Autoverkoop in Frankrijk flink gedaald door chiptekort
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De verkoop van auto's is in Frankrijk in juli flink gedaald ten opzichte van dezelfde maand vorig jaar. Dat komt onder meer door het wereldwijde chiptekort waarmee de autosector te kampen heeft, meldt de Franse brancheorganisatie Plateforme Automobile.
In juli viel de verkoop van auto's in Frankrijk 35 procent lager uit dan in 2020. Het is een teken dat de Europese auto-industrie minder snel herstelt van de coronacrisis dan die van de Verenigde Staten en China. De verkoop kreeg in juli vorig jaar een extra stimulans omdat showrooms van dealers weer mochten openen. Die waren een tijdje dicht geweest vanwege maatregelen om verspreiding van het coronavirus te voorkomen.
In totaal werden vorige maand bijna 116.000 nieuwe auto's op kenteken gezet. Over de eerste zeven maanden van 2021 zijn in Frankrijk wel 16 procent meer auto's verkocht dan in dezelfde periode vorig jaar.
Autofabrikant Renault kwam afgelopen vrijdag met een cijferupdate. Het Franse autoconcern verwacht door tekorten aan chips dit jaar 200.000 auto's minder te kunnen produceren dan het zou willen. Stellantis, het bedrijf achter merken als Peugeot, Citroën, Opel, Fiat en Chrysler, geeft komende dinsdag inzicht in de prestaties van het afgelopen halfjaar. Het Franse concern liet eerder al weten moeite te hebben met leveren. De auto-industrie is voor de Franse economie erg belangrijk.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn de verkorte kerstweek positief begonnen, vooral doordat technologieaandelen opnieuw gewild waren bij beleggers. Deze aandelen zijn sinds vorige week weer aan het stijgen, gestuwd door sterke vooruitzichten van chipbedrijf Micron Technology en een meevallend inflatierapport. Daardoor liggen de toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters S&P 500 en de Dow-Jonesindex nog geen 1 procent onder hun record van 11 december.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet neemt het Amerikaanse energiebedrijf Intersect Power over voor 4,75 miljard dollar. De overname is bedoeld om Google toegang te geven tot meer elektriciteit voor zijn datacenters, werd maandag bekendgemaakt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump lijkt op een nieuwe manier te proberen windenergieparken voor de oostkust tegen te gaan. De vergunningen voor vijf parken in aanbouw zijn opgeschort uit zorgen om de nationale veiligheid. Ze kunnen volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken radarsystemen verstoren en valse doelwitten creëren.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf 3M gaat ondernemers rondom de Westerschelde betalen voor schade die zij vanwege de vervuilende stoffen PFAS in het water hebben geleden. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat meldt dat aan de Tweede Kamer. Het ministerie maakte niet bekend hoeveel geld wordt uitgekeerd, noch welke ondernemers betaald krijgen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse brandstoffenbedrijf FincoEnergies komt in handen van het Zwitserse Glencore. De multinational op het gebied van grondstoffen en mijnbouw neemt FincoEnergies over van Coloured Finches, de investeringsmaatschappij die het bedrijf in 2013 oprichtte. Coloured Finches blijft wel betrokken bij de leverancier van onder meer biobrandstoffen.
8 uur geleden