Autoverhuurder Sixt koopt kwart miljoen auto's van Stellantis
MÜNCHEN (ANP/AFP/DPA) - Het Duitse autoverhuurbedrijf Sixt gaat tot wel 250.000 auto's kopen van autoconcern Stellantis, het moederbedrijf van merken als Peugeot, Opel, Citroën, Chrysler, Jeep en Fiat. Het gaat om een hele grote deal. Met de order zijn miljarden euro's gemoeid, aldus een gezamenlijke verklaring van de bedrijven waarin geen precies bedrag is genoemd.
De auto's worden gekocht over de komende drie jaar en zijn bestemd voor de Europese en Noord-Amerikaanse verhuurmarkt. De eerste leveringen vinden vanaf eind maart plaats, aldus Sixt. De onderneming is de grootste autoverhuurder van Europa.
Stellantis zal een reeks verschillende modellen en merken leveren aan Sixt, zoals gewone personenauto's, stadsautootjes, SUV's en busjes. Het gaat om voertuigen met verbrandingsmotoren, volledig elektrische auto's en hybride voertuigen.
Topman Carlos Tavares van Stellantis zegt dat klanten van Sixt met de huurauto's kennis kunnen maken met de nieuwste modellen van de autobouwer.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Nvidia verwacht tegen het einde van 2027 minstens 1 biljoen dollar te genereren met zijn nieuwste generaties grafische en AI-chips. Dat maakte het bedrijf maandag bekend tijdens zijn jaarlijkse conferentie voor ontwikkelaars.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten lieten maandag een overtuigend herstel zien na de verliezen van afgelopen weken. De beurshandel kreeg steun van een sterke daling van de olieprijs. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten zorgde nog wel voor een gespannen stemming bij beleggers.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De internationale luchthaven van Berlijn schort woensdag al het passagiersverkeer op vanwege een staking, meldt Berlin Brandenburg Airport. De staking raakt 445 vluchten en ongeveer 57.000 passagiers, aldus de exploitant van de luchthaven.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vaste energiecontracten zijn ook na de gestegen prijzen nog populair. De belangstellingspiek van vlak na het uitbreken van de Iranoorlog is voorbij, maar energiebedrijven zien nog steeds meer overstappers dan daarvoor. De prijs van een nieuw vast contract ligt door de hogere gasprijs nu gemiddeld zo'n 5 procent hoger dan eerst, wat op jaarbasis voor een doorsnee huishouden een prijsstijging van zo'n 100 euro is, zo staat in een Kamerbrief van maandag.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, is maandag hoger gesloten. Beleggers reageerden vooral positief op de olieprijzen die daalden door ontwikkelingen rond de Straat van Hormuz. ASML en Shell behoorden tot de grootste stijgers.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Na maanden van stagnatie kwam er maandag beweging in de spaarrente. De hoogste spaarrente op een vrij opneembare spaarrekening schoot omhoog van 2,05 naar 2,50 procent. "Een opmerkelijke verhoging", constateert de financiële vergelijkingssite Geld.nl.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Veel werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, hebben maandag gestaakt. Met slechts een kleine bezetting zijn er nog wel pakketten gereden, meldt FNV.
9 uur geleden