde maand vorig jaar.
RAI Vereniging en BOVAG gaan er vanuit dat er in heel 2020 eveneens wat minder auto's worden verkocht. Hun prognose bedraagt 425.000 personenauto’s, terwijl er in 2019 nog meer dan 446.000 wagens aan de man werden gebracht.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.
9 minuten geledenKEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.
29 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.
1 uur geledenKIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.
2 uur geledenBASTROP (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Op de website allestoringen.nl zijn vrijdag rond 16.00 uur duizenden meldingen binnengekomen van gebruikers die problemen ondervinden.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Bioscoopketens zijn bang voor de gevolgen van een overname van entertainmentconcern Warner Bros. Discovery door Netflix of Paramount Skydance. De vrees is onder meer dat er minder kaskrakers te zien zijn. Koepelorganisatie International Union of Cinemas (UNIC), waar ook onder meer Pathé en Kinepolis bij zijn aangesloten, heeft de zorgen geuit in een gesprek met functionarissen van de Europese Unie in Brussel.
4 uur geleden