Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Autoverkopen in VS fors gedaald in 2020 door coronacrisis

Autoverkopen in VS fors gedaald in 2020 door coronacrisis

DETROIT (ANP/BLOOMBERG) - Autofabrikanten hebben in 2020 de verkopen in de Verenigde Staten flink zien dalen door de coronacrisis. Vanwege de virusuitbraak kochten Amerikanen minder nieuwe auto's, terwijl ook verkopen aan bijvoorbeeld leasemaatschappijen, autoverhuurbedrijven en zakelijke afnemers onder druk stonden.

General Motors (GM), de grootste autobouwer van de VS, zag de verkoop vorig jaar met 12 procent dalen tot ruim 2,5 miljoen voertuigen, het laagste niveau sinds 2011. In het vierde kwartaal was wel herstel te zien van de verkoop op de Amerikaanse thuismarkt voor GM.

Bij Fiat Chrysler nam de Amerikaanse verkoop afgelopen jaar met 17 procent af tot ruim 1,8 miljoen auto's. Bij het Japanse Toyota was sprake van een daling met 11 procent tot 2,1 miljoen en bij Nissan ging het om een krimp van 33 procent naar minder dan 900.00 voertuigen, het laagste niveau sinds 2009. Ford Motor komt woensdag met verkoopcijfers in de VS naar buiten.

Tesla maakte afgelopen weekend cijfers bekend over de wereldwijde verkoop in 2020. Die kwamen uit op bijna een half miljoen elektrische auto's. Er werden geen gegevens over de verkoop in de VS gemeld.

Meer uit Financieel

Ferrari verliest op beurs na onthulling elektrisch model

AMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.

2 uur geleden
KLM stelt vluchten naar Dubai en Saudi-Arabië opnieuw langer uit

AMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.

3 uur geleden
Zeeman weg uit Portugal en Oostenrijk, sluit tientallen winkels

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.

3 uur geleden
Wall Street verder omhoog na lang weekend in VS

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.

5 uur geleden
Toezichthouders: Iranoorlog zet financiële stabiliteit onder druk

AMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zet de financiële stabiliteit in Nederland verder onder druk. De Autoriteit Financiële Markten (AFM) en het Centraal Planbureau (CPB) waarschuwen dinsdag in rapporten voor toenemende risico's, terwijl De Nederlandsche Bank (DNB) bedreigingen signaleert door de aanhoudende geopolitieke en economische turbulentie in combinatie met de opmars van AI.

6 uur geleden
DNB-president waarschuwt voor grotere kans op cyberaanvallen

AMSTERDAM (ANP) - De kans op cyberaanvallen in Nederland is toegenomen door nieuwe vormen van kunstmatige intelligentie. AI-gedreven cyberaanvallen zouden zomaar tot uitval van betalingsverkeer kunnen leiden als banken en andere instellingen hun digitale beveiliging niet snel verbeteren, waarschuwt De Nederlandsche Bank (DNB).

6 uur geleden
Voorzitter Brits olieconcern BP ontslagen om 'ernstige zorgen'

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Albert Manifold, voorzitter van het Britse olie- en gasconcern BP, is per direct ontslagen. De raad van bestuur van het bedrijf heeft hem vanwege "ernstige zorgen" uit zijn functie ontheven. De zorgen hebben betrekking op goed bestuur, toezicht en gedrag. BP brengt daarbij geen verdere details naar buiten.

7 uur geleden