Autosportfederatie verdedigt dubieuze schikking met Ferrari
PARIJS (ANP) - De internationale autosportfederatie FIA heeft een schikking getroffen met het Formule 1-team van Ferrari om zo een complex en langdurig juridisch proces te voorkomen. Dat schrijft de FIA in een verklaring op de website, als reactie op verwijten van zeven andere teams uit de Formule 1. McLaren, Mercedes, Red Bull Racing, Renault, Racing Point, AlphaTauri en Williams zijn boos vanwege de manier waarop de FIA het onderzoek naar de motor van Ferrari heeft afgehandeld.
"Na maanden van onderzoek, dat werd gestart na vragen van andere teams, zijn we fel tegen het feit dat de FIA een geheime schikking heeft getroffen met Ferrari. Daarom willen we volledige openheid van zaken, zodat iedereen binnen onze sport eerlijk wordt behandeld", schreven de teams in een gezamenlijke verklaring.
Ter verdediging draagt de FIA aan dat het om een complexe zaak gaat en dat het waarschijnlijk heel lastig was geweest om onomstotelijk bewezen te krijgen dat Ferrari afgelopen seizoen de regels heeft overtreden. De Italiaanse renstal zou oneerlijk voordeel hebben gehad met het gebruik van een sensor bij de brandstoftoevoer. De FIA maakte onlangs bekend dat het een schikking had getroffen met Ferrari, maar de details daarvan bleven tot onvrede van de andere teams geheim.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Formule 1-coureur George Russell heeft zich verzekerd van poleposition voor de sprintrace bij de Grote Prijs van China. De 28-jarige Brit van Mercedes was vrijdag de snelste in de kwalificatie. Max Verstappen moest zich tevredenstellen met de achtste positie. In de vrije training noteerde Verstappen ook de achtste tijd.
6 minuten geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft voor het vijfde jaar op rij de halve finale van het masterstoernooi van Indian Wells bereikt. De 22-jarige Spanjaard won met 6-3 6-4 van de Brit Cameron Norrie.
19 minuten geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen heeft in de enige vrije training van de Grote Prijs van China de achtste tijd gereden. De Nederlandse viervoudig wereldkampioen van Red Bull kwam op het Shanghai International Circuit tot 1:34,541. Daarmee was hij 1,8 seconde langzamer dan George Russell, die met 1:32,741 het snelste was.
3 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen zijn opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in de Premier League Darts. In Nottingham kwamen de Nederlanders, net als vorige week in Cardiff, niet verder dan de kwartfinales.
11 uur geledenUPPSALA (ANP) - De Zweedse polsstokhoogspringer Armand Duplantis heeft voor de vijftiende keer het wereldrecord verbroken. Dit keer deed hij dat op de 'Mondo Classic', een wedstrijd die naar hem vernoemd is in zijn thuisbasis Uppsala.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Maret Grothues heeft haar carrière na 22 jaar beëindigd. Dat meldt de 37-jarige voormalige international op Instagram. In totaal speelde Grothues 392 duels in Oranje. Ook was ze jarenlang aanvoerder van Nederland.
11 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Een groep van ruim tweehonderd Iraanse sporters heeft Kirsty Coventry, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), opgeroepen het lidmaatschap van het olympisch comité van Iran in te trekken. Dat is te lezen in een open brief van de sporters aan Coventry, die belangenorganisatie Global Athlete op X heeft gedeeld.
13 uur geleden