Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Autosportbaas Todt staat achter laat annuleren race van Melbourne

Autosportbaas Todt staat achter laat annuleren race van Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Jean Todt staat nog steeds achter zijn beslissing om de Grote Prijs van Australië in de Formule 1 pas op het laatste moment te annuleren. "Kritiek hebben is soms heel makkelijk", zegt de voorzitter van de internationale autosportbond FIA. "Maar het is niet eerlijk om kritiek te hebben op wat er in Australië is gebeurd."

De eerste race van het seizoen, gepland voor 15 maart, werd pas vlak voor de eerste vrije training afgelast. Het hele circus van de Formule 1 was al dagen in Melbourne, terwijl het coronavirus zich steeds verder over de wereld verspreidde. De FIA annuleerde de race nadat de renstal van McLaren zich had teruggetrokkenomdat een medewerker van het team positief getest was. "Ik denk nog steeds dat het een goede beslissing was om naar Australië te reizen", zegt Todt. "We moeten fouten accepteren, maar ik zie Australië niet als een fout."

De Formule 1-kalender telde dit jaar 22 wedstrijden, waarvan er inmiddels negen zijn afgelast dan wel uitgesteld vanwege het coronavirus. Ook de race in Zandvoort is uitgesteld. De FIA overweegt het seizoen in de zomer zonder publiek te hervatten. Ook bestaan er plannen voor kortere raceweekeinden en worden de laatste wedstrijden van het seizoen mogelijk pas volgend jaar verreden.

Meer uit Sport

Langlaufer Klaebo succesvolste winterolympiër na negende goud

TESERO (ANP) - Langlaufer Johannes Høsflot Klaebo is na zijn vierde olympisch goud op de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo de succesvolste winterolympiër aller tijden. De 29-jarige Klaebo won met de Noorse ploeg de aflossing en komt daardoor in totaal op negen olympische titels. Sinds vrijdag deelde hij het record met landgenoten Marit Bjørgen (langlaufen), Ole Einar Bjørndalen (biatlon) en Bjørn Daehlie (langlaufen).

29 minuten geleden
Kerstholt over passeren Schulting: vind ik moeilijk om te doen

MILAAN (ANP) - Niels Kerstholt vond het niet eenvoudig om shorttrackster Suzanne Schulting te passeren op de olympische halve finale van de aflossing bij de vrouwen zaterdag. Dat vertelde de bondscoach zondag na de training in Milaan.

31 minuten geleden
Medaille op aflossing moet Spelen voor Van 't Wout compleet maken

MILAAN (ANP) - Een medaille met de aflossingsploeg bij de mannen zou de Olympische Spelen voor Jens van 't Wout compleet maken. Dat onderdeel heeft voor de 24-jarige Nederlandse shorttracker in Milaan meer prioriteit dan de 500 meter, waar hij na de 1000 en 1500 meter zijn derde individuele gouden medaille kan winnen.

1 uur geleden
Van 't Wout voelt dag na tweede goud slaappil nog in benen zitten

MILAAN (ANP) - Jens van 't Wout had het zondag zwaar tijdens de training van de shorttrackers op de Olympische Spelen. "Ik had geleerd van mijn eerste gouden medaille, toen ik daarna 's nachts nauwelijks sliep. Dit keer heb ik een slaappil genomen en zes uur lang geslapen. Ik denk alleen dat de slaappil nog in mijn benen zit, want ik voelde me net slecht op het ijs. Niet normaal", vertelde Van 't Wout tegen enkele Nederlandse journalisten in de Milano Ice Skating Arena.

1 uur geleden
NBA-baas ergert zich aan steeds vaker expres verliezende teams

INGLEWOOD (ANP/RTR) - NBA-baas Adam Silver ergert zich steeds meer aan basketbalteams die bewust verliezen in de competitie. Dit doen zij om een betere positie te hebben bij het kiezen van nieuwe spelers in de zogeheten draft aan het einde van het seizoen. "Het lijkt erop dat het expres verliezen dit jaar erger is dan eerder", zei Silver tijdens een persconferentie rond het jaarlijkse All-Star Weekend.

3 uur geleden
Skiester Vonn na vierde operatie klaar voor terugkeer naar VS

TREVISO (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn is na de vierde operatie aan haar gebroken been "eindelijk" klaar om terug te keren naar de Verenigde Staten. De 41-jarige Amerikaanse kwam een week geleden zwaar ten val toen ze ondanks een zware knieblessure probeerde olympisch goud te winnen op de afdaling in Cortina d'Ampezzo.

4 uur geleden
Internazionale verstevigt koppositie met zege op Juventus

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A verstevigd. De ploeg won de thuiswedstrijd tegen Juventus (3-2) en heeft nu 8 punten meer dan AC Milan, dat een duel minder heeft gespeeld.

14 uur geleden