
AutoScout24: prijs occasion naar nieuw record in december
AMSTERDAM (ANP) - De gemiddelde prijs voor een tweedehands auto is in december verder gestegen naar een nieuw record. Volgens online-autoplatform AutoScout24 bedroeg de prijs voor een occasion gemiddeld 25.125 euro. Dat is 1,7 procent meer dan in november en 16 procent hoger dan een jaar eerder.
AutoScout24 had eerder al gezegd dat als de stijgende lijn van de afgelopen tijd door zou zetten het prijsniveau van 25.000 euro aan het einde van het jaar doorbroken zou worden. Brancheorganisatie BOVAG heeft ook al aangegeven de trend van stijgende prijzen voor occasions te zien.
De vraag naar tweedehands auto's is veel groter dan het aanbod. Daarbij stond de verkoop van nieuwe auto's vorig jaar onder druk door het wereldwijde chiptekort en leveringsproblemen. Een gevolg hiervan was dat het aanbod gebruikte auto's eveneens slonk. Dit jaagt de prijzen aan.
Volgens AutoScout2 gaan ook in andere Europese landen de prijzen van occasions omhoog. Bij AutoScout24 staan bij elkaar meer dan 202.000 auto's te koop. Het autoplatform heeft naar eigen zeggen het grootste aanbod van Nederland.
Meer uit Financieel
TARTOUS (ANP/RTR) - De Syrische havenautoriteit heeft een deal gesloten ter waarde van 800 miljoen dollar (ruim 684 miljoen euro) met DP World, een van de grootste havenexploitanten ter wereld. Met de overeenkomst moeten de infrastructuur en logistieke diensten van Syrische havens worden versterkt, meldt het Syrische staatspersbureau SANA.
52 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - De pauze die de Europese Unie eerder heeft ingesteld op tegenmaatregelen voor de Verenigde Staten wordt tot begin augustus verlengd. Dat heeft Ursula von der Leyen, de voorzitter van de Europese Commissie, zondag gezegd.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - De Europese Unie moet "doortastende" maatregelen nemen tegen de Verenigde Staten als de onderhandelingen over een handelsakkoord op niets uitlopen. Dat heeft de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil gezegd, die tegelijkertijd benadrukt dat het tariefconflict beëindigd moet worden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De heffing van 30 procent die de Amerikaanse president Donald Trump wil invoeren op de import van goederen uit de Europese Unie remt naar verwachting de groei van de Nederlandse economie. Dat laat ING-econoom Bert Colijn weten aan het ANP. Naast het directe effect op de economie kunnen vooral de onzekerheden die met de heffingen gepaard gaan gevolgen hebben voor Nederland.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ruimtebedrijf SpaceX van techondernemer Elon Musk heeft toegezegd om 2 miljard dollar (ruim 1,7 miljard euro) te investeren in xAI, het bedrijf voor kunstmatige intelligentie (AI) van de miljardair. Dat schrijft de Amerikaanse zakenkrant The Wall Street Journal. Dit zou de banden versterken tussen de ondernemingen van Musk en xAI moet daardoor beter kunnen concurreren met OpenAI, het bedrijf achter de bekende chatbot ChatGPT.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om per 1 augustus 30 procent invoerrechten op te leggen aan de Europese Unie veroordeeld. Hij riep de EU op "de Europese belangen resoluut te verdedigen".
21 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De aanstaande importheffingen van 30 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op EU-import zullen schadelijk zijn voor zowel Europa als de Verenigde Staten. Dat zei de Duitse minister van Economische Zaken, Katherina Reiche, in een eerste reactie op de aankondiging. Ze riep op tot een pragmatische oplossing voor de escalerende handelsoorlog.
21 uur geleden