Autoverkopen blijven achter door chiptekort
AMSTERDAM (ANP) - De autoverkoop blijft dalen door de aanhoudende chiptekorten. Dat volgt uit cijfers van branchevereniging BOVAG, RAI Vereniging en databureau RDC. De wachttijden voor veel nieuwe auto’s lopen nog steeds op.
Van januari tot en met september zijn bijna 5 procent minder personenauto’s geregistreerd dan in dezelfde periode in 2020. Hoewel de economie herstelt na de coronacrisis en de vraag naar nieuwe auto’s groeit, blijft het aantal registraties achter. De oorzaken zijn het tekort aan computerchips en logistieke problemen. Die kunnen nog maanden aanhouden, volgens beide autoverenigingen.
In september zijn bijna 17 procent minder auto's geregistreerd dan in dezelfde maand vorig jaar. In het derde kwartaal is de daling bijna 19 procent ten opzichte van 2020.
Hybride auto's
De verkoop van hybride auto's, inclusief plug-in hybride, stijgt. Ruim een derde van alle nieuwe auto's in 2021 heeft een hybride aandrijving. Het aandeel volledig elektrische auto's is ruim 12 procent van alle verkochte auto's.
De vijf meest geregistreerde merken in het derde kwartaal van dit jaar zijn Kia, Volkswagen, Toyota, BMW en Skoda.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winst aan de maand november begonnen. Apple stond bij de dalers op Wall Street in aanloop naar de bekendmaking van kwartaalcijfers later op de dag. Ook kijken beleggers uit naar de Amerikaanse midterms op dinsdag.
12 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De cyberaanvallen op koelsystemen van supermarkten in verschillende EU-landen zijn een "bewuste poging om de voedselvoorziening van de EU te ontwrichten en het vertrouwen van consumenten daarin te ondermijnen". Dat heeft Europees commissaris voor Landbouw en Voedselvoorziening Christophe Hansen maandag gezegd, naar aanleiding van het nieuwe incident.
13 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het Belgische Openbaar Ministerie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar de nieuwe cyberaanval op koelkasten en vriezers, die verschillende supermarkten in België heeft getroffen. Dat heeft een woordvoerder bekendgemaakt.
32 minuten geledenSANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Chipbedrijf Marvell Technology heeft een overnamedeal gesloten met de producent van optische apparatuur voor datacenters Lumentum Holdings ter waarde van 115 miljard dollar, omgerekend ruim 102 miljard euro. Vorige week had persbureau Bloomberg al gemeld dat er een overname van Lumentum door Marvell aan zat te komen in de AI-race.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - IG Metall, de grootste vakbond van Duitsland, heeft maandag opgeroepen tot een grote staking bij metaal- en elektrobedrijven later deze week. IG Metall roept werknemers bij meer dan 2000 bedrijfslocaties op het werk neer te leggen om eisen voor onder meer hoger loon kracht bij te zetten.
1 uur geledenBERGEN (ANP/BELGA) - Koelkasten en vriezers van een filiaal van IKEA in België zijn ook geraakt door een cyberaanval. Het gaat om de IKEA in het Waalse Bergen, nabij Charleroi. Andere winkels van IKEA in België hebben geen last van een cyberaanval. Een woordvoerder van IKEA in Nederland kon niet direct aangeven of ook Nederlandse winkels getroffen zijn.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer dan 70.000 ondernemers hebben hun coronaschuld aan de Belastingdienst nog niet afgelost. Volgens de fiscus staat er nog een schuld van 1,9 miljard euro open. Zo'n 25.000 ondernemers kampen daarbij met een achterstand op hun betalingsregeling. De Belastingdienst waarschuwt dat de meeste bedrijven met openstaande coronaschulden nog elf maanden hebben om deze af te lossen.
1 uur geleden