Autosportfederatie doneert 1 miljoen euro voor diversiteit
SPIELBERG (ANP) - De internationale autosportfederatie FIA heeft 1 miljoen euro gedoneerd aan de foundation die zich gaat inzetten voor meer diversiteit in de autosportwereld. De organisatie van de Formule 1 zette die foundation onlangs op en pompte daar toen zelf direct 1 miljoen euro in. Het doel is om kansen te bieden aan mensen van uiteenlopende etnische achtergronden om aan de slag te gaan in de motorsport.
"De FIA vecht tegen iedere vorm van discriminatie, vooral wat betreft huidskleur, religie, etnische en sociale achtergronden", zegt voorzitter Jean Todt voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk in de Formule 1. "We moeten diversiteit in onze sport promoten en daarom hebben we besloten om 1 miljoen euro te doneren aan de nieuwe foundation die de Formule 1 heeft opgezet. Dit is de eerste stap, er zullen er meer komen."
De foundation gaat onder meer opleidingen financieren voor groepen die nu ondervertegenwoordigd zijn.
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.
1 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.
6 uur geledenST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.
7 uur geledenKELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.
17 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
1 dag geleden