Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Autoverkopen China komen vrijwel tot stilstand door coronavirus

Autoverkopen China komen vrijwel tot stilstand door coronavirus

PEKING (ANP/BLOOMBERG) - De autoverkopen in China zijn deze maand vrijwel tot stilstand gekomen vanwege het nieuwe coronavirus. In de eerste twee weken van februari kelderden de verkopen met 92 procent op jaarbasis, doordat klanten showrooms meden wegens de epidemie.

Volgens de Chinese autobranchevereniging PCA, die de cijfers leverde, was de situatie in de eerste week van deze maand het ergst. In heel het land, met ruim 1,4 miljard inwoners, werden toen per dag gemiddeld 811 auto's verkocht. Dat is een daling van 96 procent op jaarbasis.

"Er kwamen nauwelijks mensen naar autodealers", vertelde de secretaris van PCA. De meeste Chinezen bleven volgens hem thuis. In de tweede week van februari kwamen de verkopen weer langzaam op gang. Er wordt op korte termijn verdere verbetering verwacht.

De recente cijfers laten zien hoe hard de automarkt in China geraakt wordt door het Wuhan-virus. Daarbovenop komt dat de autoverkoop al vorig jaar zwakjes verliep vanwege de vertragende economische groei in China en de handelsspanningen met de Verenigde Staten.

Meer uit Financieel

Zalando groeit sterk door overname About You

BERLIJN (ANP) - Webwinkelconcern Zalando kende in het afgelopen kwartaal een sterke groei, vooral door de overname van de Duitse webshop About You. Ook de inzet van kunstmatige intelligentie zorgde voor meer omzet en winst, maakte het concern bekend.

8 minuten geleden
Economische verschillen huishoudens nemen soms toe door fiscus

DEN HAAG (ANP) - De economische verschillen tussen huishoudens worden steeds groter en de fiscus draagt daar "soms" aan bij, aldus een woensdag gepubliceerd onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). "Als deze trend doorzet, kan dit de kansengelijkheid onder druk zetten."

12 minuten geleden
Moederbedrijf Albert Heijn ziet omzet dalen door zwakke dollar

ZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, eigenaar van onder meer Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol, heeft in het eerste kwartaal van dit jaar minder omzet geboekt als gevolg van nadelige valutaeffecten. Het concern heeft al tijden last van de gedaalde waarde van de dollar.

1 uur geleden
Ahold Delhaize wil Thierry Garnier in 2027 benoemen tot topman

ZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, het moederbedrijf van Albert Heijn, wil Thierry Garnier in 2027 benoemen tot nieuwe topman. Garnier moet in april 2027 de huidige bestuursvoorzitter Frans Muller opvolgen. Muller zal na zijn vertrek met pensioen gaan, na het bedrijf sinds juli 2018 te hebben geleid.

1 uur geleden
Klanten dsm-firmenich vervroegen bestellingen door Iranoorlog

MAASTRICHT (ANP) - Dsm-firmenich merkt dat klanten aan het einde van het eerste kwartaal aankopen naar voren hebben gehaald door de Iranoorlog. Het Nederlands-Zwitserse concern zag in maart bestellingen bij de parfum- en schoonheidsactiviteiten vervroegd worden. Klanten waren bang dat toeleveringen in gevaar zouden komen door de situatie in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Beurswaarde Samsung naar 1 biljoen dollar door vraag AI-chips

SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - De beurswaarde van het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics is woensdag voor het eerst gestegen tot meer dan 1 biljoen dollar. De beurskoers van Samsung krijgt steun van de grote vraag naar zijn chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI).

1 uur geleden
Philips voert winst op ondanks geopolitieke onrust

AMSTERDAM (ANP) - Philips heeft in het eerste kwartaal de winst opgevoerd, ondanks geopolitieke problemen zoals Amerikaanse importheffingen en hoge energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Het zorgtechnologieconcern verkocht meer en profiteerde van eerdere ingrepen om de kosten te verlagen.

1 uur geleden