Autoverkopen blijven achter door chiptekort
AMSTERDAM (ANP) - De autoverkoop blijft dalen door de aanhoudende chiptekorten. Dat volgt uit cijfers van branchevereniging BOVAG, RAI Vereniging en databureau RDC. De wachttijden voor veel nieuwe auto’s lopen nog steeds op.
Van januari tot en met september zijn bijna 5 procent minder personenauto’s geregistreerd dan in dezelfde periode in 2020. Hoewel de economie herstelt na de coronacrisis en de vraag naar nieuwe auto’s groeit, blijft het aantal registraties achter. De oorzaken zijn het tekort aan computerchips en logistieke problemen. Die kunnen nog maanden aanhouden, volgens beide autoverenigingen.
In september zijn bijna 17 procent minder auto's geregistreerd dan in dezelfde maand vorig jaar. In het derde kwartaal is de daling bijna 19 procent ten opzichte van 2020.
Hybride auto's
De verkoop van hybride auto's, inclusief plug-in hybride, stijgt. Ruim een derde van alle nieuwe auto's in 2021 heeft een hybride aandrijving. Het aandeel volledig elektrische auto's is ruim 12 procent van alle verkochte auto's.
De vijf meest geregistreerde merken in het derde kwartaal van dit jaar zijn Kia, Volkswagen, Toyota, BMW en Skoda.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met minnen de handelsdag uitgegaan, in aanloop naar het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag. De algemene verwachting is dat de Amerikaanse centrale bank de rente gaat verhogen, om de door de hogere energieprijzen aangejaagde inflatie te bestrijden. Dat zorgde voor terughoudendheid onder beleggers.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - Een poging om nieuwe Amerikaanse wetgeving rondom cryptomunten door te voeren is dinsdag gestrand in het Congres. De wetgeving wist onvoldoende stemmen te behalen, door meningsverschillen over ethiek, bankzaken en de vraag hoe de snelgroeiende sector moet worden gereguleerd. De bitcoin daalde na het nieuws in waarde.
3 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Mensen die in deeltijd werken voor het minimumloon dreigen er in hun nettosalaris op achteruit te gaan. Dat meldt salaris- en hr-platform Youforce op basis van eigen berekeningen naar aanleiding van de Prinsjesdagplannen.
6 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - ChatGPT-maker OpenAI werkt met zijn concurrenten Anthropic en Google DeepMind samen om veiligheidsproblemen rond kunstmatige intelligentie (AI) aan te pakken. De AI-bedrijven overleggen gezamenlijk over maatregelen, na groeiende bezorgdheid dat de technologie een bedreiging vormt voor de economie en veiligheid.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is op Prinsjesdag licht lager geëindigd. Beleggers hadden oog voor de begrotingsplannen die het kabinet dinsdag presenteerde, maar richtten de blik vooral op zorgen over de snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) en de stijgende olieprijzen. De chipbedrijven ASMI (min 1,2 procent) en ASML (min 0,7 procent) hoorden bij de dalers. Oliebedrijf Shell en maritiem oliedienstverlener SBM Offshore profiteerden van de hogere olieprijzen en voerden de stijgers in de Amsterdamse hoofdindex aan met plussen van 1,9 en 2,1 procent.
7 uur geledenYANBU (ANP/RTR) - Het laden van olie in de Saudische havenstad Yanbu aan de Rode Zee is opgeschort. Dat melden scheepvaartbronnen aan persbureau Reuters. Enkele dagen geleden werd de belangrijke oost-westelijke pijpleiding uit voorzorg stilgelegd na een aanval met drones. Via deze pijpleiding wordt normaal olie vervoerd van de Perzische Golf naar de havenstad aan de Rode Zee om vanuit daar geëxporteerd te worden.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ziggo mikt erop in mei of september volgend jaar naar de beurs in Amsterdam te gaan. Die maanden ziet het telecombedrijf als de meest voor de hand liggende voor een beursgang, is dinsdag bekendgemaakt.
8 uur geleden