Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Autoverkopen met een vijfde gestegen in EU, elektrisch verdubbeld

Autoverkopen met een vijfde gestegen in EU, elektrisch verdubbeld

BRUSSEL (ANP) - De Europese autoverkopen zijn in augustus voor de dertiende maand op rij gestegen, maakte brancheorganisatie ACEA bekend. In totaal werden er meer dan 904.500 auto's op kenteken gezet in de Europese Unie, een stijging van 21 procent vergeleken met een jaar eerder.

De verkoop van elektrische auto's liet een verdubbeling zien tot bijna 197.000 stuks. In Duitsland ging het zelfs om een stijging van 171 procent. Van alle auto's die verkocht werden afgelopen maand kwam het aandeel van volledig elektrisch voor het eerst boven de 20 procent uit.

Vorig jaar stonden de verkopen zwaar onder druk doordat er een tekort was aan onderdelen zoals chips tijdens de coronaperiode. Die toeleveringsproblemen zijn nu opgelost, waardoor er fors meer auto's kunnen worden afgeleverd.

De laatste tijd wordt de markt overspoeld met nieuwe Chinese elektrische, goedkopere automerken. De EU is onlangs een onderzoek gestart naar staatssubsidies op Chinese elektrisch aangedreven auto's.

Meer uit Financieel

Afkoelende Nederlandse inflatie stelt IMF gerust

AMSTERDAM (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft genoeg aanwijzingen dat de Nederlandse inflatie eind volgend jaar op de gewenste 2 procent uitkomt. Daardoor heeft de VN-organisatie de nog altijd bovengemiddelde prijsstijgingen anders dan eerdere jaren niet meer als punt van zorg opgenomen in een rapport over de Nederlandse economie, zei Fabian Bornhorst, die de afgelopen weken een onderzoeksmissie van het IMF in Nederland leidde.

56 minuten geleden
ABN AMRO: een op de vijf bedrijven leed schade door cyberaanval

AMSTERDAM (ANP) - Een op de vijf ondernemingen heeft vorig jaar schade geleden door een cyberaanval. Dit meldt ABN AMRO, dat samen met marktonderzoeksbureau MWM2 788 bedrijven onderzocht. Bij grotere bedrijven met een omzet van meer dan 25 miljoen euro was dit zelfs drie op de tien.

3 uur geleden
Google-moeder Alphabet lager op Wall Street na AI-presentatie

NEW YORK (ANP) - Alphabet is lager geƫindigd op de aandelenbeurs in New York. Google, waarvan Alphabet het moederbedrijf is, heeft een reeks nieuwe toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) gepresenteerd. Zo krijgen Amerikaanse gebruikers de mogelijkheid om zoekopdrachten te doen via AI Mode, door vervolgvragen te stellen om bij het gewenste zoekresultaat te komen.

5 uur geleden
Google presenteert reeks nieuwe AI-toepassingen

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft een reeks nieuwe toepassingen gepresenteerd op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Een daarvan is AI Mode, een speciaal tabblad in de zoekmachine waarin gebruikers vervolgvragen kunnen stellen om bij het gewenste zoekresultaat te komen.

7 uur geleden
Shell in gesprek over lng na stemresultaat jaarvergadering

LONDEN (ANP) - Shell moet binnen zes maanden in gesprek met aandeelhouders over de informatie die het gas- en olieconcern geeft over zijn plannen met vloeibaar gemaakt aardgas (lng). Kritische aandeelhouders plaatsten een voorstel op de agenda van de aandeelhoudersvergadering dat Shell oproept om zijn plannen voor meer lng-productie toe te lichten. Hoewel het voorstel werd verworpen, was het aantal voorstemmers met 20,6 procent dusdanig groot dat Shell in gesprek moet over zijn lng-plannen.

8 uur geleden
Personeel FNV naar Ondernemingskamer om bestuurscrisis bij bond

UTRECHT (ANP) - Personeel van FNV heeft de Ondernemingskamer gevraagd zich te buigen over de bestuurscrisis bij de bond. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf. "De crisis aan de top duurt nu al te lang en heeft grote impact op de werkorganisatie en de reputatie van de FNV", zegt bestuurder Judith Westhoek van de interne vakbond FNV Personeel.

9 uur geleden
ABN AMRO koploper in AEX na verkleinen belang Nederlandse staat

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO is dinsdag in de top van de AEX-index geƫindigd. Beleggers reageerden op het nieuws dat de Nederlandse staat het belang in de bank heeft teruggebracht tot minder dan een derde. De overheid had in oktober vorig jaar al laten weten het belang te willen verkleinen. Het aandeel sloot 2,3 procent hoger.

9 uur geleden