Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Autosportbaas Todt staat achter laat annuleren race van Melbourne

Autosportbaas Todt staat achter laat annuleren race van Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Jean Todt staat nog steeds achter zijn beslissing om de Grote Prijs van Australië in de Formule 1 pas op het laatste moment te annuleren. "Kritiek hebben is soms heel makkelijk", zegt de voorzitter van de internationale autosportbond FIA. "Maar het is niet eerlijk om kritiek te hebben op wat er in Australië is gebeurd."

De eerste race van het seizoen, gepland voor 15 maart, werd pas vlak voor de eerste vrije training afgelast. Het hele circus van de Formule 1 was al dagen in Melbourne, terwijl het coronavirus zich steeds verder over de wereld verspreidde. De FIA annuleerde de race nadat de renstal van McLaren zich had teruggetrokkenomdat een medewerker van het team positief getest was. "Ik denk nog steeds dat het een goede beslissing was om naar Australië te reizen", zegt Todt. "We moeten fouten accepteren, maar ik zie Australië niet als een fout."

De Formule 1-kalender telde dit jaar 22 wedstrijden, waarvan er inmiddels negen zijn afgelast dan wel uitgesteld vanwege het coronavirus. Ook de race in Zandvoort is uitgesteld. De FIA overweegt het seizoen in de zomer zonder publiek te hervatten. Ook bestaan er plannen voor kortere raceweekeinden en worden de laatste wedstrijden van het seizoen mogelijk pas volgend jaar verreden.

Meer uit Sport

Oostenrijkse topskiester Liensberger mist Spelen na crash

SANKT MICHAEL (ANP/RTR) - De Oostenrijkse skiester Katharina Liensberger mist de Olympische Spelen in Milaan-Cortina door een zware knieblessure. De 28-jarige slalomspecialiste liep onder meer een gescheurde meniscus op door een crash bij een training in Sankt Michael.

2 uur geleden
Skeletonster Bos eindigt als 24e in Winterberg

WINTERBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos blijft op zoek naar haar beste vorm op weg naar de Winterspelen van volgende maand in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De winnares van olympisch brons op de Spelen van Beijing eindigde als 24e op de wereldbekerwedstrijd in Winterberg.

5 uur geleden
Venus Williams krijgt wildcard voor Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.

20 uur geleden
Darter Van Veen voor het eerst in carrière naar halve finale WK

LONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.

23 uur geleden
Sloveen Prevc wint nieuwjaarsspringen Garmisch-Partenkirchen

GARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.

1 dag geleden
Van der Poel onklopbaar: zevende zege in zevende veldrit

BAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.

1 dag geleden
Beune krijgt geen aanwijsplek voor 1500 meter op Spelen Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.

1 dag geleden