Autoverkopen blijven achter door chiptekort
AMSTERDAM (ANP) - De autoverkoop blijft dalen door de aanhoudende chiptekorten. Dat volgt uit cijfers van branchevereniging BOVAG, RAI Vereniging en databureau RDC. De wachttijden voor veel nieuwe auto’s lopen nog steeds op.
Van januari tot en met september zijn bijna 5 procent minder personenauto’s geregistreerd dan in dezelfde periode in 2020. Hoewel de economie herstelt na de coronacrisis en de vraag naar nieuwe auto’s groeit, blijft het aantal registraties achter. De oorzaken zijn het tekort aan computerchips en logistieke problemen. Die kunnen nog maanden aanhouden, volgens beide autoverenigingen.
In september zijn bijna 17 procent minder auto's geregistreerd dan in dezelfde maand vorig jaar. In het derde kwartaal is de daling bijna 19 procent ten opzichte van 2020.
Hybride auto's
De verkoop van hybride auto's, inclusief plug-in hybride, stijgt. Ruim een derde van alle nieuwe auto's in 2021 heeft een hybride aandrijving. Het aandeel volledig elektrische auto's is ruim 12 procent van alle verkochte auto's.
De vijf meest geregistreerde merken in het derde kwartaal van dit jaar zijn Kia, Volkswagen, Toyota, BMW en Skoda.
Meer uit Financieel
CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat "een klein aantal" Amerikaanse klanten met de nieuwe iPhone 18 Pro Max hun toestel moet laten vervangen. Door een bug verloren deze klanten met een abonnement bij telecombedrijf AT&T hun mobiele verbinding.
35 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Automobilisten zijn aan de Nederlandse pomp zaterdag gemiddeld 1 cent minder kwijt voor een liter diesel. Daarmee laat de dieselprijs direct een daling zien na de aankondiging van een forse vrijgave van olie- en dieselvoorraden door landen van de G7.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - De voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder is toegetreden tot de raad van commissarissen van de Russische supermarktketen Hyperglobus. Eerder kreeg Schröder in het Westen veel kritiek op zijn banden met het Russische bedrijfsleven en president Vladimir Poetin.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Woningzoekenden kunnen zaterdag tussen 11.00 en 15.00 uur op meer locaties terecht tijdens de halfjaarlijkse Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Er doen ruim 14.000 huizen mee, tegenover een kleine 9000 eind maart. Daarmee is de ontwikkeling terug te zien dat er meer koopwoningen beschikbaar zijn door het verkopen van huurwoningen.
3 uur geledenROSTOCK (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse economie kan dit jaar met 1 procent groeien, denkt de president van de Duitse centrale bank Joachim Nagel. Eerder dit jaar had de Bundesbank nog op een groei van maar 0,5 procent voor de grootste economie van Europa gerekend.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt geen exportverbod op diesel in te voeren. Trump had eerder gedreigd met een exportstop, maar zei vrijdag tegen verslaggevers dat zo'n maatregel nooit echt op tafel heeft gelegen. Trumps uitspraken volgen op de aankondiging van de G7-landen dat ze miljoenen vaten olie en diesel uit hun noodvoorraden beschikbaar stellen.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winst gesloten nadat de banengroei in de Verenigde Staten in september zwakker uitviel dan verwacht. Het banenrapport van de Amerikaanse overheid is van belang voor het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank: bij een zwakkere arbeidsmarkt is er minder ruimte om de rente verder te verhogen.
12 uur geleden