Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Autoverkopen in EU door onderdelentekorten lager dan in 2021

Autoverkopen in EU door onderdelentekorten lager dan in 2021

BRUSSEL (ANP) - Er zijn afgelopen jaar minder auto's verkocht in de Europese Unie dan in 2021, meldt de Europese branchevereniging ACEA. Dat komt vooral door verstoringen in de leveringsketen in het begin van het jaar. Behalve chiptekorten, die gaandeweg het jaar minder groot werden, waren er door de oorlog in Oekraïne ook tekorten aan kabelbomen. Dat zijn strengen van kabels die op maat gemaakt zijn voor een bepaald model auto en waarmee alle elektronische onderdelen aan elkaar kunnen worden gekoppeld.

In totaal werden er 9,3 miljoen personenauto's verkocht, een daling van 4,6 procent op jaarbasis. In 1993 werden voor het laatst minder auto's verkocht in Europa, bijna dertig jaar geleden. Van de grote Europese markten groeide alleen de Duitse, terwijl in Italië, Frankrijk en Spanje juist minder nieuwe auto's de weg op gingen.

In december was het beeld anders, want in die maand werden haast 13 procent meer nieuwe personenauto's verkocht dan een jaar eerder. Destijds was er echter sprake van een nieuwe coronagolf in veel Europese landen met bijbehorende beperkingen. Afgelopen maand groeiden vooral de verkopen in Duitsland en Italië.

In Nederland werden ruim 322.000 nieuwe auto's verkocht in heel 2022, een afname van 3,2 procent. In december lagen de verkopen 12,3 procent lager dan een jaar eerder. Door veranderende regels voor de bijtelling van leaseauto's werden eind 2021 meer auto's op kenteken gezet, ondanks een lockdown in die maand.

Meer uit Financieel

AFM: beleggingsfraude loopt in de honderden miljoenen per jaar

AMSTERDAM (ANP) - De schade door beleggingsfraude bedraagt vermoedelijk honderden miljoenen euro's per jaar en kan zelfs oplopen tot 750 miljoen euro, meldt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek. De beurswaakhond spreekt van een snelgroeiend en ernstig maatschappelijk probleem waarvan de omvang wordt onderschat.

5 minuten geleden
Loonverschil mannen en vrouwen in bedrijfsleven neemt verder af

DEN HAAG (ANP) - Het loonverschil tussen mannen en vrouwen in het bedrijfsleven is opnieuw afgenomen. Vorig jaar verdiende een vrouw gemiddeld 6,1 procent minder per uur, als rekening wordt gehouden met bijvoorbeeld het soort functie en opleidingsniveau. Twee jaar eerder was dat nog 6,9 procent en tien jaar eerder bijna 10 procent, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

1 uur geleden
Lukoil krijgt van VS langer de tijd om koper te vinden

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten geven het Russische oliebedrijf Lukoil een maand extra de tijd om een koper te vinden voor zijn buitenlandse bezittingen. De deadline zou aanstaande zaterdag zijn, maar is nu met een maand opgeschoven.

9 uur geleden
Winsten op Wall Street na derde renteverlaging door Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten na het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde het belangrijkste rentetarief in de VS zoals verwacht met een kwart procentpunt om de arbeidsmarkt te stimuleren. De verdeeldheid onder beleidsmakers bleek groot.

9 uur geleden
Europese Commissie doet inval bij hoofdkantoor Temu

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een inval gedaan in het Europese hoofdkantoor van Temu, meldden persbureau Bloomberg en AFP op basis van bronnen. De actie maakt deel uit van een onderzoek naar mogelijk oneerlijke concurrentie door de Chinese webshop.

9 uur geleden
Verdeelde Fed verlaagt opnieuw de rente

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft voor de derde keer op rij de rente verlaagd met een kwart procentpunt. Beleidsmakers bij de Amerikaanse koepel van centrale banken waren verdeeld. Twee van de twaalf beslissers stemden tegen een verlaging van de leenkosten, terwijl een beleidsmaker de rente nog verder omlaag wilde.

11 uur geleden
Oostenrijkse zakenman Benko opnieuw veroordeeld voor fraude

INNSBRUCK (ANP/DPA/RTR) - De voormalige miljardair en oprichter van vastgoedconcern Signa, René Benko, is opnieuw veroordeeld wegens faillissementsfraude. De rechtbank in Innsbruck legde de Oostenrijker een voorwaardelijke straf van vijftien maanden cel op.

11 uur geleden