Autotoeleverancier Bosch schrapt nog eens 5500 arbeidsplaatsen
GERLINGEN (ANP/DPA/AFP) - Het Duitse industrieconcern Bosch gaat nog meer banen schrappen in verband met de malaise in de Europese auto-industrie. In totaal komen er de komende jaren nog eens 5500 arbeidsplaatsen te vervallen bij het bedrijf, waarvan 3800 in eigen land.
Dat banenverlies valt voor een groot deel bij de tak die zich bezighoudt met software voor auto's rond bijvoorbeeld rijhulpsystemen en zelfrijdende technologie. Daar komen wereldwijd 3500 arbeidsplaatsen te vervallen, waarvan de helft in Duitsland. Ook bij de divisies voor elektrisch rijden en besturingssystemen voor auto's en vrachtwagens gaat het mes in het personeelsbestand.
Bosch kampt net als andere Duitse autoleveranciers zoals Continental, Schaeffler en ZF Friedrichshafen met een zwakkere vraag vanuit de Europese auto-industrie en ook hoge kosten voor de overgang naar elektrisch rijden. Daardoor verdwijnen bij die andere toeleveranciers ook duizenden arbeidsplaatsen.
Volkswagen
En bij Volkswagen kunnen mogelijk tienduizenden banen vervallen door de dreigende sluiting van Duitse fabrieken van het autoconcern. Het Amerikaanse Ford Motor maakte deze week nog bekend nog eens 4000 banen in Europa te schrappen, waarvan 2900 in Duitsland.
De Europese autosector heeft te maken met overcapaciteit door de zwakkere autoverkoop. Daar komt ook felle concurrentie van Chinese elektrische automerken bovenop. Europese autobedrijven moeten daarom in de kosten snijden. Volgens Bosch neemt de druk bij concurrentie en prijzen steeds verder toe.
Ondernemingsraad
De ondernemingsraad van de autotak van Bosch spreekt van een "klap in het gezicht" van de werknemers en zegt zich te zullen verzetten tegen het banenverlies, net als de grote vakbond IG Metall. Bosch telde eind vorig jaar ongeveer 429.000 werknemers wereldwijd, waarvan circa 134.000 in Duitsland.
Bosch, met zijn hoofdkantoor in Gerlingen in de deelstaat Baden-Württemberg, had eerder dit jaar al gemeld dat er 7000 banen verloren zouden gaan, waaronder ook bij de divisies voor elektrische apparaten en klusgereedschap. Het bedrijf zei ook dat verder banenverlies niet uitgesloten kon worden.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
40 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.
2 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.
5 uur geledenALMELO (ANP) - Bouwmaterialenbedrijf Eternit vindt dat de asbeststrafzaak van het Openbaar Ministerie tegen het bedrijf al jaren is verjaard. De advocaat die de onderneming heeft ingeschakeld, heeft vrijdag bij de rechtbank in Almelo daarom een verzoek neergelegd om de vraag van verjaring eerst voor te leggen aan de Hoge Raad. "Als de Hoge Raad het met mij eens is, is er helemaal geen zaak", lichtte hij bij de rechtbank toe aan het ANP.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft vorig jaar een veel lagere winst geboekt. De marktrentes daalden, terwijl de financiële instelling bleef concurreren met relatief hoge spaarrentes om klanten te lokken. Daardoor hield bunq zelf minder over, komt naar voren uit het jaarverslag.
7 uur geleden