Autoverkoop in oktober bijna kwart lager door leveringsproblemen
AMSTERDAM (ANP) - De verkoop van nieuwe auto's in Nederland is in oktober met bijna een kwart gedaald, vooral omdat autofabrikanten vanwege de tekorten aan computerchips te maken hebben met leveringsproblemen. Dat zorgt voor langere wachttijden voor veel nieuwe auto's.
Volgens branchevereniging BOVAG, RAI Vereniging en databureau RDC daalde de registratie van nieuwe auto's vorige maand met 23,7 procent tot 24.240 stuks in vergelijking met een jaar eerder. De vijf meest geregistreerde merken in oktober zijn Kia, Volkswagen, Peugeot, Toyota en Ford.
Van januari tot en met oktober werden 260.062 nieuwe personenauto’s in Nederland op kenteken gezet. Dat is een daling van 7,1 procent in vergelijking met dezelfde periode van 2020. De meest verkochte merken sinds begin dit jaar zijn Kia, Volkswagen en Toyota.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.
6 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gezamenlijke wereldwijde vermogen van miljardairs is vorig jaar gestegen naar het recordbedrag van 18,3 biljoen dollar, oftewel bijna 16.000 miljard euro. Dat is een stijging van 16 procent, aldus onderzoek van hulp- en mensenrechtenorganisatie Oxfam Novib in aanloop naar het World Economic Forum (WEF) dat maandag begint in het Zwitserse Davos.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.
18 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.
18 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.
20 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.
1 dag geleden